Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek miért nem...

Az ellenzékiek miért nem képesek elhinni, hogy a reálbérek nőttek az elmúlt 13 év kormányzása alatt?

Figyelt kérdés
Mikor számok támasztják alá, hogy így van.

2023. szept. 21. 17:36
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

"Igen, pont ezért a legputrisabb legszegényebb környéken a legmagasabb a fidesz támogatottsága"

Azok a legputrisabb, legszegényebb települések 2010-ben még sokkal szegényebb és putrisabb települések voltak.


"Egyértelmű a hazug propaganda, nem egy médium ment ki megkérdezni a falusiakat, mind félt a bevándorlóktól..."

Mind? Meg lett kérdezve az összes falu összes polgára? Vagy megkérdeztek 100-at, ebből 20 félt, és bevágták azt a 20-at azt a látszatot keltve, hogy csak ilyenek vannak?

Ez számodra gondolom elképzelhezetlen, de azért te magyarázol hazug propagandáról, és hiszed el kételkedés nélkül, amit a médiumok (a neked tetsző médiumok) állítanak.


"Ennyit rólad, csak hazudozol meg ferdítesz."

A konkrét hazugságaimra és ferdítéseimre várom a példákat.


"Kenyér, marhahús árát is bevehetted volna akár, esetleg egy mozijegy."

Persze, belevehettem volna olyanokat, ami jobban drágult, csak jut mindegyikre 5, ami kevésbé.

Meg persze ki is másolhattam volna az egész listát, az is engem igazol.


"Egyébként a KSH csal, fidesz alatt a legjobban. Mégpedig úgy, hogy ásványvízből korábban egy drága termék volt a kosárban, jelenleg meg a legolcsóbb."

Alá tudod támasztani ezt a kijelentésedet valamivel?


"2010-ben még 39Ft-ért is lehetett venni ásványvizet akcióban, de 49Ft-ért minden multiban volt. Ezzel szemben a KSH szerint 1,5l ásványvíz 107Ft volt 2010-ben"

39-49 Ft-ért? :D Már 1996-ban is 87 Ft volt, meg a 2000-es évek alatt végig több, azokban az években is, amikor nem a Fidesz kormányzott.


"Na most ott tartunk, hogy pl egy CBA-ban nincs olcsóbb víz, mint 159Ft..."

Én találtam 128 Ft-ért is, de a KSH-n eleve még a 2022-es árak vannak feltüntetve, azóta eltelt 1 év éa drágult.


"Vagyis a régi drága típus helyett egy olcsóbb árát veszik alapul. Na ezért mondom, hogy amikor 25% infláció a bevallott, akkor a valós az minimum 10%-al több, ilyen és ehhez hasonló trükkök százait bevetve."

Ilyennel nem lehet trükközni, ugyanis visszaüt rájuk. Ha 2010-ben szándékosan egy drágát vesznek alapul, 2022-ben meg a legolcsóbbat, hogy jó legyen az inflációs érték, akkor mit fognak csinálni 10 év múlva? Pl.: 2032-ben milyen trükkel fognak jó inflaciós értéket produlálni 2022-höz képest? Akkor már nem lehet eljátszani, hogy a bázis évben drága típust vesznek alapul, a jelenlegiben olcsót, hisz a bázis évben már eleve a legolcsóbb volt.

Arról meg, hogy 2010-ben szándekosan a régi, drága típust veszi alapul a Fidesz: 2010-ben eleve olcsóbb ár van feltüntetve a 1,5l ásványvízhez, mint az azt megelőző 7-8 évben, amikor még az MSZP volt.


"TRÜKKÖK SZÁZAIT BEVETVE"

A trükkök százairól tudod ki vallott, ugye? :)

2023. szept. 23. 09:30
 32/42 anonim ***** válasza:

"Azok a legputrisabb, legszegényebb települések 2010-ben még sokkal szegényebb és putrisabb települések voltak."


