Mit takar az a javaslat Rogántól, ami a teljes társadalmat digizatlizálná az utolsó emberig?
"Ha minden össze lesz kapcsolva és egy adatbázisból lesz lekérdezhető, akkor tudnak pontosan profilozni."
Ha minden össze van kapcsolva, akkor nincs szükség még egy adatbázisra, mert egy összetett lekérdezéssel a "külön-külön" tárolt adatok is kinyerhetőek.
"Ha a Facebookon megnyilvánulsz ... akkor pillanat alatt látni fogják a teljes profilodat "
Már rég így működik, csak nem politikai célokra. Azért lettek kitalálva az emoji-k és a like, mert a számítógép számára ezeknek van egyértelmű jelentése, amik alapján "profilozza", hogy milyen tartalmak érdeklik a felhasználót, illetve mit szeret, mit nem?
#9
Ma ezért van TAJ számunk, adószámunk, személyi igazolvány számunk, mert anno az alkotmánybíróság alkotmányellenesnek ítélte, hogy a személyi szám általános használatát.
Tette ezt azért, mert nem találta elégségesnek a hozzáférési jogosultságokkal szabályozni, hogy ki mihez férhet hozzá.
Érdekes volna elolvasni, hogy a mostani beterjesztők - nem Rogán, hanem a pártja - hogyan vélekedtek a dologról.
Szerintem is ez már az előkészítése a kínai AI figyelős rendszernek. Tudtátok, hogy Kínában minden egyes percedet megfigyelik és készítenek rólad egy pontos profilt ami egy ezres skálán pontozza hogy mennyire van "jó" állampolgár és kormányhűséges?
Nos, mivel Kína alapvetően felvásárolta Magyarországot ezért jogosan követelheti, hogy itt is vezessék be ezt a rendszert.
központi nyilvántartás, kategorizálás.
előkészítés az "egyenlők és egyenlőbbek" társadalmához, ahol a juttatások eléréséhez nem elég egy lefényképezett X a szavazólapon, hanem úgy is kell élned, ahogy azt elvárják, előírják.
17.
Nem. Ezt úgy képzeld el, hogy ez az AI ez hozzá van kapcsolva az utcai kamerákhoz is. Kínában az van, - láttam erről egy hosszú dokumentumfilmet -, hogy ha sétálsz az utcák akkor is a biztonsági kamera már meg tudja mondani, hogy te egy 1-1000-es skálán hanyas "ember" vagy. Ennek megfelelően sok helyre nem engednek be egy bizonyos pontszám alatt meg stb. De még a boltban amikor vásárolsz is figyel a kamerán az AI és pl. ha piát veszel levon egyet a pontodból, ha egészséges gyümölcsitalt akkor hozzáad egyet. Minden lépésedet figyelik és monitorozzák. Ezáltal teljes kontrolljuk van feletted.
Ezt akarja bevezetni a Fidesz is, nyilván Kína parancsára. De külföldön ez elképzelhetetlen egy demokráciában. (Nyugaton sosem fognak figyelni és profilozni, pontoztatni AI-vel.)
Ha valakiről meg akarnak tudni valamit, azt eddig is megtudták. Jelen munkahelyemen át kellett esnem egy nemzetbiztonsági átvilágításon, pl. a kérdőíven felsorolván az összes eddigi iskolámat, munkahelyemet mettől-meddig alapon, mennyi megtakarított pénzem van, van-e hitelem és mennyi, van-e házasságon kívüli kapcsolatom(!), ha igen, ki az(!), alkérdés: velem azonos nemü-e? Van-e egyenesági külföldi rokonom, ha igen, mi a neve és címe? A házastársamról is voltak kérdések. A lényeg, hogy ezeket elméletileg leellenőrizték, vagy le tudták volna ellenőrizni, majd telefonon át, ellenőrzésként, az iskolákat és a munkahelyeket még egyszer el kellett sorolnom valakinek az állambiztonságtól.
Szóval, nem a digitalizálás a lényeg, hanem a törvények, hogy mire használhatják az adatokat. Amikor megjelentek az RFID-cimkék, egyből volt olyan aggodalom, hogy ha pl. veszek egy cipőt, aminek talpában van az RFID-cimke, amit a pénztárgép kiolvas az arú azonosítására (mint ma a vonalkódot, csak ezt rádióhullámok segítségével), akkor a városokban elrejtett leolvasókkal követni tudnak a cipő alapján. Erre lett kitalálva az a szabvány, hogy az ilyen cimkéket csak egyszer lehet kiolvasni, többet soha.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!