Mennyi lenne reálisan a földgáz ára ha nem lenne rezsicsökkentés és rendes nyugati cégek szolgáltatnák a gázt?
ma 20:53
Te melyik részét nem érted annak, hogy a gáz ára a tőzsdén és a gáz ára a lakosság felé nem egyezhet meg, mert nem mész ki Hollandiába egy vödörrel és hozod haza okosban a gázt.
Ha igazad lenne és lehetne beszerzési áron adni, annyiért adnák a becsületes cégek, kormányok akkor az eurostat/mekh vonatkozó statisztikáiban azt kéne lásd, hogy bezzeg nyugaton olcsóbban kapta a lakosság a gázt, mint itthon DE ez nem történt meg, ott volt olcsóbb egyedül a gáz ahol szintén az állam beavatkozott de ilyen se sok volt. (Románia, Bulgária egy ideig)
ma 21:05
Hívhatod bárminek, arról az árról beszélünk amit az állam/cég fizet, hogy legyen földgáza amit később tovább értékesíthet. (a magyar állam is a tőzsdei ár függvényében vásárol az oroszoktól)
2018 júniusában a tőzsdei ár (azért ezt írom, mert ennyiért szokták venni) 21 euró volt, Berlinben a lakosság 62 eurót fizetett, Bécsben 78 eurót, 2020 júniusban a tőzsdei ár 5 euró volt, Berlinben a lakosság 63 eurót, Bécsben 70 eurót fizetett.
A gáz beszerzési ára a negyedére esett, ehhez képest Berlinben drágult, Bécsben 10%-ot esett az ár.
Miért olyan nehéz felfogni, hogy a beszerzési ár és a lakosok által fizetett csak minimális összefüggésben van. (vannak egyéb költségek is)
Kettőnk közül nem én vagyok az értetlen amikor arról hallucinálsz, hogy lehetett volna olcsóbb a lakossági ár, közben meg ez az elméleti lehetőség a valóságban sehol se valósult meg szabadpiaci körülmények között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!