Annak idején mi volt a kormány célja a kárpótlási jegyekkel?
És ha Sanyi bácsi visszakéri az adott földet (mer az pínz) és utána azt adja el a földesúrnak akkor nem ugyanaz van mintha kárpótlási jegyet adtak volna? Ha mondjuk x Sanyibácsi visszakéri, az államnak meg random lesz pár kicsi parcellája a Sanyibácsik földjei között azzal mit kezd?
De amúgy igen azt szerették volna nagy valószínűséggel, hogy ahelyett hogy városi Gézáknak legyen pár hektár földje örökségből amit nem művel meg, azokhoz kerüljenek a földek akik ezzel foglalkozni is szeretnének.
#2 "akkoriban nem voltak számlák, hogy igazold, az a te dunyhád volt még 1949-ben"
De hát valami alapján a jegyeket is megkapták az emberek.
#3
A tulajdonviszonyok annyira átalakultak az államosítások óta, hogy az eredeti tulajdonosok már nem kaphatták vissza azt ami az övék volt anélkül, hogy mások jóhiszeműen szerzett és gyakorolt joga ne sérült volna.
Mondjuk egy ingatlannak már a sokadik tulajdonosa volt, és mind visszterhesen, az ingatlan nyilvántartásban átvezetve szerezte meg azt.
Vagy egy államosított üzemet, üzletet már bezártak, felszámoltak, lebontottak és már az állami vállalat is megszűnt.
Ezzel együtt személy szerint az anyagi kárpótlást elhibázott dolognak tartom, mert azt a vagyont amit arra fordítottak, olyanok adójából szerezték, akiket semmilyen felelősség nem terhelt. Ki fogja a gyerekeimet kárpótolni, amiért azt a pénzt amiből az ő jövőjüket kellett volna támogatni, más dolgokra költötték?
Ezen kívül annak a pénznek lett volna helye bőven, mert a privatizációra és a külföldi befektetőkre az országos tőkehiány miatt volt szükség.
Az ország állapota alapján egy erkölcsi kártérítés elegendő lett volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!