Most már soha nem jön EUs pénz a gazdaságba?
Folyamatosan érkezik EU-s pénz a gazdaságba.
Ami vitás forrás az az összes EU pénznek csak egy kis része és a közösen felvett hitelből ránk eső rész.
Együtt igen jelentős összeget tesznek ki, de ezen felül a többi pénzt folyamatosan fizetik ki normál menet szerint.
600 millió euró jött eddig idén a 21-27-es költségvetésből. Az egész EU-ban meg 9,4 milliárdnyi kifizetés történt. Szóval az összes kifizetés 6,3%-a jött hozzánk, miközben az összes összeg 5,6%-a illet minket.
Van ami jön, szigorú elszámolással, pl. Agrár támogatások.
De pl. olyanok amik egyértelműen lopásra ment, mint pl. mi falunkba is épült a tópartra 5 "kilátó", 1 nagyobb bár az 50 méterre lévő domb még így is jó 5 métert ráver.
4 pedig kb. Akkora mint egy magas less.
#6 Nincs olyan hogy jogállamisági kritérium, mivel nincs közösen elfogadott meghatározása annak, hogy mi számít az EU-ban jogállamnak.
Jó ez a hiszti amit csináltok, csak már kezd egyre több tagállam rájönni, hogy ez csak egy gumiszabály, ahogy régen mondták: ha akarom vemhes, ha nem akarom, nem vemhes.
Ott van rögtön az Erasmus pénzek kérdése. Amint megtagadták a magyar egyetemeknek a részvételét a programban arra hivatkozva, hoyg jaj mennyi politikus ül a kuratóriumokban, egyetemi vezetőségekben, azonnal felsoroltak több tucat olyan neves politikust akik a környező tagországokban kormányon vannak és egyetemek vezető tisztségeit látják el. Azzal nincs gond, csak nálunk. Aztán ennek ellenére az összes politikus azonnal kilépett ezekből a pozíciókból, mert nekik ez nem olyan fontos - erre nem az volt a válasz, hogy akkor minden rendben, teljesült amit kértek, hanem kitalálták, hogy az egyetemek rektorai se lehessenek a kuratóriumok tagjai. Mi közük hozzá egyáltalán? Miért is ne lehessen egy egyetem rektora a saját egyetemének kuratóriumának tagja?
Na, így számít a jogállamiság meg hogy mi mit teljesítünk. A jogállamiságot először kérd számon azokon akik ezzel bírálnak minket, mert ők egy szemet nem tartanak be a jogból.
"Azzal nincs gond, csak nálunk. "
Igénytelen vagy a teljes és minőségi információkkal szemben, azért látod így. Más országokban egyrészt ezek az alapítványi egyetemek inkább kialakultak, mintsem kialakították őket. Ezeknél az egyetemeknél a kuratórium 10-15 emberből áll, amiből ha van politikus, akkor az a mindenkori polgármester mondjuk, ergo automatikusan cserélődő és a helyi közösséghez tartozó emberekből van szó. Ezek egyikét sem tudod elmondani a magyar példáról, pedig ég és föld a különbség. Egyedül az róható fel ebben az EU-nak, hogy jóval szigorúbbak az elvártnál, de ezen se kéne meglepődni, miután a fidesz annyiszor visszaélt az EU jóhiszemű döntéseivel is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!