Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Be kellene tiltani a tűzijáték...

Be kellene tiltani a tűzijátékot és a petárdázást Magyarországon?

Figyelt kérdés
Amellett hogy sokba kerül az állatokat megrémíti,sokan elszöknek, stb.

2023. aug. 21. 12:17
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Tartózkodom
35 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%
A petárdázás már be van tiltva vagy 10 éve. Ha petárda alatt arra a kínai piaci robbanó rúdra gondolsz.
2023. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
86%

"Amellett hogy sokba kerül az állatokat megrémíti,sokan elszöknek, stb."

Petárdázni már nem lehet, tűzijátékozni is csak évente egyszer, szilveszterkor, illetve Budapesten van most 20-án.

Ez az évi 2 tűzijáték nem oszt, nem szoroz, nem kell mindig mindent teljesen betiltani ha valakinek nem tetszik. Addig vidd el a kutyát sétálni egy erdős részre és meg is van oldva a dolog, vagy olyan kerítést kell építeni, ahol a kutya nem szökik ki. Itt kezdődik a felelős állattartás...

2023. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
44%
Majd ha nem lesznek teleszarva a járdák, akkor esetleg felhozhatod újra a témát. Elképesztő ez a kutyás társaság.
2023. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Ok, akkor a tűzijátékra vonatkozik a kérdés, de oszt és szoroz, szilveszterkor is tragédia az állatoknak.
2023. aug. 21. 12:22
 5/44 anonim ***** válasza:
85%

"szilveszterkor is tragédia az állatoknak."

Ha valaki állatot tart, zárja be ilyenkor.


Az állattartás felelősség.

2023. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Hiába zárod be őket remegnek mint a nyárfalevél.

Kb. állatkínzás.

2023. aug. 21. 12:29
 7/44 anonim ***** válasza:
57%

#4 "szilveszterkor is tragédia az állatoknak"

Igen, és? Mi meg élvezzük. Hidd el, láttam már félni kutyát, egy ideig önkénteskedtem állatmenhelyen is. Láttam kutyákat elpusztulni, láttam olyan félős kutyát amihez hozzáérni sem lehetett, meg olyan agresszívat is, aminek vizet is rácson keresztül borítottunk. Volt ismerősünknél egy fekete kutya, aki égdörgésnél bebújt a pince legbelső zugába, ott remegett és ki se lehetett hozni amíg teljesen ki nem sütött a nap. De a mi kutyánk pl. le se szarja a tűzijátékot, mert foglalkoztunk a tanításával. A budapesti tűzijátékon most is kint voltam, már egy tucat korábbin is, minden évben felmegyünk a családdal.

És minden tapasztalatomat összevetve mondom, hogy az az egyetlen egy szaros tűzijáték évente (vagy kettő, Budapesten) nem oszt, nem szoroz. A kutyák kibírják azt a pár órát, ahogy a többi állat is, amelyik meg retteg, az retteg minden más erős hangtól az év összes többi napján is. Nem kell tönkretenni az összes szórakozási lehetőségünket az állatok miatt. Ha fél a kutyád, foglalkozz vele, ne azzal veszekedj akitől fél.

Olyan vagy mint nálunk 3-4 utcával lejjebb egy idős, mogorva bácsi, akinek valami baszott nagy kutyája volt. Én sétáltattam a járdán a saját kutyámat, elmentünk előtte, mire az a nagy kutya konkrétan nekitámadt a zárt kerítésnek, vicsorgott, ugatott, kapart, az én kutyám pedig visszaugatott. Mentünk egy kört, mikor visszaértünk, ez a kutya megint a kerítésnek rontott, és kijött a "kedves" bácsi és engem baszott le, hogy minek sétáltatom itt a kutyámat, meg mit képzelek én magamról hogy a járdán sétálok, mert "hergelem" a kutyáját, mikor én az ég világon semmit sem csináltam, csak mentem a járdán :D

2023. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
19%

Azt nem értitek sokan, hogy nem csak háziállatok léteznek ám.

Rengeteg madár halálát okozza a tűzijáték, őzek, szarvasok, rókák rohannak rémülten a hangok elől és sérülhetnek meg.

Arról nemis érdemes beszélni, mekkora pénzekbe kerül, és tart egy óráig, szerintem többet árt mint használ.

2023. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
60%

"Hiába zárod be őket remegnek mint a nyárfalevél."

Az enyém meg nem remeg, szilveszterkor ki szoktam menni hozzá az udvarra és együtt nézzük a körülöttünk robbanó tölteteket. Melyikünk kutyája ér többet, a tiéd, vagy az enyém? Úgy érzed, hogy ha a te kutyád fél ott, akkor én nem tűzijátékozhatok itt? Milyen alapon tiltanád meg nekem a tűzijátékozást, mikor itt sem a mi kutyánk, sem a szomszédaink kutyái nem félnek tőle?

Elmondtuk már ezerszer, felelős állattartás. A kutya kiskorában hozzá kell szoktatni az erős hangokhoz és nem fog félni. Aki meg le se szarja a kutyáját, csak etetni meg simogatni jár hozzá, az ne papoljon állatkínzásról meg félős kutyákról, hanem szánjon rá több időt.

2023. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
27%
Elég primitív szórakozás, de ez kell a magyarnak. Meg a lángos és a Borsodi, aztán minden rendben is van.
2023. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!