Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt rossz számunkra a...

Miért volt rossz számunkra a kommunizmus?

Figyelt kérdés
Viszotn igaz, hogy a mai helyzet rosszabb...
2008. dec. 28. 15:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Kommunizmus soha nem volt - sem itt, sem más országban. Esetleg valahol valami kisebb közösségben - de ott is mindig egy karizmatikus vezető kellett, ami így máris nem igazán kommunizmus.


A szocializmus azért volt rossz, mert semminek nem volt igazi gazdája, ezért aztán nem is vigyázott rá senki: ment a pazarlás és a lopás ezerrel.

2008. dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Kommunizmus létezett. Az izraeli kibucokban.
2008. dec. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
A szocializmus azért nem működött mert eléggé utópisztikus elképzelés, ami figyelmen kívül hagyja az emberi természetet. Arra épült, hogy majd mindenki akkor is lelkiismeretesen végzi a munkáját, ha abból semmi külön haszna nem származik. Így aztán a végén már csak látszattermelés folyt, és súlyos állami eladósodással tudták csak fenntartani a szükséges életszínvonalat. Tulajdonképpen nem véletlen, hogy annyira békésen folyt le a rendszerváltás, és nem volt a vezetés részéről semmiféle ellenállás: végképp elfogyott a pénz, ami a rendszer fenntartásához kellett.
2008. dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

Első. kifejtenéd, mire alapozod ezt, hogy soha sehol nem volt kommunizmus? ez valami egyéni elképzelés? tényleg vezesd már le ez az elméletet, kíváncsi vagyok.

csak mert már vagy 1 perce nézem mereven a monitort a válaszod helyén..

2008. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
A kommunizmus abban különbözik a kapitalizmustól hogy maga az állam a kizsákmányoló és nem a tőkés. A kommunista világrend csak az egyik lépcsőfok a globális világ felé vezető úton semmi más. Nevezhették volna bármi másnak. Az én szerény véleményem szerint a világ legutolsó állam formája is valami ehezhasonlo lesz.
2008. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Az "igazi"kommunizmus tényleg nem létezett soha,esetleg az őskorban.Ha a múlt rendszerre gondolsz,ami számunkra rossz volt,hogy bazi nagy elhivattotságból a vezetők visszautasították a Marshall-tervet,rengeteg mindent elvittek az országból a testvériség jegyében,cserébe kaptunk pár tankot esetleg.A nagy koponyáink külföldre távoztak(tudósok,feltalálók),fontosabb volt hogy valaki a párthoz hű legyen,mint az hogy valóban rátermett-e(így ment tönkre sok vállalat,meg került sok pszhcihopata tanár az iskolákba)

Persze voltak jó dolgok is ,de nem azokat kérdezted.

2008. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek a 20:08-assal - vagy legalábbis remélem, hogy a végső államforma valami olyasmi lesz, mert a "létező kapitalizmusnak" is van ezer baja (pl. "nincs pénz" a környezetbarát megoldásokra, mert a szennyező "gazdaságosabb"; "nincs pénz" a dolgozók tisztességes megfizetésére, mert a kizsákmányolás "gazdaságosabb"; "nincs pénzük" a nehéz helyzetben lévő országoknak, hogy előrelépjenek, mert nincs honnan szerezniük; még a legtöbb gazdag sem elégedett soha, és mindig többet akar; az erőforrások szétdarabolódnak, és töredékét teszik csak elérhetővé annak, amit egységesen lehetne megvalósítani; stb.).


Amive eddig próbálkoztak kommunizmus címén, azzal csak annyi volt a baj, amit fentebb is írtak, hogy ugyanolyan rövidlátó, kapzsi népek vezették, akik miatt a kapitalizmus is rossz (holott alapvetően az is lehetne jó, ha normálisan állnának hozzá).


Igazi, rendes kommunizmushoz manapság olyan mélyreható és széleskörű népnevelés és szemléletváltás kellene, hogy csak na... annak ellenére, hogy a kommunizmus alapköve lényegében egy igen-igen egyszerű igazság:


"Ha rendesen végzem a dolgom, mindenkinek jó lesz - ami pedig azt jelenti, hogy nekem is."


Ennyi. Ezt kéne csak megértenie _MINDENKINEK_, és belátni, hogy együtt többre lehet jutni, mint külön-külön, és eszerint dolgozni-élni. És máris ott az igazi, működő kommunizmus. Csak hát ugye a mindenkivel megértetés itt a legproblémásabb része a dolognak, lévén még mindig sokkal inkább elterjedt a _vad_kapitalizmus igazsága:


"Ha kihasználok másokat, nekik ugyan rossz lesz, de hol érdekel ez engem, ha nekem meg jó?"


Szomorú.

2008. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ;)
2008. dec. 29. 17:15
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Na ez igaz. Hitler kéne ide csak pozitív kiadásban, aki ráveszi a népeket hogy mindenki dolgozzon tisztességesen és akkor mindenkinek jó lesz, az egyénnek is.

Lehet brutál ember volt, én gyűlölöm is, de nagy tehetsége volt az emberek meggyőzésében!


Van aki szerint rossz volt a szocializmus, van aki szerint jó. De állítólag akkor azért tudtad hogy másnap is van hova menned dolgozni és ha hitelt vettél fel, ezáltal tudtad hogy vissza fogod tudni fizetni. Nekem ezt mondta a nagymamám, ő így élte meg. Neki jó volt. Most nem teljesen az, ahhoz képest. Szokta mondani, hogy régen azért büntettek mert nem dolgozol, most meg azért ha dolgozni akarsz.

2008. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Látszik, hogy igazat írtam, jól le is pontoztak érte... Nem csoda. Ebből is látszik, hogy _tényleg_ ilyen a magyar.


Szomorú.


(13:59-es)

2008. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!