Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ég a pofátok a svédek miatt?

Ég a pofátok a svédek miatt?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy erdogan megtiltotta a magyar szuverén miniszterelnöknek a nato csatlakozás elfogadást, itthon gyártottak hozzá indokot.

De még jól be is égtek, miután ide akarták hívni a svéd külügyminisztert a kapcsolatok "javítása" miatt, majd előadják utána a médiában, hogy sikerült rendezni a dolgokat, erre elutasították a meghívást, mondván nincs miről tárgyalni 😂😂😂.

Leégetik a magyarokat ezek a disznók...



2024. jan. 23. 22:17
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
41%
17-es Milyen lipsitempó? 2022 óta konzervatív nacionalista kormányzás folyik... jó reggelt kívánok.. xD Akár mennyire nem tetszik, a politikai párttól függetlenül, a konzervatív-nacionalista svéd kormány is úgy rühelli a magyar kormányt, mint 22 előtt a szocdem-liberális svéd kormány, mellesleg Magyarország kis hal a svédekhez képest katonailag is és gazdaságilag is. Én értem, hogy a magyar szereti magát központba tenni, meg játszani a műmagyarkodót, deee azt érzékelni kellene, hogy a magyar kormány nem egy színten áll a svéd kormányzattal, alá és fölé rendelt szerepről beszélünk, ahol a magyar kormány az alárendelt. Svédország nem fog úgy fütyülni, ahogy egy kis mitugrász magyar kormány akarja, svédek tudják jól, hogy az EU a NATO meg amerika, bőven tud nyomást gyakorolni a magyar kormányra, nem kell szóba állni meg pitizni egy alárendelt szerepben lévő kormányzatnak.
2024. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
26%

21: való igaz, hogy elvileg "konzervatív nacionalista jobboldali" kormányuk van, de pontosan ugyanolyan ostobán viselkednek, mint a legzöldebb lipsi brüsszeli politikusok. Tudod mi a mondás a szarról és a legyekről, ugye?


Azt sem nagyon látom, hogy tennének bármit is a náluk elharapódzott migránshelyzet miatt... Talán azt megpróbálták leállítani, amikor már háborús zónává változott egy-egy régió, de ennyi. Igen, ilyen egy igazi "jobboldali" kormány! Svédország már régóta elveszett. Pont ennek kell elejét venni idehaza. Hála az égnek, hogy Gyurcsányék olyan balf@szok voltak, hogy beborították az egész folyamatot.


Amúgy meg magukat szopatják meg ezzel a svédek, mert a nyilvánosságra hozott meghívó levélre később nyugodtan hivatkozhat Orbán, ha netán egy elutasító döntés születne, merthogy milyen szövetséges lenne az olyan, aki még tárgyalni sem hajlandó!


És ha a NATO annyira az alá/fölé rendeltségről szólna, akkor mégis mi a bánatért tud a legutolsó porba fingó Magyarországocska is vétózgatni? Miért van meg erre a lehetőségünk? Gondolkoztál már ezen?


Ha a svédek egy ilyen közösségben annyira magasabb rendűnek képzelik magukat, mint ahogy te azt beállítod, hogy még tárgyalni sem hajlandók, mert az derogáló lenne számukra, akkor szintén nincs helyük ebben a szövetségben! Ilyen figurákra pláne nincs szükség!

2024. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

22:


Valóban nem nagyon tettek-tesznek a migráció szigorításáért, hogy miért nem nem tudom, de 22-ben ezzel kampányolva nyertek, valószínűleg, lehet ezért csökken a konzervatívok népszerűsége náluk.


Akár mennyire szeretnéd, de Magyarország sem fogja megúszni, hogy nem enged be migránsokat az országba...nagyon durván csökken a magyar lakosság, csak az elmúlt 10 év alatt 400 ezren lettünk kevesebben, ami brutális szám, és 1991-hez képest fokozatosan gyorsul a tendencia, aminek a következménye, pl. magyar vidéki tájak néptelenednek el, a csökkenő vásárlóerő miatt cégek, üzletek vállalatok zárnak be, a magyar versenyképesség csökken, munkaerőhiány okozta gazdasági stagnálás vagy csökkenés, csökken a bevételek, ezáltal csökken a jóléti kiadások pl. nyugdíj, egészségügyi elláttás..stb. A Fidesz nagyon jól felismerte, függetlenül, hogy nem kommunikálja, de a népesség fogyást csökkenteni kell bevándorlókkal, lásd. ázsiaiak, lehet hisztizni, hogy ide egy se jöjjön, de mivel a magyar nép nem szaporodik, érthető okokból...így marad a bevándorlás, akkor is ha nem muszlimok jönnek, de az ország lakosságának a jóléte meg a gazdaság számára kell a külső munkaerő.


