Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiket az antifák összevertek...

Akiket az antifák összevertek azok valamilyen kiszemelt emberek voltak, vagy csak mentek az utcán és aki az útjukba került megverték?

Figyelt kérdés
Kiszemelt alatt azt értem hogy valamilyen fideszes aktivista, stb.
febr. 7. 10:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%

Én nem voltam ott, engem nem vert meg senki, sőt, én sem vertem meg senkit, de egy erősen szélsőnáci rendezvény után történt ez az incidens -már, ha történt-, szóval, azt el tudom képzelni, hogy van, akit zavar -engem pl igen-, hogy egy ilyen rendezvényt egyáltalán engedélyeznek.

Korábban ez pl tiltva volt.


Egy gondolat még hozzáadandó, ha lehet tudni, hogy egy ilyen indulatokat kiváltó rendezvényt egyáltalán megrendezhetnek, akkor a rendőrség, miért nem biztositja ezt jobban? Olyan, mintha direkt provokálnák azokat, akik nem értenek egyet a rendezvénnyel.

febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy hallottam a tévében, hogy ruházat alapján választottak. Ilyen terepmintás ruha, vagy bakancs és hasonlók.
febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az öltözéket nézték: szélsőjobbos szimbólumok, kopaszra nyírt fejbőr, acélbetétes bakancsok (fehér fűzővel), nyilas, náci, fasiszta vagy fehér felsőbbrendűséget hirdető rasszista szimbólumok, stb.


Olyan rendevényhez kapcsolódóan történt a dolog, amely egy bizonyos, jól azonosítható szubkultúra képviselőit vonultatta fel (és nem szmokingban).


Egy igazán eltökélt szélsőjobbost nem nehéz kiszúrni, mert leggtöbbször büszkén hirdeti, hogy az: öltözködéssel, hajviselettel, néha akár tetoválással.

febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

#1: Én már voltam a kitörés túrán és brutál rendőri készültség szokott lenni többek között a Várban.


A támadások viszont nem magán az eseményen vagy annak közelében történtek, hanem a város különböző pontjain az esemény előtt-után.

Valószínűleg a ruházat alapján választották ki a célpontokat.

A dohányboltos férfit Gazdagrétig követték, majd ott verték össze egy nappal az esemény előtt.

Ez a férfi egyébként nem is tervezett résztvenni egyik rendezvényen sem, csak bakancsot és terepmintás nadrágot viselt, valószínűleg emiatt szemelték ki maguknak.

febr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

igen a terepmintás ruha és kopasz fej valóban oka lehetett.

1: milyen rendezvény volt akkor? mert most hogy említed, valami rémlik.

febr. 7. 13:30
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Becsület napja és Kitörés teljesítménytúra.
febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

1-es teljesen el van tévedve. 4-es már forró, de egészen pontosan úgy történt, hogy megkérdezték a dohányboltban az eladót, hogy tervez-e elmenni a felvonulásra, mire azt válaszolta: szeretnék, de sajnos nem tudok ott lenni. Ez volt a bűne, ezért verték meg viperákkal életveszélyesen.


Ez terrorista tevékenység, és fasizmus, nem antifasizmus. Akkor is elfogadhatatlan, ha tényleg "náci" felvonuláson részt vevőt támadnak meg, de ebben az esetben erről szó sem volt.


Ott, ahol az antifákat verték meg, ott is ők kezdték a verekedést, csak ők húzták a rövidebbet.


Egyébként sem igaz, hogy az emlékezők formailag a nácizmust támogatnák, hiszen akkor eleve nem lenne legális. Ez egy heterogén rendezvény, néhány konkrét náci bizonyára van, de rengeteg sima túrázó is, aki nem náci, csak nem kizáró ok számukra a jelenlétük.

febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
febr. 7. 14:08
 9/25 anonim ***** válasza:

"Ez terrorista tevékenység, és fasizmus, nem antifasizmus. Akkor is elfogadhatatlan, ha tényleg "náci" felvonuláson részt vevőt támadnak meg, de ebben az esetben erről szó sem volt."


Teljes mértékben egyetértek (azzal is, hogy rács mögött az elkövetők helye!) - csak már előre félek, vajon nem kapnak-e instant kegyelmet Novák Kakalintól, ahogy Budiháza György!


Vagy ettől nem kell tartani? Csak szélsőjobbos terroristák, embercsempészek és pedofilok számára jár a feltétel nélküli NER-kegyelem?


(Költői kérdés volt, nem vagyok naiv. Nyilvánvalóan magam is értem, hogy a magyarországi kormány a szélsőjobboldali terrorizmust támogatja - de szomorúnak tartom kettős mércét...)

febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

9-es. Tudnám amúgy is, hogy költői, hogy odaírnád, de én komolyan szeretnék válaszolni, mert komoly a téma.


Mielőtt a félelmedre térnénk. Budaházy és csoportja valóban részesei voltak kismértékű terrorakcióknak. Egy jogállamban ezt korrekt bizonyítás mellett kellett volna lerendezni, helyette évekig előzetesben volt tárgyalás nélkül. Leülte bőven az idejét, 2009 és 2022 között leginkább börtönben volt. A bíróság sara, ha kevesled, őket azért ezidáig nem tudta teljesen bekebelezni a NER, ne tegyünk már úgy! Halad az ügy, de mégiscsak alapvetően máig egy független hatalmi ág. Tehát ült egy évtizedet, SZERINTEM pontosan annyit, amennyit érdemelt, ha nem többet. Senki nem halt meg, gyilkosokat sokkal előbb elengednek. Objektívan kellene nézni a tettet, nem vak gyűlölettel azért mert náci, vagy vak gyűlölettel azért, mert erőszakos bűnöző. Ha a szubjektív vélemények lennének irányadóak, minden bűnöző élete végéig rács mögött lenne, annyi börtön pedig nincs, sem pedig akkora töke a társadalomnak, hogy halálbüntetést engedjen.


A félelmed jogos! Igenis ki fogják engedni a (feltételezett, de azért erős a gyanú) terrorista tanárnőt, ez szinte biztos, Olaszország és a nemzetközi közösség nyomásának be fog csicskulni a kormány, mint ahogy mindig teszi (pl. mostani Ukrajna ügy, az mindegy, hogy épp igaza van-e).


A kérdésedre a válasz, nem, nem csak nekik jár, a szélsőbalos terroristáknak is járni fog, türelem, most intézik!


A szélsőjobboldali terrorizmus támogatása a kormány részéről leginkább a Natenyahu rezsim támogatásában érhető tetten, ezt nem árt konkretizálni, vagy neked van más konkrét példád?

febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!