Mi történik Magyarországon? Kolozsvári vagyok így nem ismerem a helyzetet, viszont mostanában amikor Budapestre utaztam szembetűnően agresszív politikai plakátokat láttam, ráadásul az éttermekben,utcákon is zaklatottak az emberek, politikáról vitázva
Figyelt kérdés
Lehet furcsán hangzik, de itt Erdélyben szinte senki nem beszél politikáról, választások idején sem érezni feszültséget, a kampányok pedig kimerülnek abban hogy néhány sátrat állítanak a főterén és szórólapokat osztanak. Azzal a mondattal h szavazz rám ! abszolút baráti hangulatú a viszony a pártok között. Miért van ez?márc. 4. 13:02
1/31 anonim válasza:
14 éve folyamatosan megy a gyűlöletkeltés. Utoljára talán Szálasi meg Rákosi csinálták ennyire intenzíven, de ők együttvéve sem voltak ennyi ideig hatalmon.
2/31 anonim válasza:
Mert a fidesz, de főleg vitya foggal, körömmel ragaszkodik a hatalomhoz. 14 éve az embereket folyamatosan egymás ellen hergelik, koncepciós lejáratások folynak az ellen, aki felszólal a rendszer ellen.
Nyilván előtte sem volt rózsás a helyzet, mert a "baloldali" pártok sem különbek.
Ki kéne már takarítani az összeset, aki jelenleg bent ül a parlamentben, mert így az ország teljesen a csődbe vész el. Részben már ott is van sajnos.
3/31 anonim válasza:
Orbán 14 éve hatalmon lévő rendszere már csak nagyon erős propagandával (agymosással) tudja fenntartani hatalmát. Ez tapaasztalható az óriásplakátokon, a netes hirdetésekben, köztévében, közrádióban, mindenütt.
4/31 anonim válasza:
Mi történik Magyarországon?! Egy átlagos diktatúrabéli nap történik.
5/31 anonim válasza:
Ha tényleg Erdélyi vagy, akkor csak egy név: ceausescu. És helyezd 21. századi aspektusba.
6/31 A kérdező kommentje:
Elszomorít és egyben felháborít ami történik. Erdélyi magyarként úgy élünk itt Romaniaban mint elárvult gyermekek, és mégis több kedvességet kaptunk egy idegen kormánytól mint a magyar a sajátjától! Hogy történhetett ez?
márc. 4. 13:21
7/31 anonim válasza:
Erről a néhány éve elhunyt Tamás Gáspár Miklós filozófus szavai jutnak eszembe. Valamikor a 2010-es évek közepén Kolozsváron beszélgetett egy helybéli ismerősével és azt mondta neki:
"Gondoltad volna 20 évvel ezelőtt, hogy egyszer Romániában fogunk aggódni a magyarországi demokrácia állapota miatt?"
8/31 anonim válasza:
Milyen idegen kormánytól kaptatok kedvességet?
9/31 anonim válasza:
Az első Fidesz kormányt 2002-ben csak gyűlöletkampánnyal tudták megbuktatni. Addig ez a retorika ismeretlen volt nálunk, de az MSZP leigazolt egy Ron Werber nevű kampánytanácsadót, aki ezt a kampányformát meghonosította nálunk. Ekkor jelent meg a karaktergyilkosság, a negatív kampány, ami gyakorlatilag kimerül az ellenlábas pocskondiázásában. A negatív kampány erősen hat az érzelmekre, ezért elnyomja azt a kampányt ami ész érvekre apellál. Ezért aztán biztos ami biztos alapon mindegyik fél ezt folytatja.
10/31 A kérdező kommentje:
Kedvesség alatt támogatást, elfogadást és tiszteletet értek. Régen nem engedték hogy anyanyelven szólalj meg, ezzel ellentétben manapság barátság jeléül sok román magyarul köszön az utcán. Az egyetemeken magyar professzor tanítja a román diákokat. Magyar orvosok gyógyítanak a klinikákon. Magyar polgármestereket választanak a városban elő román polgárok. Ez számomra kedvesség, mert a kormány nagy befolyással bír, irányítja a közvéleményt, nem mindegy h támogató vagy elnyomó a politikai nézete.
márc. 4. 13:49
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!