Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a javaslatomat?

Támogatnátok a javaslatomat?

Figyelt kérdés

A magyarországi választásokon csak azok szavazhatnak, akik teljesítik az alábbi követelményeket:

- büntetlen előélet

- betöltött 18. életév

- érettségi vagy annál magasabb végzettség

- kizárólag magyar állampolgárság (a magyar mellett más állampolgársággal rendelkezők, és a kettős állampolgárok ezzel így kizárva!)

- a választást megelőző 4 évben legalább 2 évig megszakítás nélkül Magyarországon élt

- a választást megelőző 4 évben legalább 1 teljes évig munkaviszonya volt, vagy tanult.



Támogatnátok vagy ellenzitek?



2023. aug. 12. 13:59
A kérdező szavazást indított:
Támogatom!
Ellenzem!
19 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki nem támogatja a javaslatomat, az leírhatná, hogy miért.
2023. aug. 12. 14:03
 2/15 anonim ***** válasza:
8%
Mert ostobaság
2023. aug. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Ezzel bukna a fidesz, ezért nyilván támogatom.
2023. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A demokráciához fel kellene nőni.

Ehhez viszont képzett nép kell.


Ezért lenne szükséges, hogy a szavazás feltétele legyen az állampolgári ismeretek vizsga, aminek a része:

- intézmények szerepe,

- tisztségek szerepe,

- állampolgári jogok,

- propaganda működés ismeret,

- politikai pártok jellemzői,

- politikusok, pártok eddigi programjainak igaz/hamis vizsgálatának módszertana,

- ideológiák jellemzői és hatásai a magyar történelem vonatkozásában.

- Pénzügyi és közgazdaságtani ismeretek.

- Döntés tudománya. Stb.


Látni kell, hogy a lakosság 90%-a alkalmatlan arra, hogy mindenkit előnyösen érintő döntést hozzon.

Azért, mert a fentiekben képzetlenek.


Ezen az alapon kutya is szavazhatna, mert ennyire politika ismeret és érdekérvényesítési analfabéta a lakosság 90%-a.


Ezert lenne lényeges vizsgához kötni a szavazást. Természetesen odafigyelve a visszaélésekre.

Mert cél, hogy a buta, ösztönlény színvonal fenntartása, hanem a kiművelt, felelősségteljesen gondolkodó emberfők sokasága.


Mondjuk gyanús, hogy a fentiek, sehol sincsen a földön.

Miért is??.....

2023. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Jav.


Mert cél, nem a buta, ösztönlény színvonal fenntartása, hanem a kiművelt, felelősségteljesen gondolkodó emberfők sokasága.

2023. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

Részben.


Kettős állampolgárság önmagában nem lenne akadály, pl. ha Mo-n él.

Az utolsó pont abszurd: nyugdíjasok, munkanélküliek kizárása??

2023. aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Én nem is értem hogy jutottunk ide hogy szavazhat mindenki. Nem úgy volt az 1800-as években hogy voltak kikötések?? Abszurd hogy 0 ismeretekkel valaki belepofázhat.
2023. aug. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Részben csak én is.


"érettségi vagy annál magasabb végzettség"


Itt a Szakmunkások végzettségűeket is bevenném, mert nem 1-2 értelmesebb és tanultabb van közöttük, mint 1-2 diplomás.


"- kizárólag magyar állampolgárság"


Ha itt él, itt adózik, akkor semmi baj nincs, ha van másik állampolgársága is, ezt határozottan nem tudnám támogatni, rengeteg olyan ember van, akik külföldön születtek, megkapták az adott ország állampolgárságukat, de 1-2-5 éves koruk óta Magyarországon élnek meg nevelkedtek.


"a választást megelőző 4 évben legalább 1 teljes évig munkaviszonya volt, vagy tanult."


Ezt sem tudom támogatni, mivel ezzel a teljes nyugdíjas társadalmat kizárnád a szavazásból, én értem, hogy ezzel a célod a pártbirka nyuggereket akarnád kizárni, de náluk is elég nagy szelektálás lenne, ha végzettségi szinthez lenne kötve a szavazás, nagyon sok nyugdíjas kiszóródna így is, nem kell a teljes tiltás.

2023. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

7.


Ezért kellene a 4. válaszban irtakat okiratni és vizsgázni, mert iszonyat buta a lakosság 90%-a.


Mintha azt mondanák nekem, hogy döntsék az Atomeromu boviteserol.


Sajnos ezért vannak a parlamentben is az ostoba, haszonleso csőcselék, mert a nép annyira képzetlen, hogy úgy veszik hülyére őket, ahogy akarják.


Vak vezet vilagtalant.

2023. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
A szavazás igazságtalan, sorsolásos demokrácia kell.
2023. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!