Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is érzi úgy, hogy az...

Árokpart kérdése:

Más is érzi úgy, hogy az 1989-2004 közötti független Magyarország sokkal szabadabb volt mint az EU csatlakozás után az élet szinte minden területén?

Figyelt kérdés
Sőt azt is meg merem kockáztatni, hogy az emberek sokkal polgáriabb, nyugatosabb, a mostaninál jóval lazább szemléletű fejlődéspártiak voltak annak ellenére, hogy még nem voltunk Eu tagok. Nem volt ennyi gumiszabály, szabadabban lehetett vállalkozni, nem volt ennyi megközés, az állam-köz és igazságszolgáltatás is sokkal polgárbarátabb és haladóbb szemléletű volt nem büntették a kisembert szinte mindenért. Lehet, hogy csak én érzem így, de aki különösebben nem tervezett pl. egy kiránduláson kívűl külföldre menni, hanem továbbra is itthon szeretett volna boldogulni annak bizony semmivel sem lett jobb, sőt. Mintha az átlagsm hétköznapi ember életterének elvétele ment volna végbe. Előtte egy állami munkavállaló is szorgalmas munkával fel tudott építeni egy jó ingatlant, egy átlagos autót tudott vásárolni, gyerekeit jól tudta taníttatni, kirándulni tudott menni és úgy általában lehetett élni. Meg ami még nekem nagyon feltűnt nem volt ez a feljelentgetős, beteges világ. Ha pl. a szomszédnak jól ment akkor nem jelentgette fel a szomszéd, hanem egy sörre meghívta és megkérdezte, hogy mivel foglalkozik , hogyan jött ben eki az élet, esetleg tudna e tanácsot adni, hogy érdemes e belevágni stb. Tehát na egy kicsit elkalandoztam, de a lényeg, hogy az emberek beszélőviszonyban voltak egymással. Nem akartak mindenáron gyárakba menni és csak azt tekinteni munkának, hanem egymással ötleteltek, hogy hogyan lehetne egy jó vállalkozást beindítani. Más is látja ezt hasonlóképpen?
2023. febr. 19. 23:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Főleg azoktól kérdezem akik már akkor is szintén felnőttek voltak.
2023. febr. 19. 23:33
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Persze, az EU rengeteg kötöttséggel jár, és egyre jobban bele akarnak szólni mindenbe.
2023. febr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Hát, ha a szabadság a létbizonytalanságot, a féktelen korrupciót, a borzalmas közbiztonságot, a kormány legfelső szintjeiig szivárgó alvilágot jelenti, a farkastörvényeket, olajszőkítést, politikai gyilkosságokat, robbantásokat, a legbrutálisabb, szabályozatlan vadkapitalizmust, az átláthatatlan, áron aluli privatizációt, a közvagyon elherdálását, óriási munkanélküliséget, gyárak, üzemek bezárását, akkor igen, persze.


Szabad maximum a SZABADRABLÁS szintjén volt, aki kapta, marta.


Milliók váltak a rendszerváltás kárvallotjaivá ebben az időszakban, miközben egy szűk, korrupt, alvilággal összefonodó réteg dúsgazdag lett, valóban.

2023. febr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Neked súlyos problémáid vannak.
2023. febr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem
2023. febr. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

4! Árokpart egy kicsit amolyan mémkérdező meg válaszoló itt. Tehát van pár fix téma, ami mindig visszatér nála:

A 90-es évek imádata (gyanítom akkor élte a 15-25 közötti vad ifjúságát)

az egészségügy állapota miatti aggódás -mondjuk ez jogos, de ő túltolja.

a rezsicsökkentés, ami miatt ő a Fideszre szavazott, mert azok majd megtartják...hát ez nem jött be!

tízből kilenc kérdése és válasza ezek köré szövődik.


ui. ugyanezt a kérdést vagy ezer formában kiírtad már és a válasz még mindig nem, nem volt jobb a 90-es évek. Mocsok szar időszak volt, a 20. századi magyar történelemben csak a 40-es évek, az 50-es évek és talán a 10-es évek voltak rosszabb nála.

2023. febr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem élt még a kilencvenes években, mert akkor tudná, hogy régen sokkal borzalmasabb állapotban volt az ország (SZDSZ, maffia).



"Ha pl. a szomszédnak jól ment akkor nem jelentgette fel a szomszéd, hanem egy sörre meghívta és megkérdezte, hogy mivel foglalkozik."


:DDD álomvilágban élsz. Régen is pont úgy lesz*rták egymást a szomszédok, mint most. Sőt, most még talán jobb is a helyzet, mert a mérges szomszéd a gyakorin, egyéb fórumokon engedi ki a gőzt, hogy már megint mit csinált a szomszédja, régen meg nem volt ilyen sem.

2023. febr. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jah, enlexem pár dologra. Eu csatlakozás előtt azon voltak itt páran kiakadva, hogy a disznoknak majd biztos játékot is kell adni az ólba ha belepunk az euba. Ezt a mondatot azóta is megjegyeztem Dd. Es tok komolyan mondtak .
2023. febr. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

89 és 04 között sokkal nehezebben tudtam volna megcsinálni azt a karriert, amit már a magaménak mondhatok és a házas sem biztos, hogy lennék, mert a feleségem nem magyar állampolgár, akkor ez jóval több adminisztrációval járt volna és jóval körülményesebb lenne.

Ez időközt nem tehettem volna meg azt, hogy beszállok az autómba Magyarországon és Portugáliába megállás nélkül kiszállok. Nem tudtam volna megtennei azt sem, hogy ott és úgy vásárlok ahol akarok, vagy, hogy Bécsben cukrászdám legyen.

2023. febr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. Azóta folyamatosan erősödik a diktatúra.
2023. febr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!