Ne égesd már magad :DDDDD


Vajon mitől lesz egy párt támogatottsága közel 100%? Valami nagyon torz tájékoztatás eredménye lehet csak, esetleg közmunkával, ingyen fával, segéllyel fenyegetés :DDDDD Hát tényleg, nem tudom melyik a jobb :DDD Hajrá fidesz-kdnp :D


"Alá tudod támasztani ezt a kijelentésedet valamivel?"

Igen, 2010-ben egy átlag ásványvíz 1,5l palack nem került 107Ft-ba, voltak fele árba, a legtöbben azokat vették. Na ne viccelj :D


2010-ben konkrétan emlékszem, amikor egész napra vettem meg a kajámat (10 zsemle, szalámi (közepes árfekvés), trappista sajt) 1000Ft-ból mindig kijöttem, ásványvízzel együtt. Esetleg egy sport szelet 59Ft-ba is belefért.


Igen, tudom ki mondta zárt ajtók mögött a sajátjainak, hogy hazudtak reggel délben és este, trükkök százait bevetve.

Azt is tudom, ki az aki megcsinálta és azóta is napi szinten csinálja :D

2023. szept. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

#32

"Vajon mitől lesz egy párt támogatottsága közel 100%? Valami nagyon torz tájékoztatás eredménye lehet csak, esetleg közmunkával, ingyen fával, segéllyel fenyegetés :DDDDD"

Ez is benne van, de te most pár száz fős zsákfalvakkal példálózol. Nem ezek fogják a választas eredményét befolyásolni, arról nem is beszélve, hogy az ilyen településeken rendkívül alacsony a részvételi arány eleve. A 100, több tízezres vidéki városokban is jellemzően tarol a Fidesz. Még Budapesten sem túl nagy az ellenzék előnye. Ez is közmunkával (ami 100 ezer főt érint) ingyen fával, segéllyel fenyegetőzés eredménye?


"Igen, 2010-ben egy átlag ásványvíz 1,5l palack nem került 107Ft-ba, voltak fele árba, a legtöbben azokat vették."

Ez alátámasztás? :DDD Az emlékezeted? Hát jó, én meg úgy emlékszem, hogy 2010-ben 150 Ft volt, tessék.

Esetleg valami, cikk, szórólap, vagy bármi hiteles forrás nincs rá, ami alátámasztja a kamudat?

És ahhoz mit szólsz, hogy nem csak 2010-ben volt 107 Ft? Az előtte lévő 7-8 évben még drágább volt? Ők is kamuztak?

És a másik felvetésem, amiben levezetem, hogy miért hülyeség a teóriád?

Természetesen reakció nélkül hagytad. Mindig ugyanaz. Leírsz valami hülyeséget, amivel leírom mi a probléma, figyelmen kívül hagyod, és leírod ugyanazt a hülyeséget, mintha mi sem történt volna. :)


"2010-ben konkrétan emlékszem, amikor egész napra vettem meg a kajámat (10 zsemle, szalámi (közepes árfekvés), trappista sajt) 1000Ft-ból mindig kijöttem, ásványvízzel együtt. Esetleg egy sport szelet 59Ft-ba is belefért."

Zsemle, szalámi, trappista, sportszelet. Ez volt az egész napi kajád. Ez megmagyarázza, hogy miért vagy szellemileg visszamaradott. :DDD


Azt áruld már el nekem, ha annyira drágultak az élelmiszerek, mi az oka, hogy mégis jóval többet fogyaszt a lakosság, mint 2010-ben?


"Igen, tudom ki mondta zárt ajtók mögött a sajátjainak, hogy hazudtak reggel délben és este, trükkök százait bevetve.

Azt is tudom, ki az aki megcsinálta és azóta is napi szinten csinálja :D"

Aki azóta is csinálja napi szinten, azóta is a visszájára fordul és folyamatos lebőgés a vége.:)

2023. szept. 23. 13:56
 34/42 anonim ***** válasza:
31) 1,3M már a lakás 1m² ára!egy kicsit alábecsültem amikor egymillát írtam.
2023. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

#34

"A budapesti lakásárak, 2023. szeptember

Az előző hónaphoz képest (2023. augusztus), az lakásárak Budapesten 0.13%-kal csökkentek. Jelenleg a négyzetméterenkénti átlagár 859444 Ft."

