Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek miért nem...

Az ellenzékiek miért nem képesek elhinni, hogy a reálbérek nőttek az elmúlt 13 év kormányzása alatt?

Figyelt kérdés
Mikor számok támasztják alá, hogy így van.

2023. szept. 21. 17:36
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

40


Figyelj, bocsi, de nem megyek ebbe bele már, túl sokat írtál, az elejét olvastam, szélmalomharc. Igen, egész országban csal lop megtéveszti a választókat a fidesz, de a szavazást nem vagy alig befolyásolja. Hát persze.


Nem létező életszínvonal esésnél hagytam abba.


Jól van akkor, emelkedés volt, de csak egy szűk rétegnek, maradjunk ennyiben, ezt nem is vitattam.


Meg a munkahelyek, persze, a sok külföldön dolgozót ide számolják, a legtöbben nem jelentkeznek ki otthonról ez biztos. Kimegy 2-3 hétre nem fogja feladni az állandó lakcímét. Sok az ingázó is.


Ezért sem engedi demokratikusan orbán szavazni azt külföldön, akinek van magyar állandó lakcíme, csak konzulátuson, ami akár 1000km utazást is jelenthet szélsőséges esetben. Még így is néhány 10ezren elmentek szavazni, de vajon hányan maradtak távol emiatt? Sok100ezer magyar dolgozik külföldön.


Most nézem a szöveged végét, ahol írod, hogy 20%-al vehetünk több tojást, ez a tény és mosolyogsz. Nem sikerült felfognod, amit írtam a termékek bővöléséről, okos eszközökről :D Mivel több lett a szükséges termékek száma, ezért valójában kevesebb jut tojásra. De hát ez magasabb IQ szint, nem érted gondolom.


Na jól van IQ harcos, cső

2023. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 A kérdező kommentje:

#41

„Figyelj, bocsi, de nem megyek ebbe bele már, túl sokat írtál…”

Aminek egy nagy része tőled idézett szöveg. Valójában nem sokkal írtam többet, mint te. Persze egy bizonyos szellemi szint alatt ennyit elolvasni és értelmezni is nehéz. :)


„Nem létező életszínvonal esésnél hagytam abba.”

Kár, pont a lényeget hagytad ki. :(


„Jól van akkor, emelkedés volt, de csak egy szűk rétegnek, maradjunk ennyiben, ezt nem is vitattam.”

Nem csak egy szűk rétegnek, hanem a többségnek.


„Meg a munkahelyek, persze, a sok külföldön dolgozót ide számolják, a legtöbben nem jelentkeznek ki otthonról ez biztos. Kimegy 2-3 hétre nem fogja feladni az állandó lakcímét. Sok az ingázó is.”

Le tudnád írni a foglalkoztatottak számának megállapításának menetét? Mert úgy látom, hogy fogalmad nincs arról, hogy hogyan történik.


„Még így is néhány 10ezren elmentek szavazni, de vajon hányan maradtak távol emiatt? Sok100ezer magyar dolgozik külföldön.”

Magyarországon a régión belül kifejezetten alacsony a külföldre elvándorlás száma, csak mondom.


„Most nézem a szöveged végét, ahol írod, hogy 20%-al vehetünk több tojást, ez a tény és mosolyogsz.”

Így van, tény. Ahogyan az is, hogy élelmiszerre több jut. És mosolygok, hogy ezt az Orbán fóbiád miatt képtelen vagy elismerni. :)


„Nem sikerült felfognod, amit írtam a termékek bővöléséről, okos eszközökről :D Mivel több lett a szükséges termékek száma, ezért valójában kevesebb jut tojásra. De hát ez magasabb IQ szint, nem érted gondolom.”

Szükséges termékek száma? Kötelező okos kütyüket venni, vagy mi? Most már értem, mit akartál azzal, de ez valami elképesztő baromság. :D Mivel sok okos technikai vívmány van, amiket „meg kell venni”, emiatt kevesebb pénz jut a tojásra, és ez rooossz. :D

Rossz az, hogy a tojásvásárlás mellett okos kütyüket is vesznek, ezért nem tudnak elég tojást venni, hát beszarok. :DDDD

- Ha a fizetésednek kevesebb százalékát teszi ki ugyanannyi tojásnak a megvétele, az pozitívum, hisz a tojás reálértéken olcsóbb.

- Az, hogy az okoseszköz vásárlások akadályozzák a kellő mennyiségű tojás megvételét, baromság, hisz az emberek több tojást fogyasztanak, mint 13 éve. 2010-ben 150 db, 2020-ban 167 db volt az átlag tojás fogyasztás.

Amúgy nem tudom miért pont a tojást pécézted ki ennyire, biztos mert annyi sejtből áll, ahány agysejted van. :D


„Na jól van IQ harcos, cső”

Hanyadjára is köszönsz már el? :)

2023. szept. 24. 22:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!