Most hogy a világ orosz kínai amerikai befolyás részre szakadt melyik részhez lenne érdemesebb tartozni?
Egyelőre az USA és a NATO a legerősebb. A megfelelő pillanatban, persze, lehet, hogy érdemesebb átállni Kína oldalára. Igazi semlegesség egy ilyen világpolitikai helyzetben nem létezik ilyen kicsi ország számára, mint lehetőség. Amelyik sehova sem áll, azt felosztják egymás között a világhatalmak (mint Lengyelországot a nácik és bolsevikok, vagy Németországot az amerikaiak és a szovjetek, stb.).
Ez a szomorú, tényeken alapuló történelmi tapasztalat!
Természetesen a magyarországi kormánynak sikerült már megint az egyetlen, biztosan vesztes fél mellé állnia és úgy csúszik be Orbán Putyin halálos ölelésébe, szép lassan, ahogy Horthy a Hitlerébe...
Valószínű, csak akkor fognak felébredni, amikor már késő lesz "kiugrási kísérletet" végrehajtani - ez nálunk történelmi hagyomány...
A jövő mindenképp az USA - Kína párharc lesz, Oroszország ebben nem lesz világpolitikai tényező. Vagy Kína gyűri be maga alá, vagy - ami valószínűbbnek tűnik - marad annyi katonai és gazdasági ereje, hogy bezáródjon önmagába és elszigetelődjön (annyi biztosan nem, hogy újra világpolitikai tényező legyen, mint a Szovjetunió volt - hiába álmodoznak róla).
Érdemes ilyen helyzetekben a "nagy átállók", a románok mozgását figyelni, szinte mindig jól érzik meg, mikor hova kell csapódni, az ország gyarapodása és a nemzetük érdekében - és a pillanatot is megérzik, mikor kell ezt megtenni. Semmihez sem értenek, kivéve a diplomáciát, de abban ászok.
Magyarország pedig megy tovább a hagyományos úton: mindig a rossz oldalra áll, lelkesen osztozni a vereségen.
Hitler és Sztálin után most Putyin mellé sodródik - és ha nem vigyáz, vele fog bukni megint. Látszik, hogy a magyar diplomácia az égvilágon semmit nem tanult a saját történelméből. Aztán majd megy a sírás egy újabb Trianon vagy párizsi diktátum után.
A románok nem kaptak meg még mindent, amit akartak, és megint jól helyezkednek: ezúttal a Nyugat mellé, Oroszországgal szemben. Miért? Mert a cél a Moldova Köztársasággal való egyesülés.
A közeledés beindult: százával lépnek át a moldovai papok a Moszkva alá tartozó moldáv egyházból a Bukarest alá tartozó metropolita alá, templomostól, hívestől. A "moldáv" helyett már a román lett a hivatalos nyelv, megkezdték az EU- és NATO-csatlakozási folyamatot, stb.
A folyamat vége, ha így haladnak a dolgok tovább, egy újabb nagy-román egyesülés lesz!
De maradtak Magyarország felé is beteljesületlen területi követelések, hiszen a Tiszáig akarták a keleti országrészt...
Mi meg? Az anyaországunk gyűrődik be Putyin alá, a politikusaik kezdenek a rossz oldalra sodródni. Aztán sírhatunk újabb 100 évig egy újabb Trianon/Párizs miatt... Hogy aztán megismételjük megint, mint valami idióták, akik nem értik a saját történelmüket...
Orbán egy az egyben Horthy 2.0., ugyanazt csinálja, szinte lépésről lépésre, sajnos. És ugyanaz lesz az eredmény is... :-(
13
Igen, ez derült ki.
Pluszban nyelvtanilag is hibás.
"Szerintem a 20-as évek végére a kelet-európai blokk elkülönül az Eu-tól vagy végleg kiválik és keleti érdekszféra lesz."
A Kelet-Europai térség (a különutas Magyarországot leszámítva) pont az egyik leginkább elkötelezett a Nyugati világ mellett. A Balti államoktól Lengyelországon és Ukrajnán át Horvátországig mindenhol elsöprő többséggel a Nyugatot támogatják.
Ennél elkötelezettebb régió csak Délkelet-Ázsia, ahol Kínától tart mindenki. Ott is az USA-t támogatják a kis országok.
18
Azért ne keverd össze, hogy elkötelezettek a nyugati világ felé, de őrült dolgok tekintetében nagyon nem.
#18 lehet, hogy van egy-két olyan túlkapás a nyugati országokban, amit amit Kelet-Europában nem támogatnak, ezek viszont jelentéktelenek az összkép szempontjából.
Meg lehet nézni a közvéleménykutatásokat, hogy az egyes országokban az emberek mekkora része tekint pozitívan Amerikára, Oroszországra, és Kínára. Elárulom, hogy azok az országok, akik a legpozitívabban vélekednek Amerikáról, Oroszország vagy Kína közvetlen közelében vannak (pl Lengyelország, Dél-korea, Japán, Fülöp-szigetek, Észtország)
Fel lehet tenni a kérdést, hogy miért csak azok az országok szeretik az Oroszokat meg Kínát, akik jó távol vannak tőlük (leginkább, Afrikai és Latin-Amerikai országok vannak ilyenek), míg a közeliek mind menekülnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!