Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek mit foglalkoznak...

A fideszesek mit foglalkoznak 500 milliós NGO támogatással amikor mások 25 milliárdos yachttal utazgatnak?

Figyelt kérdés

Propaganda: 120 milliárd

Háborús plakátok: 10 milliárd

Yacht: 25 milliárd


NGO támogatás: 500 millió


A fideszeseket tényleg ennyire hülyének lehet nézni? Hogy lehet ilyen ostoba egy nép?


2023. szept. 7. 10:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Azért mert kis pénz is pénz. Orbán emberei minden csillingelő zöldhasúért lehajolnak, hát még ha nem őket veszi célba eredetileg hanem az NGO-kat.


Egyébként a Fideszben sem mindenki ilyen mérhetetlen gazdag és harácsoló.

A legtöbben ott is a partvonalról nézik és ámultan tapsikolnak a milliárdos Lölő strómannak és gazdájának Orbánnak. És közben állami segélyből tengetik a mindennapjaikat.

Magyar tulajdonság hogy a kirablóikra szívesen szavaznak a kisemberek.

2023. szept. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
52%

19 "Fizetésben, árukészletben és -minőségben vagy esetleg az üzletek rendezettségében?"


Én vásárló vagyok. Nem tudom mennyit kapnak az eladóik. Árukészlete jóval többféle és a minősége meg bőven a Lidli felett van a Príma. Az árakon lehetne csiszolni

2023. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

A gdp növekedésből ti egy fillért se láttok mert az mind mészáros bácsi zsebébe megy a stadionépítések után.


Hogy lehet az hogy évi 2-3% növekedés mellett mégis 13 év kormányzás után reálbér csökkenés van birkucik?


Mára már 30%-al többet kellene hogy érjen a pénzem aztán 10 évhez képest lassan a 60%-át éri...

2023. szept. 7. 18:36
 24/30 anonim ***** válasza:
55%

Komoly kérdések amiket felvetettél kérdező..

Egy igaz hitű fideszes ilyen mélységekkel nem foglalkozik.

Annyi elég neki hogy a külföldiek kivinnék a pénzt. Mellesleg van még pont elég külföldi cég itthon.

Meg hogy hadakozzunk Brüsszellel Ukrajna rossz Oroszország jó. Nemzeti arisztokráciát építünk Orbán rokonokból.

2023. szept. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
47%
Még szerencse, hogy itt az okos ellenzék, és sikert sikerre halmoznak.
2023. szept. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

Az 500 milla az tiltott pártfinanszírozás. Egyetlen ország sem engedi meg, hogy a választásba külföldi tőke beleszóljon. Nem összehasonlítható azzal, hogy hány milliárdot halásznak ki az államkasszából a tűzhöz közel álló vállalkozók. Szemétség? Igen!

Én pl. nagy liberális demokráciában sokkal rosszabbul éltem. Sőt végignéztem az eredeti tőkefelhalmozás folyamatát a rendszerváltás után. Munkanélküliség, a jelenleginél sokkal magasabb infláció, családom tönkrement, tartalékainkat 5 év alatt felélték a szüleim. Mitől volt az jobb? Akkor is a saját zsebüket tömték a politikusokhoz közel állók, csak nem volt olyan fórum aki szellőztesse, hogy egy egész országnyi vagyon hova lett 4-5 év alatt. Nyilván a politikai baloldal és a külföldi tőkések zsebébe vándorolt. Rájött az akkor még óvodás Fidesz, hogy nagytőke nélkül nem lehet kormányon maradni. Hát megteremtették a saját nagytőkéseiket, ha tetszik oligarcháikat ahogy hatalomra kerültek. Az hogy ez mennyire erkölcstelen lehet filozofálni. Itt aközött választhatsz, hogy melyik politikai oldal gazdagodik.

Mindezt látva, én csak a saját kis élethelyzetem szerint tudok gondolkozni. Bal-lib kormány alatt évi két létszámleépítés, mert minden pénzügyi válságot ezzel akartak megoldani. Mindig a végekről, a tényleges munkát végzőt küldték el tömegesen. Amikor kicsi pénzügyi felvirágzás volt, akkor meg a főnökséget duzzasztották. Elég érdekes helyzetek lettek ebből. Fizetés emelés meg nuku. Amióta a Fidesz kormányoz, az legalább megszűnt, hogy a tényleges munkát végzőt küldik el a vízfej helyett. Ami nem azt jelenti, hogy nincs vízfej, de legalább békén hagynak, nem kell évente attól tartani hogy munkanélküli leszek. Fizetések most gyalázatosak az infláció miatt, de pár évig egész jó volt. Összképben sokkal jobban élek, mint 2010 előtt. Mitől akarnám visszahozni azt amit kipróbáltam és rosszabb volt a mostani helyzetemnél sokkal? Ettől lennék buta birka? Szerintem meg tapasztalat, nekem melyik a jobb. Hisz minden választás erről szól.

2023. szept. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

26# Ez is egy meglátás, csak hogy egyes emberek nem szeretnek tengődni éhbérért hogy békénhagyják őket.


Te is egy lassú vízben fődögélő béka vagy...

2023. szept. 14. 00:30
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

[link]

A magyar gyerekeken spórol az állam, hogy legyen miből tankolni a Rose Dorba. Nagy segítség ez a magyar családoknak!

2023. szept. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Ez itt senkit nem érdekel, nekik az a legfontosabb hogy az a tízezer meleg üldözve legyen.
2023. szept. 14. 07:26
 30/30 anonim ***** válasza:
Igazad van, sokkal jobb ha az éhbér felét kapom, az se minden hónapban.
2023. szept. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!