Mennyire igaz, hogy akár 30% is lehet már a valós munkanélküliség Budapesten?
14-es: Valóban csökkent, de összesítve most is 20 százalék feletti. Az inaktivitásban benne vannak az eltartottak is és akik másból élnek, nem a munkaerőpiacról és jelenleg inaktívak.
Mindenesetre rémisztő, hogy a nyugdíjkorhatár előtt 5-10 évvel állók között óriási az inaktivitási arány. Valószínű, hogy ők évekig próbálkoztak elhelyezkedni, de nem tudtak és egy idő után feladták. Sokan valószínűleg a családtagjaik eltartottjai lettek. Ezek szerint igaz lehet, hogy egy bizonyos kor felett nagyon nehéz elhelyezkedni.
#15 Azért írtam, hogy minden csoportban csökkent az inaktivitás kivéve az egyetemista korosztályt, hátha rájössz, hogy mennyire téves az elgondolásod. Azért, mert ez az adat egyedül nem mond semmit, a foglalkoztatottak számával együtt mutatja meg a helyzetet.
A foglalkoztatottak száma pedig közel 1 millióval nőtt, az inaktivitási arány emiatt 30%-ról 22%-ra csökkent le. A nyudgdíj előtt állók között is csökkenés volt az inaktivitásban.
Megpróbálod teljesen másképpen beállítani a tényeket azzal, hogy valójában a tények nem is érdekelnek, nem foglalkozol azzal, hogy nem növekedés volt hanem csökkenés egy évtizeden keresztül, szimplán betettél egy linket bízva abban, hogy senki nem nézi meg csak elhiszi neked amit leírtál vele egyszerre.
16-os: Én is tudom értelmezni a statisztikákat. Ezzel együtt aggasztóak ezek az arányok is. Két évvel ezelőtt a 60-64 éves korosztály inaktivitása közel 50 százalék volt. Ez azért nem jó jel. Azt jelenti, hogy sokan már nem tak
lálnak állást a nyugdíj előtti években.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!