Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar liberálisok örülnének...

A magyar liberálisok örülnének, ha visszakapnánk Kárpátalját?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy ha nem is az egészet, de azért kapnánk vissza magyar földeket Ukrajna szétesése után. Liberálisként elfogadnád vagy elutasítanád ezt a lehetőséget?
2024. febr. 25. 01:59
1 2 3 4 5 6
 11/53 progizo ***** válasza:
47%

Azért az egy lelki lenyomat egy nemzet önbecsüléséről, hogy mennyire érzi magáénak a saját, elszakított területeit.

Esetünkben sajnos ez egy abnormális kórkép, mert sokan mindent megtesznek azért, hogy Csonka-Magyarország egyetlen km2-t se kapjon vissza elrabolt területeiből.

2024. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 progizo ***** válasza:
35%

#10.: "Szerintem csak a Viktorta-fanok rugóznak ezen a témán mindig."


Na, titeket sem az eszetekért szeretünk, én pl. ugyanis egyformán utálom a Fidesz-t és a ballibeket is, mert mindkettő a revízió kerékkötője.

Ugyanakkor szeretném, ha minél teljesebb mértékben helyreállna hazánk régi nagysága, ereje, gazdagsága, jelentősége.

2024. febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
77%

10:00

Na mesélj, mit tesznek ezért “sokan”? Mármint konkrétan, valódi cselekvés gyanánt?

2024. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
100%

Revíziót háború és vérontás árán nem szabad csinálni! És ezt erdélyi magyarként mondom!


Területet úgy és akkor kell szerezni, ahogy a románok csinálták: vér nélkül, diplomáciával, minimális emberveszteséggel!


Sajnos ők csinálták jól - mi pedig rosszul. Ők teleszülték Erdélyt, aztán diplomáciai úton meg is szerezték papíron is, a jó pillanatban a jó oldalra állva a nagyhatalmi játszmákban!


Sajnos most ennek sincs realitása, mivel egy területi revíziót a Nyugatnak is el kell ismernie ahhoz, hogy az tartós legyen! Ha most Magyarország területet próbálna szerezni Ukrajnától, azt a NATO akadályozná meg először.


De ha a sors úgy hozná, hogy a Nyugat által is elfogadható módon lehetne az anyaországhoz visszacsatolni területeket, vér nélkül (!), diplomáciai úton (!), akkor azt természetesen támogatnám. Volt már erre példa: az első bécsi döntést a Nyugat is elfogadta (a másodikat már nem, és emiatt, meg a világháború miatt, az a területi revízió is füstbe ment).

2024. febr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 progizo ***** válasza:
64%

#14.: a Második Bécsi Döntést is elfogadta a Nyugat; amit nem, az a Délvidék 1941-es visszacsatolása volt, bár idővel úgyis lenyelték volna azt is, ha nem jön közbe a világháború és Sztálin határtologatása.

Egyébként megemlítendő, hogy 1999-ben pont a Nyugat vezette NATO támogatásával szerezhettük volna vissza a Délvidékünket, mert a magyar katonai részvételért cserébe felkínálták azt a területet. Mindössze magyar békefenntartókat kellett volna küldenie az akkori (egyébként fideszes) kormánynak arra a katonailag egyébként védtelenné vált területre.

2024. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 progizo ***** válasza:
51%

#13.: "Na mesélj, mit tesznek ezért “sokan”? Mármint konkrétan, valódi cselekvés gyanánt?"


Például itt is osztjátok azt észt minden revizionista kérdés és vélemény ellen, hogy miért nem szabad és miért szükségtelen és hasonló ökörségek.

Arról nem is beszélve, hogy a magyar társadalomban miattatok sincs olyan össznemzeti egyetértés, közös nemzeti alap a sorskérdéseinket illetően, mint a revízió, mint pl. a románoknál, ahol a legbaloldalibb egyén és politikus is messze jobbra található magyar megfelelőjénél, ami a nemzeti érdekek védelmét és az ország megnagyobbítását illeti.

2024. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
56%
Nem örülnènek. Sőt, szerintem kimennènek tüncikèzni, hogy adjàk ukrajnànak vissza.
2024. febr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
81%

9 Az nem az EU lényege, kevered. Románia EU tag és vannak határok. Ukrajna 20 éven belül nem lesz EU tag, de ha az is lesz, attól még megmaradnak a határok ugyanúgy.

Másrészt a kárpátaljai magyarok nem akarnak elköltözni a saját földjükről, csak a 2014-ig meglévő jogaikat kérik vissza, hogy ne legyen elnyomás.

2024. febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
0%

kedves Progizo!


Meséld már el, hogy a Mi hazánk hogyan szerezné vissza az elcsatolt területeket! Dóri kinyomtatja a Párizsi békeszerződést és bedarálja?

2024. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 progizo ***** válasza:
49%

#19.: "a Mi hazánk hogyan szerezné vissza az elcsatolt területeket! Dóri kinyomtatja a Párizsi békeszerződést és bedarálja?"


Úgy kell visszaszerezni, ahogy a két világháború közti magyar vezetés is tette: emlékezett és emlékeztetett, kifejezte igazságvágyát, ország-világ előtt hangoztatta a revízió igényét, nem hagyta kialudni a remény lángját.

Ez mindennek az alapja.

A másik, hogy élni kell a történelemadta revíziós lehetőségekkel (pl. Délvidék - 1999, vagy pedig napjainkban Kárpátalja felé), illetve magunk is megalapozhatunk ilyeneket, az említett módon is.

És igen, a rablódiktátumok nyilvános kiiktatása jogrendünkből valóban jelzésértékű lenne mind önmagunk, mind a külvilág irányába, amivel azt mondanánk, hogy elég volt, nem tűrjük tovább ezeket és követeljük az igazságos határmódosítást, mint 1938-41 között.

Ennek aztán lenne akkora nemzetközi visszhangja, ami szomszédainkat is megrettentené.

2024. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!