Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » ''Nem leszünk kussban'' -...

''Nem leszünk kussban'' - Gyurcsány utcára hívja a demokratákat?

Figyelt kérdés

Gyurcsány Ferenc szerint ugyanis eljött az a pillanat, amikor félre kell tenni a vitát az MSZP-ben, a baloldalon, illetve a demokraták között és a parlament demokratikus ellenzékének, valamint a demokratikus közélet szereplőinek le kell ülniük egymással egyeztetni egy - az Alkotmánybíróság épülete előtt tartandó - közös demonstrációról, még azelőtt, hogy a Fidesz módosítani tudná az alkotmányt és romba dönteni a hatalommegosztásra épülő '89-es rendszert.


Gyurcsány Ferenc úgy véli, miután az Alkotmánybíróság ellent mert mondani a kormánynak, a Fidesz azt üzente: "kuss legyen az Alkotmánybíróságnak és kuss legyen az országnak". "Nem leszünk kussban!" - szögezte le.


Lázár János a Fidesz frakcióvezetője ma olyan javaslatot terjesztett be az Országgyűlésbe, mely korlátozná az Alkotmánybíróság hatáskörét. Tette mindezt válaszlépésként arra, hogy a taláros testület elkaszálta a Fidesz 98 százalékos különadóját.


Mi a véleményetek?


2010. okt. 27. 11:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Orbánékról: a legkevésbé sem lep meg. Az ilyeneknek a demokratikus keretek csak addig jók, amíg ellenzékben vannak, mert addig lehet gáncsolni velük a kormányt, és éltek is bőszen ezekkel a lehetőségekkel, de most, hogy már ők a kormány, egyszeriben kényelmetlenné váltak nekik ezek a dolgok, mert látják, hogy most már őket veszélyeztetik - és mivel megtehetik, hogy kiiktassák a játszmából ezeket a tényezőket, hát meg is teszik. Igazából épp az lepett volna meg, ha nem lépnek semmi ilyesmit.


Gyurcsány lépéséről: lehet próbálkozni, de ő is a saját dugájába fog dőlni, lásd "lehet tüntetni [az Alkotmánybíróság előtt], lehet; aztán majd megunják, és hazamennek". Ráadásul a nem-jobboldali szavazóknak amúgy sem kenyerük a balhé és a hangoskodás. Gyanítom, ahhoz még ennél is lényegesen komolyabb antidemokratikus lépéseket kell tennie a Fidesznek, hogy komolyan felhördüljön az eddigi csendes többség is - olyasmiket, aminek a hatását már a hétköznapokban lehet majd érezni, rendszeresen, kinek-kinek a maga bőrén. Csak sajna akkor már késő lesz.

2010. okt. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%
Remélem kilövik Fletó szemét gumilövedékkel, ha megy tüntetni :)
2010. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
38%

Bizony én is mennék tüntetni, ha engem is érintene a 98%os különadó. Kérdezem én, hogy hány embert érint ez?

Különben nagyon sajnálom az MNB elnökét. Alig keres annyit egy hónapban, mint mások öt év alatt. Szerintem gyüjtést kellene indítani a részére, és más hasonló szegény részére is. CSATLAKOZZATOK!

2010. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, nem látod a fától az erdőt. Mi nem sajnáljuk azokat, akik milliókat keresnek. De az alkotmánybíróság jogait megnyirbálják. Nem veszed észre? Ezentúl bármikor megtehetik, bármilyen kérdésben, ami nekik nem tetszik. Mi garantálja a demokráciát? Milyen testület kontrollálja a kormány munkáját? Mondj olyan testületet vagy fórumot, ami egy picit is beleszólhat a kormány munkájába érdemben.
2010. okt. 27. 11:59
 5/31 anonim ***** válasza:
30%
Mindenki neve kuss volt a Gyurcsány-érában, most neki van kuss. Ugye Ferikém, milyen szar azon az oldalon lenni?
2010. okt. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki neve kuss volt a Gyurcsány-érában


Te tényleg ennyire gyps-s vagy? Nem emlékszel semmire? Mert kb egyetlen egy intézkedést se tudott behozni, mert az ellenzék folyton leszavazta, alájuk tett, népszavazást hirdetett meg stbstb. Magyarán volt beleszólása mindenkinek mindenbe.


Viszont ha elveszik az alkotmánybíróságtól a jogaikat, akkor az tényleg a demokrácia megszűnéséhez vezet.Még a mocskos zsidócigófletóék sem nyúltak olyanhoz, ami sértette volna a demokrácia szabadságát. Ezek meg hatalomra jutnak, és egyből olyan intézkedéseket hoznak, ami biztosítja nekik hogy még 100 évig ők legyenek a mézesbödön felett.

2010. okt. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

"Mert kb egyetlen egy intézkedést se tudott behozni, mert az ellenzék folyton leszavazta, alájuk tett, ..."


A kormánynak abszolút többsége volt a parlamentben, azt szavazott meg, azt fogadtatott el, amit akart. Az ellenzék ebben nem tudta volna megakadályozni. Alapfogalmakkal illene tisztában lenni.

2010. okt. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

NA végre!!!

Ez már tényleg forradalom!! Eddig csak a duma ment! Egy igazi forradalomban át kell lépni az addigi kereteket, hisz pont ezért lett forradalom, mert szar volt!

Akik alkotmányellenességről beszélnek, gondolják csak át, milyen is egy forradalom?

"Táncsics Mihály kihozatalát a börtönből anno a hatalom – a hivatalos és törvényes hatalom – nem engedélyezte. Tilos volt. Aki megtette, bűncselekményt követett el. Petőfi szavalata se volt teljesen szabályszerű. Nem szabadott. A tizenkét pont meg ellenkezett az alkotmánnyal, a hivatalos állásponttal, a közrenddel, s jobban meg volt tömve tiltott nézetekkel, mint ma egy holokauszttagadó röpirat. Nem beszélve a „Ruszkik, haza!” bekiabálásokról. Az már minden paragrafust és hatályos jogszabályt felrúgott. A Corvin közi srácok meg oly elképesztően sértették a rendet, a nyugalmat, a törvényességet meg a jó ízlést, hogy az már elképesztő. A Molotov-koktél piszok ramazurit csinál, hangos, és utána hetekig kell a gödröket betemetni."

2010. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

"Utolsó válaszoló, nem látod a fától az erdőt. Mi nem sajnáljuk azokat, akik milliókat keresnek. De az alkotmánybíróság jogait megnyirbálják. Nem veszed észre? "


Szerintem ironikus hangnemben gondolta.

2010. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

"A kormánynak abszolút többsége volt a parlamentben, azt szavazott meg, azt fogadtatott el, amit akart. Az ellenzék ebben nem tudta volna megakadályozni. Alapfogalmakkal illene tisztában lenni."


Pedig igaza volt a másiknak. Nem volt abszolult töbség. Ugye sok dologhoz 2/3 kell. De az MSZP-nek csak 49% volt. A fidesznek 42%

2010. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!