Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar ateistáknak mi a...

A magyar ateistáknak mi a véleménye az alábbi dolgokról?

Figyelt kérdés

-Nem csak férfi és női nem létezik

-Nem csak egy nő képes szülni

-Egyes tudományok túl fehérek (pl a matematika)

-A szubjektivitás az objektivitással egyenrangú

-A woke-pc felfogás többet nyújt mint a kereszténység



2023. dec. 29. 08:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

"-Nem csak férfi és női nem létezik"

De igen.


"-Nem csak egy nő képes szülni"

Hanem két nő is képes szülni. Sőt, három is. Sőt, kb. 4 milliárd. :)


"-Egyes tudományok túl fehérek (pl a matematika)"

Minden tudomány nyitva áll a feketék, sárgák, stb. előtt is. Az, hogy eddig többnyire csak a fehérek léptek be ezen az ajtón... hát, így alakult. Nem kell mindig így maradnia. Csak a feketéken, stb. múlik, hogy jönnek-e velünk ők is a tudományos úton.


"-A szubjektivitás az objektivitással egyenrangú"

Hogy mi van?


"-A woke-pc felfogás többet nyújt mint a kereszténység"

Nem, sőt! A kereszténység volt a tudományok bölcsője, a woke-pc meg csak a zűrzavart hozza, hogy még inkább kizsákmányolhatóvá tegyen mindenkit.

2023. dec. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"A kereszténység volt a tudományok bölcsője"

Ilyet se hallani mindennap...

2023. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
65%

22


Akkor gondolom tudod, hogy az egyház számos eredményt felmutatott többek között a földrajz, biológia, geológia, meteorológia, ásványtan, gyógyászat, atomelmélet, fénytan, elektromosság stb. terén?

2023. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Régen amikor másként nagyon nem lehetett a szükséges ismeretekre szert tenni. Lényegében minden tudós kényszerűen a kereszténységbe tartozott attól függetlenül, hogy hit vagy nem.
2023. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
65%

24


Gondolom ez a saját kis kitalált magyarázatod.

2023. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
30%

"Akkor gondolom tudod, hogy az egyház "


Lol, nem. Ezeket valószínűleg úgy húztad el a valagadból, hogy a sötét középkorban vagy a hűbérúr fiának, vagy papnak kellett lenned, hogy rendes edukációhoz juss és ebből adódik, hogy sok tudós egyben valamilyen egyházi tisztséget is betöltött, általában papságot. Viszont ezt eladni úgy, hogy az egyház tett volna bármit is, ahelyett, hogy az indivídumnak adnánk az érdemet...

Az egyház (mármint ténylegesen az egyház, felsőbb irányításból jövő parancsokkal) tudod mit csinált? Könyveket égetett, inkvizíciót tartottak és gátolták a tudásmegosztást. Az, hogy a római birodalom csomó vívmánya nem maradt fenn (pl. a fürdőkultúra), abban tetemes részesedése volt az egyháznak. Csomó görög filozófus létezéséről csak azért tudunk, mert a papság rejtegette az egyház elől a korabeli irományokat, de rendkívül sok ilyen az arab világban is megőrzésre került szerencsére.

Szóval még mielőtt bárkinek a személyes érdemét próbálnád átruházni az egyházra, előtte esetleg számolj el annak pusztító múltjával.

2023. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

26


Ha az egyháznak csak vérfürdőket köszönhetünk, akkor a következetesség jegyében mondj le mindenről amihez az egyháznak köze van. Valamiért szándékosan és tudatosan átsiklotok az olyan apróságok felett, hogy az egyház nem csak a középkorban létezett, és átesett jó pár reformon.

De egyesek szerint az egyház még ma is középkori szemlélet szerint tevékenykedik...🤦‍♂️

2023. dec. 31. 08:03
 28/29 anonim ***** válasza:
38%

"Ha az egyháznak csak vérfürdőket köszönhetünk, akkor a következetesség jegyében mondj le mindenről amihez az egyháznak köze van."

Sosem mondtam azt, hogy az egyháznak kizárólag vérfürdőket köszönhetünk, de azt állítani, hogy a kereszténység a tudományok "bölcsője" az egyszerűen túlzás. Olyannyira túlzás, hogy szinte már hazugság. Érdekes módon tudományok területén akkor fejlődtünk a legjobban, mikor a reneszánsz kortól kezdve egyre kevésbé volt befolyásos az egyház és elkezdtek új, megengedőbb irányzatok megjelenni (ami aztán a reformáció alatt és után megintcsak sok vérfürdőt eredményezett).

De hogy egy igazán nagy példát mondjak, a Gutenberg féle könyvnyomtatás, ami igazi paradigmaváltást hozott a tudásmegosztásban, oktatásban, kultúrában és úgy kb. minden szellemi területen, azt az egyház eredetileg tiltani, cenzúrázni, egyébiránt kiközösítéssel büntetni akarta. Később ebből született meg az Index librorum prohibitorum, azaz a tiltott könyvek jegyzéke.

Szóval ha valakinek (pl. neked kérdező) csak az a problémája, hogy nem beszélek az egyház megengedőbb időszakáról, ahol már nem állta a tudomány fejlődésének az útját, annak mondom, hogy fair enough, de a fentiek tükrében továbbra sem tudom elfogadni hogy amazt a tudományok "bölcsőjének" nevezzük, tekintve, hogy jó 1000 éven át kifejezetten akadályozta a fejlődést és rengeteg ógörög és római tudást és vívmányt pedig egyenest megsemmisített.

2023. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
60%

28


A tudomány bölcsője szerintem is túlzás, de az, hogy vannak benne érdemei az elvitathatatlan.

2023. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!