Miért nem akar senki ma már fizikai munkát végezni?
10 éve felénk nettó 60-70 ezret kaptak az emberek 3 műszakra, és ölték az emberek ennyi pénzért egymást a munkáért. Hivatalos létminimum volt nettó 80 ezet Ft. Ma már egy gyári munkás kap 250 nettókat és most már a kutya se jelentkezik.
Akkoriban megmondták aki nem mérnök informatikus, az ne rinyáljon ,hogy hivatalosan is létminimum alatt keres, esztergályosok, targoncások, lakatosok kerestek nettó 90-100 nettókat. Ma meg 300 nettóérz nincs targoncás.
Lokálisan most is létezik munkanélküliség, elsősorban mindentől távoli falvakban. De országosan nézve már jó ideje inkább munkaerőhiány a jellemző. Ha az ember válogathat a munkák közül, akkor a legkényelmesebbet és/vagy legjobban fizetőt választja. Gyártósor mellett biorobotnak lenni egyik se. Ahhoz képest tényleg egy targoncás állás is sokkal kényelmesebb és jobban fizet.
Másrészt, inflációról hallottál-e?
Persze ha egész nap gubbasztasz a már saját tulajdonodban lévő társasházi ingatlanodban. Se családod, se autód...akkor igen jobban élhetsz melósként is mint 10 éve.
Egyébként a magasabb bérek miatt, mindenkinek a költségei is megugrottak az elmúlt 10 évben. Például nem fogják egy 10-esért megjavítani az autódat.
Van ez az infláció nevű dolog biztos hallottad már.
10 éve is ez volt, csak a folyamat változása ma már jobban látszik.
Megváltoztak az emberek igényei, a munkaerőpiac is megváltozott.Sokkal több a szellemi munka, mint 15-20 éve.
Látom, nem vagy képben a tényleges fizikai munka bérezésével. 10 évvel ezelőtt mifelénk, Pécsen, a segédmunkád bér volt napi 7-8.000
Azaz havi 160.000 körül. TÍZ ÉVVEL EZELŐTT!
Ma 13-14, vagyis nettó 280.000 körül.
Például targoncás kell? Annak "papírja" is van, tehát ne segédmunkás-bért vegyél alapul. A 300.000 teljesen reális.
Megjegyezném, hogy a "gyári" munka igen messze van a nehéz fizikai munkától. Az egy építkezésen kezdődik napi 10 órában, a tűző napon. Vagy az aszfaltozóknál, esetleg a mélyépítésben.
De nem a légkondicionált gyárban.
"De nem a légkondicionált gyárban."
A gyárak csarnokai nagyon ritkán klimatizáltak.
#15-nek:
Ugye nem akarod semmilyen formában összevetni a gyári munkát az építő-iparral?
Ha nem is légkondicionált de árnyékban vannak, esetleg ventilátor is van. Próbáljanak meg 40-es blokktéglát hordani nekem az állványra felrakva, árnyék nélkül. Meg persze néha dobhatnak egy vödör maltert is, mert az is kell. De ha kényeske, akkor beállhat a keverőgép mellé is.
Szerintem 10-ből 9 délig "felborulna", és másnap már nem jönne.
18#
Egy gyártócsarnokban ontják a gépek a hőt.Gyakran melegebb van, mint kint.
Van olyan gyár amelyik kvázi légkondicionált például mindig 28 fok van mert a felhasznált anyagoknak ez az optimális.
De a legtöbb gyár nem ilyen, és a lemeztetők nagyon összegyűjtik a meleget.
Szabad ég alatt nagyobb lehet a forróság, és a napártalom is brutális, de esetenként nagyobb a légmozgás ami csökkentheti a hőérzetet.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!