Szerintetek kikkel érdemesebb szövetkeznie Magyarországnak?
#2
"Aki az USA-ra szavazott, tisztában van a dolgokkal? Hogy miket is csináltak pontosan, hány országot tették tönkre demokrácia címen? :)"
Tisztában, a szövetségeseivel semmit. Ellenben az oroszokkal vagy a kínaiakkal, akik a szövetségeseket is leronhanták, ha ahhoz volt kedvük.
Itt a kérdés valójában az, hogy te is felfogd. Hogy akarunk-e alapvető emberjogokat, amiket tiszteletben tartunk vagy sem. Ha akarunk, akkor az USA+EU a szövetségesünk, ha nem akarunk és te is szívesen küldöd a bányába rabszolgának a gyerekeidet, akkor Kína+Oroszország.
Magyarország külpolitikája során Oroszországgal és Kínával való kapcsolatai is fontosak. Mindkét ország jelentős globális szereplő, és a kapcsolatok velük meghatározóak az ország külpolitikájában. Fontos azonban megjegyezni, hogy az ország kapcsolatai ezekkel az országokkal több dimenziójúak és sokrétűek.
Oroszország:
Gazdasági kapcsolatok: Magyarország és Oroszország között gazdasági kapcsolatok is léteznek, például az energiatermelés és az export-import területén.
Politikai kapcsolatok: Az országok közötti politikai kapcsolatokat a nemzetközi geopolitikai tényezők is befolyásolják. Magyarország része az Európai Uniónak és a NATO-nak, és az EU és Oroszország közötti kapcsolatok néha feszültek lehetnek.
Energiaellátás: Az energiabiztonság és az energiaellátás terén Oroszország fontos szereplő Magyarország számára.
Kína:
Gazdasági kapcsolatok: Magyarország és Kína között is fontosak a gazdasági kapcsolatok. Kína az egyik legnagyobb külkereskedelmi partner Magyarországnak a keleti piacokon.
Befektetések: Kínai vállalatok is befektetnek Magyarországon, ami hozzájárulhat az ország gazdasági fejlődéséhez.
Kulturális és oktatási kapcsolatok: Az oktatási és kulturális kapcsolatok is erősödtek a két ország között.
Mindkét ország, Oroszország és Kína jelentős nemzetközi szereplők, és a kapcsolatok velük külpolitikai kihívásokat és lehetőségeket is rejthetnek. Az országok külpolitikai döntéseik során általában a nemzetközi stabilitás, a gazdasági érdekek és a biztonság kérdéseit is figyelembe veszik. Fontos azonban megjegyezni, hogy az ország külpolitikája a változó nemzetközi helyzet függvényében változhat, és az adott időszakban kiemelt prioritások is lehetnek.
#6
"Mindkét ország, Oroszország és Kína jelentős nemzetközi szereplők, és a kapcsolatok velük külpolitikai kihívásokat és lehetőségeket is rejthetnek."
Csak ezek többségét EU-s szinten kellene kezelni, hogy az ország jobb pozícióban legyen a tárgyalásokon.
Amíg Kína tárgyal Mo.-gal, addig kiszolgáltatott lesz mindig és mindig szarabb deal-t kap.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!