A kormány korlátozni akarja azt, hogy mennyi kedvezmény lehet egy újonnan kiadott könyvön. Mit szóltok ehhez?
#1 - Most őszintén, aki minősíteni meri mások könyvolvasási szokásait, azzal valami nagyon nincs rendben.
"Mit szóltok ehhez?"
Semmit, nem tudom, hogy ez kinek és miért jó. Mélyebben meg nem is érdekel. Ez nem változtat az életemen egyáltalán.
Kérdező, ha mer belinkelsz egy cikket akkor el is olvashatnád!
Ez van benne: "A törvény alapvetően az uniós országok többségében elfogadott törvényekhez hasonlóan az újdonságok védelmét szolgálja. Lényege tehát, hogy az importőr vagy a kiadó határozza meg az általa forgalomba hozott vagy megjelentetett könyv fogyasztói árát, ami a kiadó engedélye nélkül egy meghatározott ideig (a javaslat szerint 365 napig) nem változtatható meg. Ez az időtartam abban az esetben érvényes, ha az adott könyvet legalább 3 éve nem adták még ki Magyarországon.
A törvény nem vonatkozik a használt könyvekre, az iskolai tankönyvekre, valamint a szakképzési tankönyvekre sem."
Vagyis ez egy olyan változtatás ami az uniós országokban elfogadott szabály szerint történne, a használt könyveket nem érinti és az új könyvek és íróik, kiadóik védelmét szolgálja.
Egy hónapig ezután is lehet nagyobb kedvezménnyel árulni, idővel meg marad a 10% kedvezmény lehetősége.
Mi is a problémád ezzel a javaslattal?
1: Mondjuk megbecsülöm a szerzőt/fordítót azzal, hogy fizetek a munkájáért. Van e-book olvasóm, szoktam letölteni ingyenes könyveket, DE nagyon sok esetben megveszem akár e-book formában is, ha úgy érzem, hogy a készítők megérdemlik. Ugyanakkor szeretem a papír alapú könyveket is.
Egyébként nem érhető el minden ingyen, vagy ha igen, sokszor hibásan kódolva, fél mondatok, fél oldalak hiányoznak. A képekről (ha vannak) nem is beszélve.
#1 És akkor, mint alternatív opció, az egyébként illegális kalózkodással jössz, ami csak azért lehetséges itthon, mert nem jár utána a hatóság. Gratulálok.
#4 Az, hogy megfogalmaz valami egy célt (jelenesetben az írók, kiadók védelmét), az még nem jelenti azt, hogy ténylegesen ezt is fogja csinálni. Ha már fontos kiadók és írok védelme, akkor miért nem a kalózkodás ellen lesz fellépve? Ez a törvényjavaslat annyit tud, hogy ha a kiadó értékesít, akkor nem adhat nagyobb kedvezményt, mint mondjuk egy könyvterjesztő hálózat, tehát semmi nem motiválja az olvasót arra, hogy közvetlenül a kiadótól vásároljon, hanem bemegy egy nagyobb könyvesboltba/annak a webshopjáról rendel (funfact, de Mo.-n a legnagyobb hálózat a 98%-ban MCC tulajdonában lévő Libri), amiből kisebb haszna származik az írónak, mintha közvetlenül a kiadótól vásárolt volna az olvasó.
1# „ Most őszintén, aki minősíteni meri mások könyvolvasási szokásait, azzal valami nagyon nincs rendben. „
a Papír környezetszennyező. Poratka, baktériumok gyűjtőhelye, elfoglalja a helyet a szobában, feleslegesen kell kifűteni, büdös.
5# „ Mondjuk megbecsülöm a szerzőt/fordítót azzal, hogy fizetek a munkájáért. Van e-book olvasóm, szoktam letölteni ingyenes könyveket”
Elektronikusan nem lehet? Ott a scribid, befizetsz és olvasol egy csomót. Ha tetszik a szerző írsz és fizetsz neki elektronikusan amennyit akarsz, lehet többis vagy semmit, ha szar volt a mű.
Aki még papír könyvet használ az nem kompetens így a XXI.században. Ezt csak így mondom
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!