2023. szept. 23. 19:58
 36/42 anonim ***** válasza:

33


"Ez is benne van, de te most pár száz fős zsákfalvakkal példálózol."


kb. 260 választásra jogosultból 216 ment el és 214 szavazott a fideszre. Ez több mint 80%-os részvétel. És ez ment a falvakban országszerte. Minél szegényebb a falu annál fideszesebb. És igenis, ha az agymosás zsarolás ennyire működik, akkor minden településen működik, csak a mértéke a kérdéses. Budapesten a legalacsonyabb, de nem azért, mert több infó jut el az emberekhez, egész más oka van.


"Ez alátámasztás? :DDD Az emlékezeted? Hát jó, én meg úgy emlékszem, hogy 2010-ben 150 Ft volt, tessék."


[link]


13.oldalon írja, hogy a Spar saját márkás ásványvize 35Ft is volt, de a többi multi is kínált 40-50Ft-ért saját márkás vizet. Megfelel? :D


"Zsemle, szalámi, trappista, sportszelet. Ez volt az egész napi kajád. Ez megmagyarázza, hogy miért vagy szellemileg visszamaradott. :DDD"


Mégis van egy 139-es IQ teszt eredményem, szkennelhető :D Neked is tudom persze, 149 :D (a magasságod legfeljebb)


"Azt áruld már el nekem, ha annyira drágultak az élelmiszerek, mi az oka, hogy mégis jóval többet fogyaszt a lakosság, mint 2010-ben?"


Ezt honnan veszed??? Hogy jóval többet költ, azt elhiszem, de fogyasztani biztos nem fogyaszt kevesebbet :D Meg ne felejtsük el, hogy 13 éve vidéken is sokkal több háznál termeltek, mint manapság, mert mindenkit leszoktattak róla, csak a facebook megy meg a neten lógás.

Nálunk is krumpli, hagyma, paprika, paradicsom, uborka stb mindig megvolt és a mai napig is meg van termelve, de már egyre kevesebben dolgoznak vele. Viszont amilyen durva áremelkedés volt, állítólag sokat esett vissza a fogyasztás (fogyasztói sokk).


"Aki azóta is csinálja napi szinten, azóta is a visszájára fordul és folyamatos lebőgés a vége.:)"


Nem, hanem folyamatos 2/3 :D.

2023. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

35) az egy téves infó.

[link]

2023. szept. 24. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

#36

"kb. 260 választásra jogosultból 216 ment el és 214 szavazott a fideszre. Ez több mint 80%-os részvétel. És ez ment a falvakban országszerte."

Nem tudom melyik településről beszélsz, de Csenyéte 53%, Szakácsi 58%, Istvándi 50%, Rakacszend 63%, Selyeb 59%, Bódvalenke 64%, Tornanádaska 66%, Kőkút 46%, Büssü 61%, Felsőregmec 61%, Nemesdéd 66%, Lácacséke 42%, Tiszabura 64%, Gilvánfa 52%, Uszka 65%, Abaújszolnok 53%, Körön 52%.

Találni orszagos részvétel fölöttieket is (pl.: Fáj 77%) de jellemzően alatta van.


"És igenis, ha az agymosás zsarolás ennyire működik, akkor minden településen működik, csak a mértéke a kérdéses."

Igen, közrejátszik a propaganda (erősen, de az ellenzék is folyamatosan felrevezetésekkel poltizál, és az emberek elégedetlenségére építeni, hamis ígéretekkel könnyebb), de a tüzifa/közmunka minimális szinten.

És az is erősen közrejátszik, hogy valamilyen szintű életszínvonalnövekedés következett be, enélkül nem lehetséges ekkora fölény.


