Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 💰 Mennyire volt rendszeres...

💰 Mennyire volt rendszeres Magyarországon, hogy az emberek fizetésének egy része feketén ment a zsebébe a 2000-2010 közötti időszakban? 2010 után ez mennyire volt rendszeres?

Figyelt kérdés

Érdekelnek történetek ezzel kapcsolatban.


Nekem hivatalosan 50 ezres fizetésem volt 2001-ben és mellé 50 ezret zsebbe kaptam, harmadik 50 ezret maszekban szintén zsebbe kerestem meg késő délutáni mellékes munkákkal, így jött össze 2001-2002-ben átlag 150 ezres havi bevételem, ami ezután évente nőtt 10-30 ezer forinttal.



2023. szept. 14. 06:27
 1/7 anonim válasza:
100%

2017ben dolgoztam ilyen helyen. Nem tudom már mennyi ment zsebbe. 50-100 között.

Minden hónap elején kis találkozó volt szervezve, ahol borítékban odaadták a pénzt.

2023. szept. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2001-2002-ben az kiválónak számított
2023. szept. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még most is mindennapos a boríték bizonyos munkakörökben.
2023. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a mai napig kicsit susmusos a fizetésem, és a környezetemben többnek is, de ez itt délen megszokott, régen is így volt. Aki nem valami multinál dolgozik, főleg építőiparban, ott gyakori az ilyen.
2023. szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 2012-2014 között történt, ami eléggé megdöbbentett, már nem vagyok együtt azzal a nővel.

Egy kisváros fideszes polgármestere akarta alkalmazni diplomás munkakörben úgy, hogy feketén fizetett volna neki igen magas fizetést. Mint utóbb kiderült, voltak hátsó szándékai is vele, de a munka, fizetés valós lett volna, csak egy eszköz.

Na kb ezért tart itt ez az ország, ahol tart, eszméletlen pénzeket nyúlnak le.

2023. szept. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"2001-2002-ben az kiválónak számított"


Vidéki rendszergazda cégnél dolgoztam napi 8 órában. Délutánonként munka után további 4 órában eljártam maszekban otthoni számítógépeket javítani.

Ezért a pénzért reggel 8-ról este 8-ig dolgoztam. Ezzel a feltétellel már nem tűnt nekem kiválónak, de amit fiatalon meg akartam venni magamnak, azt meg tudtam.


"Na kb ezért tart itt ez az ország, ahol tart, eszméletlen pénzeket nyúlnak le."


Jobban örültem volna, ha akkoriban a másik 50 ezret is hivatalosan kapom, ezzel 100 ezret, már csak a nyugdíj befizetéseim miatt is. A maszekoláshoz nem mertem mellékállásban vállalkozni, mert akkor könyvelőt megkérdezve már úgy számoltam, hogy nem érte volna meg sem nekem, sem a magán ügyfeleknek a magasabb óradíj miatt.

2010 után jelent meg a kisadózó vállalkozók tételes adója, később az alá vittem be a maszekolást, abból legalább már az állam is kapott. Amíg volt a KATA, addig sokat fehérített a gazdaságon.

Azóta már más formában vállalkozok, nincs fekete pénz.


Az már más kérdés, hogy mi miatt tart itt az ország. A pénzt nem csak feketén lehet eltüntetni, hanem legálisnak látszóként, lepapírozva is, mindenki szeme láttára.

2023. szept. 14. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:

2021-ben dolgoztam kis cégnél, ott a minimálbré fölött voltam bejelentve nem sokkal, többi pedig jött revolutra, vagy wise-ra.


Sajnos most a multinál nem lehet okoskodni, és rémisztő mekkora összegek mennek a pártállami fekete lyukba 😫

2023. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!