Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Be kellene tiltani a tűzijáték...

Be kellene tiltani a tűzijátékot és a petárdázást Magyarországon?

Figyelt kérdés
Amellett hogy sokba kerül az állatokat megrémíti,sokan elszöknek, stb.

2023. aug. 21. 12:17
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
A lángos, Borsodi még lehet rendben is lenne.
2023. aug. 21. 12:40
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

"Rengeteg madár halálát okozza a tűzijáték, őzek, szarvasok, rókák rohannak rémülten a hangok elől és sérülhetnek meg."

Ezt értem és igazad van. De több őzet ér gázolásos halál, mint amennyi a tűzijátékozásban pusztul el, mégsem az autók betiltásáért kardoskodsz éppen, vagy kerítések építéséért, sebességkorlátozásért, vadösvényekért, hanem más emberek szórakozását akarod betiltani. Ha minden hétvégén lehetne tűzijátékozni, megérteném a háborgásotokat, de így nem tudom megérteni. Vissza lett szorítva amennyire vissza lehet, még szilveszterkor is csak éjjel lehet lődözni, napközben még nem. Kiváltani pedig nem lehet semmivel, így a betiltásával az élményt mindenkitől kollektívan elveszed, aki szerette nézni, élvezni a tűzijátékot abban a szaros 30 percben 20-án, vagy szilveszter éjfélkor abban a 2 órában.

2023. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim válasza:
79%
Szerintem elég kontraproduktív a nagyvárosok által szervezett tüzijátékok megszűntetetése szilveszterkor. Azok mennek ki tuzijatekot nezni, akik szeretik a tuzijatekot, es ha nincs tuzijatek valoszinuleg ok otthon fognak maguknak tuzijatekot csinalni, igy 1db nagyobb tuzijatek helyett lesz tobb 100 kicsi, raadasul szerte a varosban. Ha meg teljesen betiltod a tuzijatekok arusitasat, aki szereti a tuzijatekot ugyan ugy beszerzi max mashonnan. (Mert pl. Perardat is ugyan ugy hallasz minden szilveszterkor)
2023. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
59%

"Elég primitív szórakozás"

Már mitől lenne ez primitív? :D

2023. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
57%

"Kiváltani pedig nem lehet semmivel, így a betiltásával az élményt mindenkitől kollektívan elveszed, aki szerette nézni, élvezni a tűzijátékot abban a szaros 30 percben 20-án, vagy szilveszter éjfélkor abban a 2 órában."


Prágában már évek óta fényjáték van a tűzijáték helyett. Nincs hangja, és szerintem gyönyörű.

[link]

2023. aug. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
Na ez jó 15-ös.
2023. aug. 21. 12:43
 17/44 anonim ***** válasza:
73%

"Nincs hangja"

Erről van szó. Tehát nem lehet kiváltani. Én Budapesten éreztem a lökéshullámot a robbanás alatt, a robbanások szagát, hangját, látványát nem válthatod ki egy szerencsétlen fényjátékkal. Lehet szeretni, lehet nem szeretni, de azoktól akik szeretik, semmi jogod elvenni ezt az élményt, amit már most sem élvezhetünk bármikor, csak egy nagyon-nagyon lekorlátozott és rövid időszakban. Ez a betiltás mánia a tipikus "semmi sem elég" hozzáállás, hiszen a vidéki városokban is már be lettek tiltva a városi tűzijátékok, a petárdázás is kollektívan be lett tiltva és a tűzijátékozás is szigorítva lett már. Legyen most már elég, és foglalkozzatok az állatok védelmével inkább. Menjetek tüntetni a szennyező gyárak, meg a vadgázoló autósok háza elé, akik nagyságrendekkel több állat halálát okozzák, és nem csak évente 1 órában, hanem az év minden egyes napján.

2023. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
31%

"Arról nemis érdemes beszélni, mekkora pénzekbe kerül, és tart egy óráig"

Csak fél óráig, de teljesen igazad van. Lehetne legalább 2 órás folyamatos tűzijáték, akkor sokkal jobban megérné, és legalább a sok vadbarom tűzijáték-ellenes is jogosabban háboroghatna, hiszen ezzel a másfél óra plusszal MEGNÉGYSZEREZNÉNK a tűzijáték hosszát :D

Érzékeltetve ezzel is, hogy ennél jobban visszaszorítani a tűzijátékozást már nem lehet, teljesen abszurd hogy állatok millióinak halálát okozó tevékenységek helyett erre a fél órára vannak rákattanva minden évben...

2023. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
29%

17.

Nem értem, tehát te valóban szereted a tűzijáték hangját, és negatívan élnéd meg, ha nem hallanád a durrogást?

Tényleg nem értem, hogy ez valakinek elvesz az élményből? Teljesen komolyan kérdezem. Én személy szerint szépnek találom a tűzijátékot, de részben a hangja miatt eszembe sem jutna kimenni, ezzel szemben egy fényjátékot szívesen megnéznék élőben is akár.


Egyébként szerintem pontosan az az önző hozzáállás, hogy le se szarjuk, mennyire káros a környezetünkre valami, mert mi élvezzük, és nem vagyunk hajlandóak teljesen logikus kompromisszumokra. Ez nem betiltás, a látványt megkapod, és az irritáló hangeffektus elmarad. De ha te ezt szereted, és neked hiányozna, arra tényleg nem tudok mit mondani :D

2023. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
72%
Persze, a tűzijátékhoz hozzátartozik a robbanások hangja és szaga is, nem csak a látvány. A fényjáték, mint a neve is mutatja, teljesen más.
2023. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!