"13.oldalon írja, hogy a Spar saját márkás ásványvize 35Ft is volt, de a többi multi is kínált 40-50Ft-ért saját márkás vizet. Megfelel? :D"

Nem. Mi a 1,5 literes kiszerelés áráról beszélgetünk, a tanulmányból meg nem derül ki, hogy a 1,5 literes, 1 literes, vagy 0,5 literes került 35 Ft-ba. Lehet, hogy 0,5 literes kiszerelésről vam szó.


"Mégis van egy 139-es IQ teszt eredményem, szkennelhető :D Neked is tudom persze, 149 :D (a magasságod legfeljebb)"

Felőlem szkennelheted, nem mintha bármit is bizonyítana. Lehet, hogy szóltál apukádnak, hogy töltsön ki egyet neked. :)

De én különben sem holmi IQ tesztek alapján fogom megítélni a szellemi képességeid, hanem az alapján, hogy a vitáink során mit produkálsz. :)


"Ezt honnan veszed??? Hogy jóval többet költ, azt elhiszem, de fogyasztani biztos nem fogyaszt kevesebbet :D"

Tehát biztos, hogy nem fogyaszt kevesebbet, köszönöm hogy egyetértesz! :D Az én állításom, hogy TÓBBET fogyasztanak, tehát biztosan nem kevesebbet.

És az egy főre jutó élelmiszerfogyasztási statisztikára alapozom:

[link]


"Meg ne felejtsük el, hogy 13 éve vidéken is sokkal több háznál termeltek, mint manapság, mert mindenkit leszoktattak róla, csak a facebook megy meg a neten lógás."

Így van, mert jobban megérte a háznál termeszteni, mivel a boltokban kevésbé volt megfizethető. De ma már kevésbé éri meg az otthon termesztéssel vesződni, mert költséghatékonyabb bemenni a boltba érte, így munka helyett pihenéssel lehet tölteni az időt.


"Nem, hanem folyamatos 2/3 :D."

Ami Gyurcsány részéről egyenlő a lebőgéssel. :D A politikai tevékenykedése nagyban hozzájárul a sorozatos 2/3-okhoz. :)


#37

"az egy téves infó"

A te állításod a téves. Budapesti lakások átlagnegyzetméter áráról beszéltünk. A forrásod a budapesti ÚJ lakás négyzetméterárakról szól. Nagyon nem mindegy.

2023. szept. 24. 13:26
 39/42 anonim ***** válasza:

Fáj-ról beszéltem, céloztam is a közel 100% fidesz szavazatok arányára csak lemaradt a neve. Megnézheted az összes falut, nem csak 10-et, mind durván fideszes. Beírtad a részvételi arányt, de a fideszre leadott szavazatok arányát nem :D Gondolom 80-90%. A csóringerek 2-3 milliós világában életsznívonal csökkenés következett be, segélyeket nem emelték, családi pótlékot elinflálták. De jobban féltek a migránsoktól meg az ellenzéktől, aki még ezt is elvenné, plusz durván rá vannak szorulva az ingyen fára, élelmiszer csomagokra, amit a fidesz ad nekik, csak szavazni kell érte. De nem egy felvétel került elő bizonyos körzetekben még fuvarozták is őket és fizettek a szavazatokért is. Életszínvonal esése miatt mégsem szülnek kevesebbet csak a különböző segélyszervezetekre hárul több feladat, hogy ne mezítláb futkozzanak az utcákon a kis kölkök. Még szegregálták is őket iskolákban, volt is ebből valami botrány, a hasas gecc nem akarta kifizetni emiatt a kártérítést nekik.


Nagyon erősen közrejátszik az éppen aktuális veszély (migráns, háború) amit projektálnak az ellenzékre és ezáltal az egész országban vesznek rá szavazókat a szavazásra. Csak van ahol butábbak van ahol kevésbé, van ahol kiszolgáltatobbak van ahol nem annyira, így a csalással megfélemlítéssel zsarolással elér szavazatok aránya más. De a vidéket nyerte meg a fidesz, vajon miért. Ott működik jobban a mindennapi folyamatos monoton sulykolás.