A svédek hivatalos úton 3x kérdezték meg a másfél év alatt, hogy mi az oka, hogy a magyar kormány nem engedélyezi a belépésüket, 3x nem válaszolt a magyar kormány a levelekre, ezek után te válaszolnál bármire is? ugye hogy nem, te sem játszanád el a kasuk majmot, ha valaki így szórakozna veled. Ott van az EU, NATO és Amerika, tudnak nyomást gyakorolni elég rendesen, nem kell a svéd kormánynak egy mukkot sem szólnia a saját ügyéért.


Azért tud vétózgatni a NATO-ban IS a magyar kormány, mert sajnos ez az ostoba rendszer van ott is, hogy 100%-os egyöntetű szavazat kell egy új tag felvételéhez. Ha eltörölnék, és pl, 90-80%-os arányt vezetnének be, a kutya nem foglalkozna Magyarországgal. Az a szomorú, hogy a magyar kormány csak a vétózással tud érdembe a nemzetközi politikához hozzászólni, ennyire sikerült elcsesznie a magyar hitelességet.

2024. jan. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
68%

Néhány fideszes aktívan hírdeti azt a hazugságot, hogy "a svédek meg se próbálnak tárgyalni" és hitegetik magukat azzal a bihózattal, hogy a svédeknek "heti rendszerességgel" kéne lejárniuk hozzánk győzködni.

Hadd vázoljam fel, hogy ezek miért hazugságok és miért nagyon ízléstelenek. Kezdjük Finnországgal, csakhogy kontextusban lássuk a dolgokat:


2022. július 10. - mostanra 30 NATO tagországból 28 aláírta a svédek és finnek csatlakozási szándékát, Törökország és Magyarország a kivétel. Szíjjártó már ígéretet tett a Finn elnöknek, hogy szeptemberben ratifikálják a csatlakozásukat.

2022. július 14. - Szíjjártó be is nyújtotta az előterjesztést a parlamentben, aminek utolsó ülésszaka 07.19-én volt. Már akkor elfogadhatták volna egyébként, de hagyjuk is, elvileg szeptemberre már meg van ígérve. (Az őszi parlamenti ülések szeptember 26-án kezdődnek)

2022. október 18. - Eero Heinaluomä tudomása szerint a magyar parlament október 24-én ratifikálhatja Svédország és Finnország NATO-tagfelvételi kérelmét. Magánbeszélgetés során közölték vele a dátumot, nem szeretne neveket mondani, de „jól halad az ügy”.

2022. október 22. - Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón úgy nyilatkozott, a Parlament még a december közepén véget érő őszi ülésszakában tárgyalhat a finn és a svéd NATO-csatlakozás megszavazásáról. Ezzel már egyébként megszegik a szeptemberre/őszre tett ígéretüket.

2022. október vége - Uniós nagykövetek találkoztak a cseh nagykövetség szervezésében, köztük Szijjártó Péter külügyminiszter is ott volt. Bár a megbeszélés fő témáját a cseh uniós elnökség aktuális ügyei adták, szóba került a finn és a svéd NATO-csatlakozás kérdése is, hogy a magyar fél miért nem fogadta már el (eddigre több alkalom is rendelkezésére állt a parlamentnek, de nem tűzték ki napirendre). Erre Szíjjártó válasza az volt, hogy a szavazás napirendre vételéről már a parlament dönt, abban a kormánynak nincs hatásköre, de egyébként is „társadalmi vitára” bocsátották a kérdést, mivel korábban az Európai Bizottság kifogásolta, hogy a magyar parlament sok esetben előzetes vélemények kikérése nélkül, nagyon gyorsan szavaz meg törvényeket. (Ugyanígy a svédek kapcsán)

2022. november 02. - Sauli Niinistö finn államfő arról számolt be a Twitteren, hogy telefonon beszélt Orbán Viktorral, aki biztosította őt arról, hogy Magyarország támogatja a finn NATO-csatlakozás iránt. A kérdés viszont még társadalmi vitán van.

