Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kellene tenni a magyar...

Mit kellene tenni a magyar egézségüggyel ne legyen romokba? Hogy lehetne megrefomálni?

Figyelt kérdés
márc. 31. 09:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen tipikus avítt gondolkodású emberek vannak a MHM-ben, nem szabada őket hatalomhoz engedni különben lehúznak minket a középkorba
márc. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

"9-es az apácák szívvel és lélekkel végezték és hivatás mellet küldetésnek is tekintették a ápolást és a másik nem pénz központú gondolkodás az övékké!"


1) Nem vonom kétségbe a lelkesedésüket, de nem értenek hozzá. Amíg régen a kórházakban gondozás zajlott, azt tökéletesen ellátták. De ma már kell a szakképzettség! Igen, tanulható készségek ezek (pl. az infúzió bekötése), a megfelelő felnőttképző iskolákban vagy főiskolákon.

2) Mi gátolja meg az apácákat abban, hogy megszerezzék a megfelelő képesítéseket? Vagy hogy akár képesítés hiányában beálljanak segédápolónak, és etessenek meg pelenkázzanak? Legtöbb kórházban munkaerőhiány van, szívesen fogadnák őket szerintem.

3) Elég sértő az, amit a mondatodból tovább lehet gondolni, hogy ne lenne olyan ápoló, aki szívvel és lélekkel végezné a hivatását, és hogy pénzközpontúak lennének!!! Oké, nekem is volt már dolgom bunkó és hanyag ápolóval. De ha az egészségügyi szakdolgozók bértábláját megnézzük, minden elmondható szerencsétlenekről, csak az nem, hogy pénzközpontúak!!! Dolgoznak éjszaka, hétvégén, ünnepekkor, és van dolguk olyan betegekkel is, aki mellé te a buszon nem ülnél le. Én is azért érek rá gyakorikérdésezni húsvét hétfőn, mert a feleségem ápoló, és most épp dolgozik. És órabérre bontva a töredékét keresi az én fizetésemnek, aki húsvét hétfőn gyakorikérdésezik.

márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
De hát vasárnap van.. Milyen hétfő? Nehogy elmenj ma locsolni.
márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségügyi költségvetést kellene európai szintre emelni.

Az erre költött pénzt GDP arányosan szokták meghatározni.

Az eu országok átlagosan a GDP 8-10%át költik az eüre.

A fidesz 3.6%ot hajlandó beletenni ami kevesebb mint az átlag fele, plusz hozzájön még, hogy a többi eu országnak jelentősen nagyobb a GDP je is.

márc. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
#13 Elírtam, oké. De semmit nem változtat a lényegen.
márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
3%
Kirúgni az összes orvost és ápolót nővért aki egy utolsó senkiházi mészáros..Nem a pénzen múlik ez. Az emberek nagy része nem alkalmas gyógyításra a kórházakban, leginkább krumplit kéne kapálniuk.
márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
39%
Aki vígan oltatta meg terrorizálta az embereket jópénzért, és ölte szakmányba a lélegeztetőn a beteget, mert az volt a parancs, azokat bitóra küldeni.
márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
48%

4 es írta a legjobban ,mi a baj.


Aki nem figyel oda az egészségére, dagadt hájfej disznó, cigis ,piás,drogos, tunya azt csakis önköltségen gyógyítani. Ő tehet róla, oldja meg.

márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

12-es pontosan az ő hozzá állásukkal van baja rendszernek mert nem fogadnak el pénzt az ápolásért miközben ti elvárjátok különben csak vegetál a beteg.

Azért az hogy az apácák újra hadrendbe álljanak oda kormányzati döntés kell, mert akkor nektek kívül tágasabb lenne!

12-es leírtad pénz a lényeg az ápolásért!

Miközben az apácák az ápolást egy küldetésnek élik meg.

márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

19-es. Inkább arra irányult a válaszom, hogy a nem annyira kiemelkedő fizetés ELLENÉRE végzik a munkájukat. De értem mire gondolsz, hogy ez egy munka, amiért fizetés jár.


Nos én nem látom akadályát, hogy a rendek önmaguk írassák be az apácáikat ápolóképzésekre, vagy küldjék a kórházakba szakvégzettséget nem igénylő pozíciókba (segédápoló, betegszállító, stb.). A kormány nem fogja írhatja elő senkinek se, hogy mit kötelező dolgozniuk, de a rendek maguktól cselekedhetnek attól még! Az ezért járó fizetésük 100%-át meg felajánlhatják szent célokra.

márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!