Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék miért takarózik...

Az ellenzék miért takarózik mindig a választási rendszerrel 4 sorozatos vereséget követően is? Akármelyik, a világon használatos választási rendszerben a Fidesz győzne.

Figyelt kérdés

2023. nov. 21. 20:36
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

#29

„Ha nem tudsz olvasni, akkor hagyjuk.”

Tudok olvasni, elolvastam, amit írtál, csak nem tudod, hogy mit szerettél volna kifejezni vele.

Azt, hogy az itteni közvéleménykutatások valójában nem reprezentatívak, mert csak 1000 fős a minta? Vagy azt, hogy mivel a hazai közvéleménykutatások reprezentatívak, ebből következik, hogy a külföldiek is azok?


„Elég egyértelműen arról beszéltem, hogy önmagában az, hogy Londonban, Debrecenben vagy országosan vették a mintát, még lehet reprezentatív”

Persze, lehet, csak attól még nem lesz automatikusan reprezentatív. A kutatás amire hivatkozol az volt?


„neked az volt az egyetlen érved, hogy "áh london ott csak hazaáruló magyarok vannak", ami nem érv.”

Senkit nem hazaárulóztam le, ne szalmabábozz. Miért tulajdonítasz nekem egy olyan sértegetést, amit nem is tettem, mikor az ilyen próbálkozásokkal baromi egyszerű lebukni?

És azt sem mondtam, hogy CSAK ellenzéki érzelműek mennek ki Londonba.

Az én érvem az, hogy nagyobb valószínűséggel mennek ki külföldre olyanok, akik az itthoni helyzettel elégedetlenek, és ezek között nagyobb valószínűséggel vannak ellenzéki érzelműek. Emiatt eleve jóval kevesebb a külföldi magyarok között a fidesz-szimpatizánsok aránya, ami megmagyarázza, hogy miért értek el csak 10% körüli eredményt.


„Mondjuk nem erről beszéltem, de ja, nyilván igazad van, ha random választasz.”

Akkor elmondom miről beszéltünk:

Azt írtad, hogy a Fidesz nem nyerne külföldön, merthogy a választási rendszer része a média is (amúgy nem része), és külföldön hiteles tájékoztatás van. És ezt mi sem bizonyítja, hogy a külföldi felmérés szerint a Fidesz csak 10%-ot kapott.

De ez az egész gondolatmeneted butaság, mert eleve nem a hiteles tájékoztatás miatt nyert Londonban sem az ellenék. Nem az történt, hogy a magyar arányoknak megfelelő pártprefernecia szerint mentek ki külföldre, és az 50%-nyi fideszes nagy része a nyugati tájékoztatás hatására hirtelen megtért, hanem már eleve jóval kevesebb arányú fideszes ment ki.

2023. nov. 23. 12:52
 32/32 anonim ***** válasza:
Csak szólok,hogy nem tudni,hogy Londonban valóban az ellenzék nyert-e.A külképviseleti szavazatokat a Magyarországi àtjelentkezők szavazatával közösen beleöntik az adott választókerületben egy olyan urnàban amit még nem számoltak meg.Ìgy abból nem megàllapìtható,hogy hányan,kire szavazatak külképviseletekről vagy konkrétan a londonin.
2023. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!