Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a gond a debreceni akkugyár...

Mi a gond a debreceni akkugyárral, ami hazánk gdp értékének a dupláját fogja tudni megtermelni? Minden magyarra jutni fog 3200 darab átlagos mobil akksi, ez miért akkora gond?

Figyelt kérdés
4 ezer forintos árral számolva (kb. ennyibe kerül egy 3000mah 18650 elem) ez 12.8 millió forint, miközben az egy főre jutó gdp csak 6 751 955,46 forint pontosan. Tehát 9 ezer ember munkájával olyan sok akksit lehet majd előállítani, amire 2 magyarországnyi gdp lenne elég. És akkor senki sem enne, senki sem inna egy korty vizet sem, csak minden egyes fillért erre költene. Ez azért igencsak hatalmas dolog.
febr. 8. 23:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy közgáz gyorstalpaló nem ártana neked kedves kérdező...
febr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
1.: Neked sem egy szövegértési gyorstalpaló...
febr. 8. 23:15
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Matematikus ön? Vagy miből számolta ezt ki?
febr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Hahaha. Ennyire jót régen nevettem.


De hogy egy komoly válasszal is megpróbálkozzak: a két dologból amit összehasonlítottál (a kérdés kedvéért tételezzük fel, hogy a matek helyes) nem következik ilyen módon semmi.


A GDP-t a következőképpen számolják: háztartások fogyasztása + kormányzati beruházások + privát (piaci) befektetések + nettó export. Ezt osztják el az ország lakosságával.


Amiről Te beszélsz az akkumulátorok esetében az a termék eladási ára, amiből egyrészt nem vontad le a termelés költségeit, másrészt ha levontad volna is mindegy lenne mert semmi köze a GDP-hez.

febr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
3.: Váltsd át a 100gwh mah-ba, azután oszd el 3000-al, aztán hazánk lakosságával.
febr. 8. 23:30
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
Inkàbb számold ki hány pedomacinak kegyelmezett meg a novàk katyid
febr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 23:30


Na jó, most legalább megnyugodtam hogy troll vagy, nem pedig tényleg ilyen hülye.

febr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Csak szemléltetni akartam, hogy mennyire-mennyire sok akkumulátor cellát fog előállítani kevesebb, mint 10 ezer ember munkájával, és hogy ez mennyibe kerülne, ha boltban kéne megvásárolni. Ebben mi olyan túlságosan nehéz?

Örülni kellene inkább.

febr. 8. 23:37
 9/25 anonim ***** válasza:
Mert az ilyen szarokat örökre be kéne zárni.
febr. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

Engem inkább az érdekelne őszintén, hogy szerinted miért nincs gond azzal, hogy külföldi munkaerő, külföldi know-how és tőke felhasználásával, irgalmatlan mennyiségű adókedvezménnyel karöltve fogja kilapátolni az országból az utolsó fillérig a megtermelt profitot? Egy olyan iparágban, amiben 0 komparatív előnye van az országnak. Ami marad a környezetszennyezés, az a miénk lesz.

Miért olyan lényeges hogy számszerűen mennyi aksit gyárt? (Tényleg nem értem, segíts.)

febr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!