2022. november 24. - Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök a visegrádi csoport vezetőinek kassai találkozóját követő sajtótájékoztatón elmeséli, hogy megkérte Orbánt a NATO csatlakozások mielőbbi ratifikálására, amire a magyar miniszterelnök ígéretet tett, hogy az új év első parlamenti ülésén, tehát alig több mint egy hónapon belül megtörténik a ratifikáció. Ezzel egyébként már az októberi kormányinfón elhangzott új határidőnek sem felelnek meg, újabb halasztás történik.

2022. november 29. - Orbán Viktor twitter üzenetével ráerősített az előbbi ígéretére, mikor a Finn miniszterelnök felvetette a gyanút, hogy az Uniós források tárgyalására használja fel a magyar fél a NATO csatlakozások késleltetését. Ezt írta: "gaz barátok között nincs szükség a dolgok tisztázására: Magyarország soha nem kapcsolta össze a témát az EU-s pénzekkel. Ez többek között a Finn NATO csatlakozásra is igaz. A magyar kormány támogatja azt, és az országgyűlés napirendre fogja tűzni a ratifikációt, amint megkezdődik a 2023-as ülésszak"

2023. február 23. - Kocsis Máté bejelenti Balatonfüreden a Fidesz-KDNP frakcióülését követően, hogy a frakcióban ellentétek alakultak ki Svédország és Finnország NATO csatlakozásával kapcsolatban. Vegyesen voltak olyan vélemények, hogy a felvételük elmérgesítené az orosz háborút, illetve a két északi ország egyébként is tiszteletlen volt Magyarországgal szemben (általános megfogalmazás, de érthetően az EU-s konfliktusokra gondoltak), ezért delegációt küldenek a két országba egyeztetés céljából. Ez az első alkalom, hogy valami ellentétre hivatkozzon a magyar fél, ráadásul ők intéznek delegációkat, hogy megvizsgálják a két északi országot.

2023. március 01. - Általános vitát tartottak a parlamentben a NATO csatlakozásokról, melynek eredménye egy március 20-ai céldátum, megvárva a delegációk jelentését.

2023. március 07. - A Hende Csaba vezette magyar küldöttség Helsinkiben és Stockholmban tárgyalt Finnország és Svédország NATO-csatlakozásáról. Így nyilatkozott: "Ez egy ígéretes kezdet, azt azonban nem tudom megmondani, mikor és milyen döntés fog születni. Általában öt-hat hétig tart, amíg egy javaslat végigmegy a parlamenti döntéshozatali mechanizmuson. Ez nem szabály, ez egy megszokott eljárás "

Eközben a honvédelmi miniszter kétoldalú egyeztetéseket folytatott Pal Jonson svéd és Antti Kaikkonen finn védelmi miniszterrel.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf kiemelte: mindkét tárgyaláson a NATO-csatlakozás ratifikációja került előtérbe, amellyel kapcsolatban biztosította partnereit arról, hogy a magyar kormány a kezdetektől fogva támogatja országaik csatlakozását, azonban az elmúlt években sajnálatosan igaztalan, hamis vádak érték Magyarországot a két ország politikusaitól.

Ezen a ponton már több kritika éri Orbán Viktort, hogy mondvacsinált kifogásokra hivatkoznak, amiket ő maga nem mer felvállalni, ezért adják el úgy, mintha a "frakcióban" lenne a vita.

2023. március 15. - Törökország elfogadta Finnországt csatlakozását.

2023. március 16. - A magyar parlament halasztja a szavazás időpontját. Mikor megkérdezték Balla Györgytől, a Fidesz frakcióvezető-helyettesétől, hogy miért késlekednek sajátosan magyarázta: "Brüsszel hazudik, mint a disznó." Hogy Brüsszelnek mi köze ehhez, azt nem fejtette ki.

2023. március 27. - Megszavazták a magyarok is Finnország csatlakozását. Mikor újságírók rákérdeztek Svédországra, nem érkezett hivatalos indoklás, bár nem hivatalosan, Orbán Balázs egyénileg összeállított egy listát, melyben tiszteletlen nyilatkozatokat gyűjtött össze Svédország képviselőitől. Hivatalosan senki nem erősítette meg azt sem, hogy a magyar és török döntésnek köze lenne egymáshoz. Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter a legutóbbi Kormányinfón elmondta, hogy támogatni fogják a svéd csatlakozást, de azt nem sikerült kihúzni belőle, hogy mikor, azt valószínűsítette, hogy még tavasszal.


