A II. világháborút követően miért vették el újra Erdélyt?
drága kérdező, felbüfigtél egy csomó ostoba seggfej náci közhelyet, teleirtad hazugságokkal a kérdésedet. Ráadásul a hungarista patkányokat nagybetűvel irtad. Innentő a kérdésed válaszra SEM méltó.
Pfüjj.
A románok egyik jó tulajdonsága az, hogy mindig tudják, mikor kell a szövetségesüket elárulni.
Biztos van másik is, de most nem jut eszembe.
Románia is akpott büntit, bukták Besszarábiát (ma Moldova). De ők hamarabb leléptek a süllyedő náci hajóról, így a magyar-román határkérdésekben értelemszerűen ők voltak a kedvezményezettek.
"Az nem is volt gondolatban a Párizsi béke idején, hogy a Horthy-rendszer a háború előtt próbált a nyugati hatalmakkal is jó viszonyt fenntartani?"
Nem, mert később hadban állt velük.
A komcsizásról annyit, hogy a szovjeteknek köszönhetjük, hogy nem lett ebből nagyob cumi. Ők az érdekszférájukon belül nyugalmat akartak, nem feszültségeket. A csehszlovákok és a románok is sokkal súlyosabb büntetést akartak a magyarokra mérni, a szovjetek hűtötték ezeket a kedélyeket. Nélkülük még nagyobb büntit kapunk, így "csak" néhány csallóközi falut vesztettünk a háborút megelőző határváltozások előtti állapotokhoz képest.
#9 Például. De igazából bármit megtehettek volna velünk, ha nem ugyanabba a szövetségi rendszerbe orientálódtunk volna. A jugoszlávok kb pillanatok alatt elfoglalták volna az országot, akkora hadseregük volt. Voltak is bőven bosszúszomjas motivációk, de a legfelső vezetések jó kapcsolatban voltak egymással.
De már az első világháború után is, a románok minimum a Tiszáig akarták tolni a határaikat. Nem rajtuk múlott, hogy végül sem akkor, sem 1947-ben nem ott lett meghúzva a határ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!