Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi lenne reálisan a...

Mennyi lenne reálisan a földgáz ára ha nem lenne rezsicsökkentés és rendes nyugati cégek szolgáltatnák a gázt?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom most a támogatott ár 105 forint körül van és 750 forint a "piaci" ár.

jan. 16. 19:08
A kérdező szavazást indított:
MKKP szimpatizáns, pártsemleges vagyok 250 forintnál olcsóbb lenne.
MKKP szimpatizáns, pártsemleges vagyok, 250 és 500 forint között lenne.
MKKP szimpatizáns, pártsemleges vagyok, 500 forint fölött lenne.
DK, Momentum, Jobbik, MSZP, LMP, P szimpatizáns vagyok, 250 forintnál olcsóbb lenne.
DK, Momentum, Jobbik, MSZP, LMP, P szimpatizáns vagyok, 250 és 500 forint között lenne.
DK, Momentum, Jobbik, MSZP, LMP, P szimpatizáns vagyok, 500 forint fölött lenne.
Mi Hazánk szimpatizáns vagyok, 250 forintnál olcsóbb lenne.
Mi Hazánk szimpatizáns vagyok, 250 és 500 forint között lenne.
Mi Hazánk szimpatizáns vagyok, 500 forint fölött lenne.
Fideszes vagyok, könnyen megvezethető így nincs rálátásom ilyenekre, elhiszem hogy nálunk a legolcsóbb és jól van ez így.
6 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Jelenleg a világpiaci ár 130 ft körül van.
jan. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%
"Rendes nyugati cég", már itt megbukott a történet, mivel ha lehet, még a bőrt is lehúznák az emberről. Lásd pl az AKA, aki annak idején összehozta nekünk a világ legdrágább autópálya km díját, vagy a pécsi vízműben tulajdonos Suez Environnement, aki olyan gátlástalanul lehúzta az embereket, hogy még a komcsi városvezetés sem bírta bendővel, és akkor ott van még az EON és tsai.
jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
#2: Az megvan, hogy hat évig kaptad drágábban rezsicsökkentés címén a gázt, mint amit indokolt volna a világpiaci ár, illetve, hogy Lőrincék háromszor annyiért építenek meg egy kilométer autópályát mint Horvátországban?
jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értsd úgy, hogy piaci alapú árazás lenne nálunk is, mint bezzeg nyugaton, ahol nem történhet meg ilyen böszmeség, hogy 7-szeres világpiaci áron adják szegény embereknek a gázt.
jan. 16. 19:17
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
102 forint a gáz az ún. átlagfogyasztásig. Ez alatta van annak piaci árnak, amiben nincs benne semmi adó, rendszerhasználati díj, csak és kizárólag a gáz ára a tőzsdén.
jan. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

#3

A nyugati cégekről van szó nem lölőék "rendességéről" Mellékesen a németek sem reális áron kapják a gázt, kb 200 milliárd ejró kompenzálást kaptak össznépi szinten, különben belerokkant volna az átlag hans ha tőzsdei áron kellett volna venniük. Különben is, nézegetheted az aktuális tőzsdei gáz árakat, a világon sehol sincs köze a végfelhasználónak kiszámlázott árhoz.

jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Viszont csak itt adták el hat évig drágábban mint amit a világpiaci ár indokolt volna (nem, nem várom, hogy világpiaci áron adják, de az 5-8x-os árat némileg túlzónak érzem, meg éreznéd Te is ha tovább látnál a narancsnál/krumplinál).
jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Attól, hogy privátban zaklatsz, sajnos nem lesz igazad:

[link]

jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ma 20:37

[link]


2020 októberi árak, full covid, a béka segge alatt a gázár.

Ehhez képest a magyar a legolcsóbb és kb. a fele lehet az EU-s átlagnak.


Szóval valami csoda folytán úgy néz ki a lakossági gázár nem csak a gáz világpiaci árától függ. Esetleg ha ez nem így van akkor a csúnya nyugati cégek még Orbánnál is jobban lopnak.

jan. 16. 20:50
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Ott a grafikon, ott a fekete vonal. Melyik részét nem sikerül értelmezned?
jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!