Jajj ne viccelj már, hogy a saját márkás ásványvizek 0,5l palackban voltak :D 1,5l vagy 2l. Egyébként a fél liter is sokszor annyiba kerül mint a 1,5l. Én alátámasztottam, egyébként benne van a cikkben ha akartad volna megtalálod, 1,5l vízről volt szó.


Te tettél megjegyzést a szellemi képességeimre, amit a boltban vásárolt termékek alapján mondtál, az már nem jutott eszedbe, hogy a zöldségeket saját termelésben is elő lehet állítani :D Én általában kilógok a sorból felfelé és ami biztos, hogy ma fideszesnek lenni nem a logikusan gondolkodó erkölcsös emberek kiváltsága :D Te sem vagy különösebben intelligens, max valami bölcsész büfé szakon lehettél van némi szókincsed de logikád az nem túl erős. Egész egyszerűen év hazudozás, keleti diktátorokkal puszizkodás, titkos paks 2 stb. a sor végtelen. Arról nem beszélve, hogy a nyugati eseményeket mindig negatívan, a keletit mindig pozitívan próbálják mutatni.

A pfizer oltóanyag érkezése kapcsán nagyon undorító volt, pontosan terv szerint szállítottak, az előre leadott vállaláson felül, a hasas gecc meg valami kínai szállítmány mellett rambó ruhában állva azt hazudta nyíltan az emberek képébe, hogy a keleti szállítmányok rendben érkeznek, a nyugatiakkal van gond stb.

Szemrebbenés nélkül a kötsög. Ausztriát nevezte kissé megalázóan a mi víruslaborunknak, hát érdekes, mert nálunk 3x annyi ember halt bele. Mellette az egészségügy megszűnt, másodlagos halálozás pedig a későn észlelt betegségek miatt, amikben egyébként is vezetők voltunk az eu-ban szintén.


Nevethetsz egy elíráson, nyilván azt akartam írni, hogy nem fogyasztanak többet, legfeljebb többet költenek kevesebbre. Miért enne bárki többet, mint korábban, hazugság, ahogy szintén nem azért álltak le az emberek a termeléssel, mert nem éri meg, hanem az a korosztály aki ezzel foglalkozik folyamatosan fogy, illetve sok a kártevő, amik az utóbbi 10 évben valamitől nagyon elszaporodtak. (spanyol csiga)


Itt nem a gyurcsány az ellenség hanem orbán, gyurcsány messze nem volt ilyen kártékony és legalább az irányt tudta (nyugat). Orbán minden negatívban megelőzte.

Ha ma kerülne elő egy orbáni "öszödi" beszéd, kb. semmi nem lenne belőle. A közmédia először hallgatna róla, hogy csak a "balosnak" nevezett médiák számoljanak be róla, majd a fideszesek ugye elkönyvelnék álhírnek, manipulációnak meg a "gyurcsány is mondott ilyet". Majd jönne a hír róla, hogy "a baloldal szerint állítólag orbán szerepel rajta, de több szakértő sem zárta ki a lehetőségét a manipulációnak" és már kész is, egy tűntetés nem lenne.

Nem gyurcsány bőg le, hanem Magyarország. Egyre mélyebbre és távolabbra kerül a jóléttől és egyre közelebb a diktatúrákhoz, a kelethez. Ne haragud, putler az észak kóreai tömeggyilkossal barátkozik, aki egy komplett nép lelkét zúzta porrá és semmisítette meg. A hasas gecc meg a közmédiában putlert favorizálja, onnan kell atomerőmű, mert ugye nyugati barátaink nem tudnának felépíteni egy ilyet, csak az oroszok.


Szóval, azzal, hogy te egy ilyen rendszert, hazug rendszert, hazaáruló rendszert mosdatsz, mert több tojás jön ki a béredből (ami egyébként csak annak köszönhető, hogy bővült a mindennap használatos termékek köre, pl. telefon, tablet, laptop, okoskütyük) azt mondod reálbér növekedés van, de ez nem igaz.


