Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan rossz a kommunizmus?

Miért olyan rossz a kommunizmus?

Figyelt kérdés
szerintem tök jó dolog lehetne, ha meg lehetne valósítani.
2010. okt. 16. 13:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
34%
A kommunizmus a legtökéletesebb elv. A gond az, hogy az emberek hülyék. Mindig vannak olyanok, akiknek nem jó az egyenlőség, azt hiszik többet érdemelnek.
2010. okt. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
szóval akkor a baloldal a "jobb oldal"?
2010. okt. 17. 12:34
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Sehol a világon nem volt még kommunizmus, tehát nem lehet senkinek sem tapasztalata arról, hogy azt mondhassa, hogy az rossz, vagy jó!


Amit Te kommunizmusnak gondolsz az valószínűleg a sötét 50-es évekre utaló társadalmi berendezkedés.


Az egy személyi kultusszal sűrített diktatúra, egy Szovjetúniótól ránk kényszerített import társadalmi anomália, nem pedig kommunizmus és mint ilyen, szükségszerűen vége is lett.


Sajnos a populáris politika mindig előjön ezzel a "kommunistázással", jórészt pedig maga is ennek az előző rendszernek a javaiból nőtt ki, amely még csak szocializmus sem volt.


A kommunizmushoz alapja (Marx szerint) a gazdasági jólét megléte, amelyet az előző társadalmi rendszerből merít parazita módon . (Mondjuk ez lehetne akár a kapitalizmus is.)

A másik fontos dolog a közösség erkölcsi, etikai együttgondolkodása, a közösségtudat magasabb foka. Ez minden egyén kitörését megakadályozza és kizárólag a közösségi érdeket helyezi előtérbe.


Való igaz, ahogy előzőleg már irta valaki, hogy a kommunizmus alapelvei idegenek az ember saját magát megvalósító törekvéseitől és önző lététől.


Tehát szimplán csak egy idealisztikus tévút, egy elméleti játék.

2010. okt. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Az egész ott kezdődött hogy Lenin egy hót lepusztult visszamaradott országba (gyengébbek kedvéért Oroszország)

akarta erőszakkal ráerőltetni az emberekre...holott a kommunista társadalom lényege hogy fejlett, gazdag társadalmakban alakuljon ki természetes, nem uszított forradalmakkal.

2010. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Hát igen ! Teljesen igazad van !


Engem is egy kicsit zavart úttőrő koromban az a magyarázat, hogy bár ugyan Marx szerint a kommunizmus eljövetelének erős gazdasági alap kell, amelyet esetleg a kapitalista jólét tud biztosítani. Lenin elvtárs azonban megmondta a frankót azzal, hogy ott lesz kommunizmus ahol a leggyengébb a kapitalista hatalom ereje ( még akkor is ha a cárizmust nem tekinteném kapitalista rendszernek).


Továris V. I. L. az elégedettlenségre épített és hát valjuk be őszintén, hogy jókor volt jó helyen. A világháború által legyöngült cári hatalom már nem volt képes azt a spontán lázadást leverni ami 1917 októberében elindult. A spontán felkelés "sikeres" forradalommá érett és hát ehhez a nagy dologhoz bizony kellett valami kreált ideológia.


Szóval egy megerőszakolt elv szerint felépült egy (proletár)diktatórikus erőszakos államhatalom. Ez később azután a J.I.SZ. Generalissimus segítségével rendesen exportálta az erőszakos rendszerét ide hozzánk is.


Szóval sosem volt kommunizmus, de ha lesz az az új őskorban kezdődik esetleg el.

2010. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!