Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megduplázódott a muszlimok...

Megduplázódott a muszlimok száma Magyarországon az elmúlt 20 évben, miközben feleződött a katolikusoké. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Az hogy feleződött a katolikusnak vallóak számam szerintem csak nem divat. Úgysem vallásos valójában senki a férek közül. Hát most a mai modern természettudományos iskolákból kikerülve ki hiszi el, hogy egy idős szakállas bácsi teremtette a világot 7 nap alatt? Aki ráadásul a fiát is elküldte, aki kiszabadíthatta volna magát, de nem tette és a zsidók kivégezték. Nem csoda hogy ennyi antiszemita van. Mindegy. De magában a vallásban ki hisz már teljes szívéből??


Viszont azt, hogy ennyire sok lett a muszlim nem igazán értem.


Még rákérdeznék a kaolikus vallásra. Ha valaki egy ilyen nápszámláláson katolikusnak vallja magát az miért is ciki? Szomszéd nem tudja meg [link]



2023. szept. 26. 20:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó, 19, a tiltott gyümölcsről sem állítja a Biblia, hogy lama lett volna, ezt is csak anno a festészeti ábrázolások miatt hozták be.

Jól fennakadtál valamin, ami pont nem tartozik a kérdés lényegéhez:D

2023. okt. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Adóforintokban a fentebb hozzászolónak csak részben van igaza, mert azért a műemlék jellegű templomokat nem kell hagyni összedőlni, az épített örökséget meg kell őrizni. A vallás nekem önmagában nem pénz lenyúlás, egyébként a mai ember nagyon anyagias, ezért is gondolkodik úgy én, én és én. Pl. én sokkal több egyházfenntartói járulékot fizetek, mint a katolikusok, mert kevesebben vagyunk és valamiből fenn kell tartani az egyházközséget, birtokok meg nincsenek, amivel esetleg egy közösséget fenn lehet tartani, igaz az én egyházam a Habsburg-monarchia idején is csak egy elnyomott egyház volt. Nekem ez nem megterhelés évente fizetek 14000 forintot, ha elosztom tizenkét hónapra, mindössze 1166 forint jön ki, amiből nem sok mindenre telik. Édesanyám pedig, mint nyugdíjas csak 6000 forintot fizet. Én viszont azokat is bírom, akik nem fizetnek semmit, de halálesetnél megjelennek temesse el őket a lelkész, aztán fel vannak háborodva, ha visszamenőleg valamennyit kérnek, ja, ha nem járulok hozzá egy adott közösséghez ne várjam el a szolgáltatást sem vagy a boltban is ingyen akar kiflit venni?
2023. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
84%

Csak egy kis tipp: ha van egy kérdésed, amire konkrét okot keresel/embereket kérdezel, kérlek ne sződd már bele a saját nézeteidet.. lehetsz ateista, lehet nem kedveled az egyházat/kereszténységet, de főleg valótlan dolgokat ne állíts ilyenkor.


1. Ha azt hiszed, hogyba természettudomány bármilyen formában is megcáfolja a vallást, akkor sem a természettudománnyal, sem a vallással nem ismered ki magadat. Kutatóknak nincsenek csipogó műszereik amik mérik Isten jelenlétét, vagy nem hiányát, ezért ez a kijelentésed hülyeség. Nem egy Nóbel díjas tudós mély-hívő.


2. A Biblia sehol sem említi Istent, mint szakállas bácsit. Senki sem látta Istent, és Isten nem csak az Atya (akit szakállas bácsiként ábrázolnak az újkor művészei), hanem Atya, Fiú, Szentlélek.


3. Nem a zsidók végezték ki, és főleg nem emiatt indult a 18. században kialakul antiszemitizmus.


Jogos a kérdésed, csak közben ne állíts hülyeséget, mert az emberek válasz helyett beléd fognak kötni. :)

2023. okt. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!