Ja és úgy tesztek ilyenkor, mintha el lenne felejtve, hogy 2010 óta minden magyar ember nyakába akasztottak 3,5 milla hitelt meg elloptak ugyanennyi EU és MANYUP pénzt. Mellette az emberek 13évi termelésének és adójának eredménye.


Szóval azzal jönni 13,5 év 2/3 kormányzás, eu pénzek, folyamatos hitelek után, hogy 20%-al több tojást vehetünk, nem túl szép IQ bizonyítvány a részedről.


Ami viszont tény, hogy az a réteg, akinek van még némi vagyona és élni akar, a TB mellett kénytelen költeni magánellátásra is, mert államiban nem kap megfelelő ellátást. Orvoshiány, ápolóhiány, tisztelethiány van a korházakban és eszközhiány (MR, CT például vagy a sokat emlegetett wc papír), illetve már tanárhiány is.

2023. szept. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

#39

„Megnézheted az összes falut, nem csak 10-et, mind durván fideszes. Beírtad a részvételi arányt, de a fideszre leadott szavazatok arányát nem :D Gondolom 80-90%.”

Mivel eleve a nagyon fideszes kis falvaknak a részvételi arányáról beszélgetünk, minek írjam le azon felül a fideszes szavazatok arányát, mivel magától értetődő módon irreálisan magas? A falvakat egyébként egy újságcikkből vettem, mint legfideszesebb falvak. És amint látod, a részvételi arány jellemzően nem túl magas ezeken a településeken, ahogyan azt írtam is. Ellenben a te állításoddal, hogy 80% feletti részvételi arány ment a falvakban országszerte.


„A csóringerek 2-3 milliós világában életsznívonal csökkenés következett be, segélyeket nem emelték, családi pótlékot elinflálták.”

Mire alapozod, hogy életszínvonal növekedés következett be a legszegényebbek körében? Minimálbér reálértéke nőtt, segély helyett lett közmunka program, családi pótlék helyett adókedvezmény, amelynek feltétele a munka és jóval több a munkalehetőség. 2010-ben még 3,8 millió munkahely volt, jelenleg 4,7 millió körül.


„De nem egy felvétel került elő bizonyos körzetekben még fuvarozták is őket és fizettek a szavazatokért is.”

Ilyen túlkapások mindig is voltak, és hangyafasznyi jelentősége van országos viszonylatban.


„Életszínvonal esése miatt mégsem szülnek kevesebbet”

Mármint a nem létező életszínvonal-esés, ugye? :)


„Még szegregálták is őket iskolákban, volt is ebből valami botrány, a hasas gecc nem akarta kifizetni emiatt a kártérítést nekik.”

A gyöngyöspatai ügy. Teljesen jogosan nem akarta kifizetni, de végül kifizetésre került. A (nem példátlan) szegregálás az iskolában egyébként nem az Orbán alatt kezdődött, hanem még az MSZP-s időkben.


„Nagyon erősen közrejátszik az éppen aktuális veszély (migráns, háború) amit projektálnak az ellenzékre és ezáltal az egész országban vesznek rá szavazókat a szavazásra.”

Orbánra meg megállás nélkül projektálják, hogy lop, az ország tönkrement, Románia lekörözött minket, rosszabb itt élni, mint valaha stb (rajtad is működik). És ha már a háború szóba került; a miniszterelnök-jelölt szájából is hangzott el olyan, hogy Orbán egy személyben felelős, hogy Ukrajnában háború van, és valamelyik moszkvai látogatásáról is azt mondta, hogy Orbán háborút előkészíteni ment.


„Jajj ne viccelj már, hogy a saját márkás ásványvizek 0,5l palackban voltak :D 1,5l vagy 2l. Egyébként a fél liter is sokszor annyiba kerül mint a 1,5l. Én alátámasztottam, egyébként benne van a cikkben ha akartad volna megtalálod, 1,5l vízről volt szó.”

