Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar ateistáknak mi a...

A magyar ateistáknak mi a véleménye az alábbi dolgokról?

Figyelt kérdés

-Nem csak férfi és női nem létezik

-Nem csak egy nő képes szülni

-Egyes tudományok túl fehérek (pl a matematika)

-A szubjektivitás az objektivitással egyenrangú

-A woke-pc felfogás többet nyújt mint a kereszténység



2023. dec. 29. 08:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

-Biológiailag az emberek esetén, igen. De ezt nem is szokták tagadni.


-Biológiailag az emberek esetén, igen. De ezt nem is szokták tagadni.


-mit értesz fehér alatt?


-helyzet függő


-attól függ milyen helyzetben. Inkább követem a saját értékrendem.

2023. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
43%

Kedves kérdező!

Ennek a kérdésnek ebben a formában nincs sok értelme, mivel nem magyarázod meg hogy pontosan mire gondolsz, csak bedobsz pár kulcsszót.

Ettől függetlenül negpróbálok válaszolni.


1. 2 biológiai nem van.Ezt gyakorlatilag senki nem vitatja.Lehet beszélni a szexualitásról, a nemi szerepekről és a nemi identitásról, de nem kellene úgy tenni, mintha bárki is azt mondaná hogy ez azt jelenti hogy több biológiai nem van.


2. Remélem hogy te sem gondolod hogy ez egy kicsit is elterjedt nézet. Amúgy meg nem minden nő tud szülni.


3.Nemtudom hogy a börszinnek miféle jelentőssége lenne a tudomány jelen állásának megitélésében. Arról lehet beszélni hogy vannak csoportok melyek önhibájukon kívül nem tudnak érvényesülni bizonyos területeken,vagy legalábbis halmozottan hátrányos helyzetben vannak,és akár történelmi okok

és/vagy előítéletek miatt van ez, de te nem erről beszélsz.


4.Ezt senki sem mondja.Az lehet, hogy szerintem több dolog szubjektív mint szerinted, de ha így kérdezed akkor csak ennyit tudok írni.


5. A woke az egy olyan szándékosan homályos fogalom, hogy nem is kérem hogy fejtsd ki mi az. Senki nem mondja magára hogy már ő pedig woke, ezt csak másokra használják.így viszont az sem egyértelmű hogy mi az a woke-pc felfogás.


Ha ez válasz a kérdésre akkor szerintem a társadalom és az egyének számára is jobb a szekuláris humanizmus attól a keresztény felfogástól amit a keresztények többsége képvisel.

2023. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nagy meglepetés lesz de nem minden ateista liberális ultra PC.
2023. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

-Nem csak férfi és női nem létezik

Ezt spec el tudom fogadni.

-Nem csak egy nő képes szülni

Amíg fel nem találják a mesterséges anyaméhet, addig de, csak a nők.

-Egyes tudományok túl fehérek (pl a matematika)

Milyen eredetű is az algebra szó?

-A szubjektivitás az objektivitással egyenrangú

Ez baromság.

-A woke-pc felfogás többet nyújt mint a kereszténység

A woke szimpla OSZTÁLYÁRULÁS... a büdös kapitalisták mesterkedése a baloldal kiherélésére...

2023. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
37%
Két féle nem létezik. Nő és férfi. Minden másra az a hivatalos megfogalmazás, hogy elmebeteg.
2023. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 sörpocak ***** válasza:
100%

- Léteznek hermafroditák, szóval technikailag igaz, de maradjunk annyiban, hogy férfi/nő az alapértelmezett gyári beállításunk. Aki pedig gender diszfóriában szenved, az fogadja el, hogy nem az érzései döntik el, hogy minek született.

- Csak az képes szűlni alapértelmezetten, aki nőnek született.

- Hollywoodi megközelítésben talán, a valóságban viszont a matematika alapjaiban mind az arabok, mind a kaukázusi fehér európaiak, mind pedig az ázsiaiak osztozgotnak. Az, hogy a világ legjobban finanszírozott egyetemei és kutatóintézetei a fehér USA-ban és Európában találhatóak, annak történelmi okai vannak.

- A szubjektivitás és objektivitás nem alá-fölérendeltségi viszonyban állnak egymással. Olykor az egyikre van szükséged, máskor a másikra, de az is előfordul, hogy a kettő átfedésben vannak egymással értsd: objektív alapokon hozol szubjektív meglátást, vagy fordítva: szubjektív alapokkal alkotsz objektív következtetéseket. Az objektivitás nem feltétlenül a valós igazságot írja le, hanem azt, hogy az adott kontextus és keretrendszer szabályainak megfelelő.

- A woke-pc felfogás egyáltalán nincs olyan jól definiálva, hogy meglehessen ezt válaszolni, míg a kereszténységnek ott van a Biblia, ami ha olykor nem is olyan világosan, de azért majdnem mindenre kiterjedően fogalmaz meg gondolatokat. A woke-pc felfogás inkább csak néhány ökölszabályból áll, ahogy én látom, amiket viszont mindenki más mértékben tart be, aztán áll a bál, szóval ilyen szempontból, persze, a kereszténység nyújt többet.

2023. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
39%
Elolvastam az eddigi válaszokat. Eddig úgy tudtam, hogy az ateizmus a hideg racionalitásra épül. Ezek szerint ez csak legenda.
2023. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem legenda hanem tévedés. Temérdek ateista van és ők temérdek indokból nem hisznek istenekben. Emögött lehet racionális és nem racionális indok is.

Az ateistákat azonban egyáltalán nem lehet egy kalap alá venni. Lényegében mintha az összes hívőről akarnál véleményt mondani pedig bennük már csak az a közös, hogy hisznek valamilyen istenségben vagy istenségekben.


Persze HA csak be akartál szólni az ateistáknak akkor mindez lényegtelen.


Azt, ettől függetlenül még nem ártott volna hozzá fűzni, hogy mit is tartottál annyira irracionálisnak.

2023. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

18


Racionális vagyok, de olyan butaságokban nem hiszek, hogy "egy férfi is tud szülni". Ez nem irracionális, hanem egyszerűen valótlan állítás. A tudományban hiszek, és a tudomány szerint, erre férfi nem képes.

De a kérdező kérdésére válaszolva:


-Nem csak férfi és női nem létezik


Csak férfi és női nem létezik


-Nem csak egy nő képes szülni


Csak nő képes szülni


-Egyes tudományok túl fehérek (pl a matematika)


Ezt nem gondolnám, de ha az amerikai felsőoktatásból indulok ki, ott szinte minden kvótázva, és mélyen átpolitizálva van. Persze egyesek ezt is őszintén tagadják.


-A szubjektivitás az objektivitással egyenrangú


Nem egyenrangú. Bár egyesek szerint igen, ami lesújtó képet mutat az értelmi képességek hanyatlásáról.


-A woke-pc felfogás többet nyújt mint a kereszténység


Inkább több rosszat nyújt mint egy kereszténység.

2023. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

19.

Továbbra sem tudom, hogy melyik válasszal volt a problémád.

2023. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!