Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mióta a Fidesz párt a kormányz...

Gallits Gábor Csaba2 kérdése:

Mióta a Fidesz párt a kormányzó párt Magyarországon milyen szociális törvények,rendelkezések léptek életbe és melyek Érvényesek Ma 2024.01.13-án?

Figyelt kérdés
Bevallom őszintén engem ezek azért is érdekelnek mert egy Lakóotthonban élek kicsivel több mint másfél éve és egy Személy azt mondta nekem hogy ha a Fidesz nem lesz Kormányzó párt el kell költözni a Lakóotthonból,mert a Fidesz párt tette lehetővé hogy legyenek Lakóotthonok,amibe én kicsit kételkedek,de Sajnos nem vagyok Sem Jogász,Sem Semmi Hasonló Végzettséggel rendelkező személy és keresem a lehetséges Segítségeket.

#Fidesz szociális törvények
jan. 14. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Azért imádkozz, hogy valamelyik orbánista ne kívánja meg a lakóotthont ahol élsz, mert úgy jársz mint a fóti gyermekváros lakói.
jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Fidesz párt tette lehetővé hogy legyenek Lakóotthonok"

Nem, 1990-től kezdve vannak lakóotthonok.

jan. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
A fidesz egyik első intézkedése volt hogy átírta az Alkotmányt, és kivette azt a részt, hogy a Magyar állam köteles gondoskodni az állampolgárókról, és betette helyette azt, hogy "törekszik rá", így ez nem kötelezi semmire.
jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
A Fidesz egyik nagy "újítása" volt az indokolatlan, állandó félelem érzet kialakítása. Az ellenség, ellenség kép sulykolása, a félelemben tartás. Ha mi nem leszünk,(Fidesz), itt mindennek vége lesz! Kreálj egy ellenséget, a szavazód féljen, és hitesd el vele, hogy te vagy az, aki megvéded őt. Sima propaganda.
jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"LAKÓOTTHON

Szociális ellátási forma. Olyan otthon, amely nyolc-tizenkettő, esetleg tizennégy pszichiátriai beteget vagy fogyatékos személyt – ideértve az autista személyeket is -, illetőleg szenvedélybeteget befogadó intézmény, amely az ellátást igénybevevő részére életkorának, egészségi állapotának és önellátása mértékének megfelelő ellátást biztosít. Típusai: a) fogyatékos személyek lakóotthona, ezen belül rehabilitációs, vagy ápoló-gondozó célú lakóotthon, b) pszichiátriai betegek lakóotthona – rehabilitációs célú lakóotthon, c) szenvedélybetegek lakóotthona. – rehabilitációs célú lakóotthon....

Forrás:

Az 1993.évi III. tv. 85/A §-a, 114-119/B.§-ai, a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmények szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 1/2000. (I. 7. ) SZCSM rendelet 88-101. §-ai, a 9/1999.(XI.24.) számú SZCSM rendelet"

[link]

Mint láthatod már az 1993-as törvényben meghatározták mi az a lakóotthon, tehát nem a fidesz vezette be.

Azonban valóban történt egy újra szabályozása a területnek és az első Orbán kormány alatt - vagyis a fidesz első kormányzati ciklusában hozták létre ezt a rendeletet, ami azóta is hatályban van:

1/2000. (I. 7.) SzCsM rendelet a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmények szakmai feladatairól és működésük feltételeiről *

Ebben a rendeletben természetesen azóta sok változtatás volt, van ami még 2006-os, tehát a korábbi mszp-szdsz kormány alatt született, meg van ami 2022-ben, és sok ezek között.

[link]

Nem tudom mire gondolhatott a lakótársad, de az biztos, hogy az utóbbi évtizedben jelentősen emelkedett ezen lakóotthonok finanszírozásában az állami támogatás, így a fenntartásuk is kevésbé nehéz. Bár nem tudni, hogy az utóbbi év emelt energiaköltsége ezen mennyit rontott.

Az tény, hoyg a szociális területen jóval nagyobb támogatások vannak ma mint voltak más kormány alatt korábban, ellenben a költségek is jelentősen növekedtek. A fidesz kormányzat alap célja, hogy ne nagy otthonok, intézmények legyenek, hanem kisebb, családias jellegű elhelyezés legyen az állami gondozású gyermekeknél is meg a hasonló segítséget igényélő személyek ellátásában is. Ezért növelték meg a gyermekeknél a nevelőszülői hálózatot, tették rendes foglalkoztatássá. Nem tudom milyen a helyzet a lakóotthonok esetében, de az állami gondozású gyermekek ellátása alapján feltételezem, hogy ez is egy kiemelt terület és hasonlóan a lakóotthonokat létesítik előnyben a nagy intézmények helyett.

Hogy egy kormányváltás után mi történne azt csak feltételezni lehet az alapján ami történt korábban amikor ugyanezen politikai oldal került hatalomra akik most ellenzékben vannak. 1994-1998 között is leépítették az állami ellátást és 2002 után is ezt tették sajnos. Minden területen. Ebből csak azt lehet feltételezni, hogy most, ha harmadszorra kormányra kerülnének akkor is azt tennék, mint az előző 2 esetben és az neked rosszabb lenne.

jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és elnézést kérek azért is ahogyan kiírtam ezt a kérdést is,de Sajnos 37 évesen Sem vagyok megfelelően tájékoztatva a különböző dolgokról.
jan. 14. 22:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!