Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fagyállós gazda, kerítésébe...

Fagyállós gazda, kerítésébe áramot vezető bácsi: ezekben az esetekben egyetértesz a bírósági ítéletekkel? Te hogy döntöttél volna?

Figyelt kérdés

Mindkét esetben elhunyt a behatoló tolvaj, mégis, egyik esetben sem szabtak ki letöltendő börtönt, csak megrovást, felfüggesztettet. Utóbbi bácsi sajnos elhunyt azóta, nyugodjon békében


Lopásért nem jár halálbüntetés, önbíráskodás történt, a hatályos jogszabályok szerint aránytalan módon, sorozatgyilkosokat sem ítélnek halálra.



A bíróság mégsem tehette meg, hogy súlyosabb ítéletet szab ki, ami hatalmas közfelháborodást váltott volna ki egy letöltendő.


Ezek az esetek talán elrettentő példaként szolgáltak bizonyos társadalmi ("etnikai") csoportok számára, akinkek tömeges lopási, területháborítási bűnténye sokszor következmények nélkül marad a Rendőrség hibájából.

A közfelháborodás nem engedte meg a bíróságnak


2024. febr. 3. 20:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Magyarországon a bíróságoknak nincsenek egyéni döntési lehetőségeik. Nálunk nincs szokásjog, mint az USA-ban. A jogszabályok vannak, amiket be kell tartani. Nyilván az ügyvédek aztán már azért vannak, hogy csűrjék-csavarják, máshogy értelmezzék a jogszabályokat.


Tehát az ítélet jogerőssé vált, azaz mindegyik oldal megtekergette a jogszabályokat, és ez lett a középpont. A bíróság erre csak annyit mond, hogy OK. Nincs igazán befolyás ezekre a döntésekre.


Vagyis de, hát nyilván, a jogszabályok. BTK, PTK, stb... azokat kell módosítani, ha valami nem tetszik a társadalomnak.

2024. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 DK-s ***** válasza:

#21-nek:


De van egyéni bírói mérlegelési jogkör! Nem tudtad?


Ennek a következménye például a fagyállós gazda elítélése, vagy másik példaként a darnózseli hentes elítélése is.


Iszonyatosan sok múlik egy büntető-tárgyaláson az ügyvéd hozzáállásán. És a legtöbb ügyvéd nem a védence érdekeit nézi, hanem az ügy minél további elhúzására törekszik, mivel "órabéres". Én ezt úgy mondom neked, hogy legalább 25-30 tárgyaláson voltam ügyvéd (mert gyakorlatilag az voltam), sokszor több hetes-hónapos jogi felkészülés után.


Alapszabály, amire folyamatosan emlékeztetni kell egy ügyészt a tárgyalás folyamán, hogy hinni a templomban kell. Tehát csak olyasmivel állhat elő amit alá is tud támasztani. Ha mégis feltételezésre alapozva vádol valamivel, akkor a reflektáláskor meg kell kérdezni tőle hogy ezek szerint feltételezésre alapozott vád alapján szeretné, hogy a bíróság elmarasztaló ítéletet hozzon? (egy csavar, már ellene is fordítottad a bírót)


Még egyszer hangsúlyozom: XAR VOLT AZ ÜGYVÉDJE.

2024. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 DK-s ***** válasza:

Ismét #21-nek:


Lényegében, amikor egy ügyész feltételez valamit, akkor arról van szó hogy bár a feltevését bizonyítani nem tudja, de meg tudja magyarázni hogy SZERINTE miért neki van igaza.


Ez pedig nem bírósági, hanem vicc-kategória. Le kell söpörni az asztalról.

2024. febr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!