Finnország esete így zárult, körülbelül 8-9 hónapnyi időhúzással, rengeteg be nem tartott ígérettel a magyar fél részéről és utolsó pillanatban emelt kifogásokkal, amiken viszont hirtelen átugrottak, mikor már a törökök is megszavazták a kérdést. Látható, hogy több megbeszélés, egyeztetés és egyeztető tárgyalás is történt ebben az időszakban, nemcsak a finnekkel, hanem a svédekkel is, annak a hangsúlyával, hogy Magyarország igenis támogatja ezen országok csatlakozását. Amiért már csak a finnek esetében is nagyon időigényes volt összegyűjteni minden infót, most egy kicsit megpihenek, de még visszatérek felvenni a stafétabotot, hogy folytassam a svédekkel.

2024. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
26%
"Akár mennyire szeretnéd, de Magyarország sem fogja megúszni, hogy nem enged be migránsokat az országba..." A kontrollált bevándorlással szerintem senkinek sincs semmi baja. A baj az volt Svédországban, hogy midenkit beengedtek midnefajta papír meg kotnrolálás nélkül, akik jobb esetben a szociális rendszert terehlték rosszabbe setben bűncselekményeket követtek el. Ezt már Svédország is hivatalosan beismeri, ahogyan azt is, hogy vannak No-Go zónák az országban. és párhuzamos társadalmal alalkultak ki.
2024. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
0%

#24 Remélem fizetnek ezért mert ingyen ennyit írogatni felesleges ostobaság. De köszi hogy megmutatták mennyi mindent tett a magyar kormány az ügyben, mennyi alkalma, lehetősége lett volna a svéd kormánynak is és mennyire nem tettek semmit a saját ügyük érdekében.

Csak nem értem mire volt jó ennyit írni mivel mi is ezt mondtuk el sokan eddig is csak sokkal rövidebben.

2024. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
0%
Igen nem a bevàndorlàssal van baj,hanem annak módjával ahogy Svédországban történt.Kanadaba meg Ausztráliába is van bevándorlás,de mégsem jönnek létre párhuzamos társadalmak mint pl Svédországban,mert csak azokat engedik be aki valóban szakképzett és munkát is végez
2024. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
68%

"De köszi hogy megmutatták mennyi mindent tett a magyar kormány az ügyben"

Lol, milyen kis sz*rrágó vagy :D Az írásom kronológiailag azt bizonyítja, hogy 6 hónapig a magyar Kormány mindenféle hivatalos indoklás nélkül folyamatosan kerülte a kérdést. Nem emelt panaszt, nem emelt feltételt, folyamatosan azt ígérte, hogy "majd ekkor és akkor" megszavazzák, aztán mégsem tették.

Az utolsó pillanatban felmerült néhány panasz, de még az sem hivatalosan, hanem csak politikusi nyilatkozatok útján. Magyarország eljátszotta, hogy majd küld egy delegációt. Már ez is nagyon sértő (bár értem, hogy neked nincs sok közöd a diplomáciához), hogy majd pont a 7-es cikkely szerint elítélt, jogállamisági mechanizmuson fennakadt magyar kormány fog értékítéletet mondani mások felett, de mind1, fogadták a delegációkat (ennyit arról, hogy a svédek nem ülnek le tárgyalni). A magyar fél nem talált semmit, azt ígérték, hogy szavazni fognak. Nem történt meg.


Ez az egész olyan, mint mikor tartozik neked egy ismerősöd (magyar kormány) és akárhányszor rákérdezel, hogy mikor fizeti vissza, mindig más időpontot jelöl ki és mindig más kifogást talál ki. Ez a fidesz. De te még ennyit sem értettél meg a történtekből.

2024. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Kicsit hiányosak a választási lehetőségek.
2024. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

24,28


Köszi és várom a folytatást!


Fidesz birkákkal kár leállni, ők egy hosszú mondatból kiválogatják a szavakat amik a fideszt erősíti és hátradőlnek. Ilyen sötétek világvége szektákban voltak 100 éve is, amikor nem jött el a hirdetett világvége, többedjére sem, nem volt gond a fejükben, ők magyarázták meg saját maguknak. Ugyanez a fidesz. Sötét emberek gyülekezete, akik próbálnak valamiféle logikát keríteni a baromságaik mögé.


Hát ezek azok, akik a 300MRD lélegeztetőgép mutyit sem tartják annak!!! Hát az az érv, nem lehetett előre tudni mennyi kell illetve jobb a több mint a kevesebb. Csak az a bökkenő, hogy itt nem +22% lett rendelve, hanem +1.000%.


Érted, a 22% is sok, de az 1000 már magyarázhatatlan, de ők ezen elegánsan túllépnek.

2024. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!