Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Be kellene tiltani a tűzijáték...

Be kellene tiltani a tűzijátékot és a petárdázást Magyarországon?

Figyelt kérdés
Amellett hogy sokba kerül az állatokat megrémíti,sokan elszöknek, stb.

2023. aug. 21. 12:17
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
76%

"Tényleg nem értem, hogy ez valakinek elvesz az élményből?"

Igen, elvesz, én fénysóizére nem mennék ki. Azt bármelyik youtube videón meg tudom nézni, de a hanghatás nem jön át egy hangszórón :D

"és nem vagyunk hajlandóak teljesen logikus kompromisszumokra"

Erről van szó, kompromisszum. Betiltottuk a petárdázást, lekorlátoztuk a tűzijáték használatának idejét, a vidéki városok központilag már nem is tartanak se 20-án, se szilveszterkor tűzijátékot. Ez nem elég kompromisszum? Mert szerintem éppen eleget engedtünk a saját élményünkből már.

"Ez nem betiltás, a látványt megkapod, és az irritáló hangeffektus elmarad"

Mint ha egy autóversenyzőt ültetnél egy szimulátorba és mondanád, hogy "a motor hangját nem hallod, nem érzed a gyursulást, a rád ható erőket, de hát a látványt látod, jó lesz neked ez is" Nem érzed a különbséget a valóság megélése és a látvány között?

2023. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
26%

21.


Nem fogunk tudni megegyezni, és úgy érzem teljesen felesleges preferenciákon vitázni. Sokakat borzasztóan irritál a hangja, az állatvilágra és a környezetre káros, de ha ti ennyire ragaszkodtok hozzá, és durrogást akartok hallani a többi ember és élőlény kárára is, akkor nincs nagyon miről beszélni.

Pesten éltem közel harminc évet, ebből egyszer gyerekként, egyszer tinédzserként láttam a tűzijátékot, ebből öt perc volt maximum számomra élvezhető, utána unalmas is volt, hangos is, tehát kijelenthető, hogy nem tudom átérezni, hogy miért imádjátok annyira. Ha szeretném, talán akkor is erősebb lenne az empátiám, voltam menhelyen önkéntes, hoztak be tűzijáték másnapján szétszéledt, riadt őzborjakat akik elkerültek az anyjuktól a nagy ijedtségben, sérült madárkánk is volt többször.

Az én személyes véleményem, hogy nem ér annyit az egész, de nemhiszem, hogy ebben az életben meg tudnánk győzni egymást, hogy jobb vagy rosszabb megoldás lenne e a fényjáték.

2023. aug. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

#22 Egyetértek. Hasonló élményeim vannak, én is voltam állatmenhelyen, nálunk is voltak sérült madarak is. Nem tudjuk egymást meggyőzni, de azt még hozzáteszem, hogy ezek a rendezvények mindig hangosak lesznek és mindig zavarni fognak valamit, valakit. Nem csak a tűzijáték, a repülőbemutatók ugyanilyen hangosak, sőt, hangosabbak, amint a vadászrepülők elhúznak az ember feje felett, dobhártyaszaggató morajjal. Én kiskoromban voltam családdal repülőnapon, és az pont emiatt szörnyű élmény volt, konkrétan menekülni akartam a brutális hanghatásoktól.

De mégsem kardoskodom a repülőnapok betiltásáért, elfogadom hogy sokak ezt élvezik, és nincs minden hétvégén. De van tucatnyi más hangos, vagy állatokat bántalmazó rendezvény, elég csak a bikaviadalra gondolni, ami szintén nem túl állatbarát. De ezeket a hagyományokat, rendezvényeket csak azért betiltani, mert van, akinek zavaró, hülyeségnek tartom. Ennyi erővel nem kellene soha semmit tartani, dolgozhatnánk az év minden napján, és az tutibiztos hogy nem zavarna senkit sem. De az embereknek kell néha egy kis kikapcsolódás, kell, hogy valami olyat csináljanak amit élveznek akkor is, ha ez más számára bosszantó, vagy zavaró.

2023. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
29%

23

A bikaviadal és társairól nyilván még sokkal sokkal rosszabb a véleményem, mint egy tűzijátékról, és nem említhetők egy napon, viszont magyarként ez ellen nem sokat tudunk tenni, a tűzijáték egy kicsivel közelebbi dolog.

Betiltani semmiképp sem kell a rendezvényeket, persze hogy kell a kikapcsolódás, de azért remélem szépen lassan eljutunk oda globálisan, hogy a környezetbarátabb, fentarthatóbb megoldásokat választjuk majd, még akkoris, ha a mi élvezetünket kis mértékben csökkenti.

Én például nagyon szeretek meginni egy finom mojito-t a dunaparton, és rettenetesen irritál a papírszívószál, hiányzik a műanyag, de inkább rendeltem magamnak egy mosható fémszívószálat az amazonról, mert nem én vagyok egy környezettudatos döntés középpontjában, sajnos ez ilyen.

2023. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 progizo ***** válasza:
37%

A petárdázást bizony jó, hogy betiltották - csak be is kéne tartatni a tiltást és elejét venni ezen eszközök behozatalának és árusításának.

És nemcsak a kutyák és más háziállatok miatt, de normális ember is elutasít minden felesleges és a nyugalmat zavaró zajkeltést.

Az augusztus 20-i tűzijátékkal megengedőbb lennék, mert ahhoz nem társul olyan elmebeteg petárdázás, mint Szilveszterkor.

2023. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 árokpart ***** válasza:
100%
2-es Bármikor egész évben lehet tüzijátékozni, csak 1-2 nagyobb töltetű pirotechnikai eszköz, rakéta az amit csak Szilveszterkor lehet használni.
2023. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 árokpart ***** válasza:
30%
Nem. Sőt ki kellene terjeszteni a hobbycélú, céllővészeti célú szabad lőfegyvertartást 9x19-es kaliberig.
2023. aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 árokpart ***** válasza:

Magánterületen egész évben lehet tűzijátékozni!

A 2. osztályú pirotechnikai termékek között már igazi tűzijáték élményt nyújtó áruk találhatók. Ilyenekből a rendelet szerint a 16 év feletti személy egy időben összesen max. 1 kg hatóanyag-tartalmú tűzijátékot birtokolhat, amit egész évben ellőhet magánterületen.

2023. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy vihar hangosabb és veszélyesebb az állatokra. Akkor tiltsuk be a mennydörgést is. Attól is félnek.
2023. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
28%
Nehéz válaszolni a kérdésre. Nagyon szép a tűzijáték viszont talán lehetne halk is. Létező technika amit külföldön bizony alkalmaznak, van csendes tűzijáték. Amúgy a hangos tűzijáték nem csak a kutyákra hat elég érzékenyen hanem más állatokra is sőt az emberekre, gyerekekre is. pl. idős emberekre,autista emberekre és fogyatékos emberekre is. A fény és hang pedig a madarakra is kihat sajnos. Tehát nem csak a kutyákról van szó. Viszont meg lehetne ünnepelni máshogy is pk. koncert, igényesebb szavaló versekkel, táncegyüttesekkel is meg lehetne rendezni.
2023. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!