Mutasd légy szíves, hogy hol derül ki egyértelműen, hogy 1,5l vízről van szó. Idézd!

Egyébként amikor az árakról van szó, azon felül hogy nincs leírva a kiszerelés még az sem stimmel, hogy úgy írja: „…hajlandóak többet fizetni az általuk hasznosabbnak ítélt márkáért, tehát a magasabb árat, árszinteket (35Ft, 45Ft, 57Ft) könnyebben fogadják el.”

A magasabb árra, árszintekre példaként a 35-45-57 Ft-ot hozza, miközben ezektől olcsóbb nem is szerepelt az írásban sehol. Ha ez a magasabb árszint, akkor 129 Ft az mi?

Valamint úgy fogalmaz: SZIMULÁLT ideális termék. Lehetséges, hogy az ott szereplő árak kitaláltak, és ezeken keresztül próbálja vizsgálni a fogyasztói döntéseket.


2009-es forrás: „Az ásványvizek legolcsóbb kategóriája, amiből azért tömegesen vásárolnak, kb 60 Ft literenként.”

[link]


„Te tettél megjegyzést a szellemi képességeimre, amit a boltban vásárolt termékek alapján mondtál, az már nem jutott eszedbe, hogy a zöldségeket saját termelésben is elő lehet állítani :D”

Jééé, hogy zöldségeket saját termelésben is elő lehet állítani? Aztaaa… Hogy én erre nem gondoltam! :D Már csak az lepne meg jobban, ha kiderülne, hogy még tojást, tejet is lehet saját termelésben előállítani! Oké, nagyon ügyes vagy, hogy ilyennel előrukkoltál, ment a buksiveregetés, csak azt nem tudom, hogy mi lényeges szerepe van az élelmiszerárakat, reálbéreket illetően?? Miért érzed úgy, hogy ez valami aduász, ami megváltoztat bármit is a vitánkat illetően? Mire akartad felhívni a figyelmet ezzel? Amire én már felhívtam, hogy az otthoni termesztés visszaszorulása arra enged következtetni, hogy egyre kevésbé éri meg termeszteni, mert a boltban megfizethetőbb.


„Én általában kilógok a sorból felfelé és ami biztos, hogy ma fideszesnek lenni nem a logikusan gondolkodó erkölcsös emberek kiváltsága :D”

Melyik pártra szavazni logikusabb döntés?


„Te sem vagy különösebben intelligens, max valami bölcsész büfé szakon lehettél van némi szókincsed de logikád az nem túl erős”

Gépészmérnök vagyok.

Miféle logikai hibákat vétettem, ami alapján úgy gondolod, hogy nem túl erős a logikám? Valamint még mindig várom arra is a válaszod, hogy miféle baromságokat mondtam, miféle ferdítéseim voltak.


„Arról nem beszélve, hogy a nyugati eseményeket mindig negatívan, a keletit mindig pozitívan próbálják mutatni. A pfizer oltóanyag érkezése kapcsán…”

Nem tudom, ennek mi köze az eredeti témához, úgy látom elkapott a hév, hogy kiírd magadból az Orbán iránti sérelmeiedet. :D


„Nevethetsz egy elíráson, nyilván azt akartam írni, hogy nem fogyasztanak többet, legfeljebb többet költenek kevesebbre. Miért enne bárki többet, mint korábban, hazugság…”

Ott a forrás, ami egyértelműen igazolja, hogy több élelmiszert fogyasztanak az emberek, srác! Mégis mire alapozod, hogy hazugság? :)


„…ahogy szintén nem azért álltak le az emberek a termeléssel, mert nem éri meg, hanem az a korosztály aki ezzel foglalkozik folyamatosan fogy…”

És mi az oka, hogy fogy ez a korosztály? Csak nem az, hogy már nem éri meg energiát belefeccölni, hanem helyette költséghatékonyabb a boltból beszerezni?


„Itt nem a gyurcsány az ellenség hanem orbán, gyurcsány messze nem volt ilyen kártékony és legalább az irányt tudta (nyugat).”

