A balliberális ellenzékiek elmélkedtek már azon, hogy lehet ők gondolják rosszul a világ működését, és lehet nekik nincs igazuk?
#7 Nem tudom az általános balliberális világkép mit mond.
Én azt látom, hogy a rómaiaktól kellett egy 1500 év, míg újra egy normális demokráciának nevezett intézményünk lett. A rendszerváltás viszontagságai miatt Magyarországon az egyik legállampolgár-barátabb demokrácia volt Európában (pl. bármikor, ha nem tetszett egy jogszabály, írhattál az alkotmánybíróságnak, hogy vizsgálja felül), és erre jön egy csapat ember, akik ezt elveszik tőlem.
Nálam ez red flag. Akkor is red flag, ha közben “jobban élek, mint 12 éve” (ami mondjuk, hogy igaz sokakra).
Azt is látom, hogy nagyon sok olyan problémát, aminek nehéz volt a megoldása, még nehezebbé tettek. Nem egyéni szinten, hanem társadalmi szinten. Iskolák majdnem csak szívatni jók mindenkit az etika/hittannal, a falvak leszakadása, az egyetemekről mennek ki állami szférába a tanárok, kutatásfejlesztés minimális van, rossz viszonyba kerülünk Nyugat-Európai országokkal, az USA-val és kevésbé nagydobra verve pl. Oroszország is kereskedelmi egyezményeket bont fel velünk, a vállalkozókat jól hozzászoktattuk, hogy nem kell adózniuk, a multikat is.
Azt is látom, hogy nem hagyják a kompetens embereket végezni a dolgukat, ha politikailag nem értenek velük egyet: pl. tanárok nem választhatnak milyen könyvből tanítanak, egyetemi tanárok nem választhatnak, hogy mit kutatnak, a magyar orvosok szövetségét feloszlatják, rádiókat és tv csatornákat lehetetlenítenek el, volt egy törvényjavaslat, ami be akarta tiltani az alternatív iskolák egyéni tananyagait, mert azt hitték mind olyan, mint az AKG, kiderült, hogy majdnem sikerült kötelezni a siketeket, vakokat, autistákat és értelmi fogyatékosokat, hogy a “normál tanrendet kövessék és központi vizsgát kelljen tenniük, ha nem illeszkednek rá 90%-ban”, mert az AKG balliberális, menjünk neki mindennek. Csináljuk ki a CEU-t mert nem ért velünk egyet.
És lehet mondani, hogy ennek ellenére jobban élünk, a kérdés, hogy 20-30 év távlatából meg fogja-e mindez érni. De ahogy Petőfi is mondta: “Rabok legyünk vagy szabadok? Ez a kérdés válasszatok!”.
Igaziból a Habsburgok sem voltak annyira rosszak, mindent ki lehet bírni, a fideszt is.
#9: Hát, szempont-ütköztetés az tényleg van a baloldalon:
"Nem azt mondták, Feri. Azt mondták, hogy menj a pi**ába!" (Horn Gábor)
"Gyurcsány eltakarodhatna már!" (Fekete-Győr András)
"Azt látjuk, hogy nemhogy a korábbi hibákért nem vállalják a felelősséget, de újra és újra elkövetik ugyanazokat. Hazugsággal kampányolnak, és a kritikára fittyet hányva tévedhetetlennek hitetik magukat." (Donáth Anna Gyurcsányról és a DK-ról)
Aztán láttuk az előválasztásnak hívott paródiát is, ahol előbb 3 jelölt megbuktatta saját magát (Pálinkás, Fekete-Győr, Jakab), hogy aztán a 2. fordulóban végül egy egészen irreális huszárvágással Karácsony visszalépjen annak az MZP-nek a javára, akit az 1. fordulóban megelőzött.
Viták tehát tényleg vannak az ellenzéki oldalon és sok minden ki szokott érlelődni, csak pont nem a helyes választás. ...de megnyugtathatlak: a Fideszben is vannak viták, csak nem viszik ki őket a nyilvánosság elé. Ha pedig mégis kiszivárog valami, akkor azonnal megindul a vágyvezérelt ellenzéki kórus: már repedezik a Fidesz egysége... :)
A jövő sokkal inkább hasonlít a liberális felfogáshoz.
Az ilyen puha diktatúráknak legkésőbb az éghajlatválrozás, túlnépesedés fog véget vetni, ahol majd megszűnik az a rendszer, hogy pár % tudatosan nyomorban tartja a többit és ostoba propagandával lebutítja őket egy egysejtűvé, amit az ilyen illiberálisok csinálnak.
Hát igen, mert ők kipcsákoznak, uszítanak a másik ellen, ők Sorosmigránsoznak...
Jól látod...
14 (A 11-es vagyok) Szerintem nem szűnnek meg a puha diktatúrák. Ha valami, akkor inkább keményebbek lesznek. A recessziók általában a szélsőségek felé tolják el az embereket.
Sajnos valószínűleg, mindkét oldal egyre keményebben fog kiállni a saját véleménye mellett, amíg egymásnak nem esnek (közvetve vag közvetlenül).
#16
Én a kicsit távolabbi jövőre gondolok, amikor már a fogyasztói társadalom nem fenntartható.
Akkor inkább szocializmus lesz, ami szintén diktatúra, de másféle, ott nem lesznek milliárdosok meg milliárdokból lebutított bérrabszolgák.
A technika fejlődése elhozhat még egy aranykort, 8 milliárd emberrel ez a kevédbé valószínűbb, és eddig mindig csak a gazdagok jólétét szolgálta a fejlődés sajnos.
De az ilyen orosz, kínai diktatúrák fognak leghamarabb elbukni.
Ahol a vezetőség dőzsöl a nép nyakán és külső tényezőkkel magyarázza, hogy miért élnek rosszul.
De ez még több évtized lehet mire kinyílik a szemük.
"Ahol a vezetőség dőzsöl a nép nyakán és külső tényezőkkel magyarázza, hogy miért élnek rosszul."
Miért az USA a Wall Streetjével együtt akkor mi?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!