Na ne röhögtess. :D Amíg Gyurcsány volt hatalmon ugyanúgy haverkodott Putyinnal, és Kínával. Csak ellenzékben kelet-ellenes és nyugat-barát mindenki.

[link]

[link]



„Orbán minden negatívban megelőzte.”

Gazdasági növekedés, foglalkoztatottság, GDP-arányos államadósság alakulása, reálbérek alakulása. Mindegyikében Gyurcsány jóval rosszabbul teljesített.


„Szóval, azzal, hogy te egy ilyen rendszert, hazug rendszert, hazaáruló rendszert mosdatsz, mert több tojás jön ki a béredből azt mondod reálbér növekedés van, de ez nem igaz.”

Dehogynem. Nem amiatt, mert több tojás jön ki a béremből, hanem mert a fogyasztói kosár (amelybe a tojás is beletartozik) alapján többet tudok (és nem csak én, hanem az átlag is) vásárolni. Ezt jelenti a reálbérnövekedés: több mindenre elég a bér.

És én nem mosdatom a rendszert. Objektív tényt állítok meg, hogy nőtt a reálbér. Ez még akár lehet Orbántól is független. Itt te vagy az, aki a saját görcsöd miatta, merhogy-a-Zorbán, képtelen vagy beismerni a nyilvánvaló tényt.

Mire alapozva állítod, hogy nincs reálbérnövekedés?


„Ja és úgy tesztek ilyenkor, mintha el lenne felejtve, hogy 2010 óta minden magyar ember nyakába akasztottak 3,5 milla hitelt”

Öcsi, én már reagáltam erre, nem egyszer. :D De a szokásos… el sem jut az agyadig és aztán utána elsipákolod ugyanazt.

Ez így játszódott le:

Te: - Óbánék felvettek 35ezer milliárd hitelt is a nyakunkba, az fejenként 3,5milla!!!

Én: - De a fizetésekhez mérten is csökkent az adósság. 2010-ben 22ezer milliárd volt az adósság 200ezres átlagbér mellett, most 53ezer milliard 580ezres átlagbér mellett.

Te: - Óbán 13 év alatt fejenként növelte az államadósságot 3,5 millával!!!

Én: - Már írtam, hogy az adósságunk mind a GDP, mind a fizetések arányában jelenleg alacsonyabb, mint kormányváltáskor. Reakció nélkül hagytad, és most ugyanazt fújod, amire már egyszer reagáltam.

Te: - 2010 óta minden magyar ember nyakába akasztottak 3,5 milla hitelt!!!


Én türelmes ember vagyok, ezért leírom megint: Jelenleg 53 ezer millárd az államadósság kb 580 ezres átlagbér mellett. 2010-ben 22 ezer millárd volt 200 ezres átlagbér mellett. Hiába magasabb most az államadósság, valamivel kedvezőbb a fizetések arányában.

Melyik a rosszabb, ha a havi törlesztőd 20 ezer Ft, és keresel 200 ezret, vagy ha a havi törlesztőd 50 ezer Ft, de keresel 800 ezret? Hasonló a szitu itt is. Az utóbbi a jobb, mert bár magasabb a törlesztő a fizetésed arányaiban még magasabb.

De hagyd reakció nélkül ezt is, és nyögd meg megint pár kommentel odébb a szokásost! A minimálnyugdíjat se hagyd ki! :D


„Szóval azzal jönni 13,5 év 2/3 kormányzás, eu pénzek, folyamatos hitelek után, hogy 20%-al több tojást vehetünk, nem túl szép IQ bizonyítvány a részedről.”

De ha egyszer ez a tény. :) Tény, hogy több tojást, élelmiszert vehetünk, vagyis nőttek a reálbérek. Ez így van, akár 13,5 év, EU-s pénzek blablabla. Vagy szerinted nincs így? Az a jó IQ bizonyítvány ha azt hazudja valaki, hogy nincs így csak azért, mert utálja Orbánt? :D

2023. szept. 24. 21:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!