Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konkrétan miben vannak elnyomv...

Konkrétan miben vannak elnyomva az lmbtq-sok Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem fogadhatnak örökbe, nem házasodhatnak. Közlöm, a heterók sem mind fogadhatnak örökbe, pl megnézik a gyerek leendő szüleinek az anyagi helyzetét, otthonát, és egyedülálló eleve örökbe sem fogadhat. Ezzel szemben ha valaki a putriba szül, nem gond, és az sem ha az apa már a terhesség alatt lelép. Ilyen esetekben nem nézik meg a gyerek szülőjének anyagi helyzetet/otthonát. Tehát ebből a szempontból heteró és heteró közt is diszkrimináció van.

Nem örökölhetnek... butaság! Bárki bárkire ráirathatja bármilyét, akár egy idegenre is.

Házasság. Ha nincs gyerek, a házasság a heteróknál is max jelképesen fontos.

Lmbtq könyvek lefóliázása. Igen, ez érthetetlen, viszont az lmbtq társadalom/ civilek miért nem gondoltak arra, hogy létrehoznak egy kifejezetten lmbtq kkönyveket árusító könyvesbolt hálózatot? Elvileg nagy az lmbtq támogatottsága, tehát megoldható.

Nem sétálhatnak kézen fogva. Ki mondta ezt? Senkit nem érdekel ha 2 nő vagy 2 ferfi megy kézenfogva. Egyeb intimebb dolgot pl csokolózást a normális heterók sem művelik nyilvánosan mert magánügynek tekintik a csókot is.

Valaki legyen szives elmondani, konkrétan miben vannak elnyomva a melegek/leszbikusok/ biszexek, xyz orientációk Mo-n?


2023. aug. 13. 13:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%

A meleg jogok amiért harcolnak a melegek az elfogadásukért az egyenlőségért:


* Bejegyzett élettársi kapcsolat. Magyarországon 2010 jan. 1-től lehetséges.

* Gyermekvállalás. Magyarországon 2020-ban törvényt írtak a tiltására.

* Diszkrimináció ellenes törvények elfogadása, pl. a lakhatásban, oktatásban.

* Zaklatás elleni törvények elfogadása pl. coming outolt gyermekek védelmére.

* Gyűlöletbűnözés elleni törvények elfogadása.

* Transzneműeknek külön illemhelyiségek elhelyezése.

* Meleg férfiak is vállalhassanak katonai szolgálatot. Magyarországon törvény nem tiltja, de azokat, akik felvállalják szexuális orientációjukat, az alkalmassági vizsgálatok során kizárják.

* Szódómia törvények eltörlése. Ez főleg Afrikára meg Ázsiára jellemző.

* Házasság engedélyezése. Magyarországon az alaptörvény tiltja 2012 óta.

* Véradás engedélyezése meleg embereknél is. Magyarországon ezt 2020 óta törvény engedélyezi.

* Nem átalakítás engedélyezése. Magyarországon engedélyezett.

2023. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
32%

Annyira el vannak nyomva hogyha bárminemű kritikát fogalmazol meg velük szemben, akkor egyből homofób, transzfób, meg mittudoménmilyen fób leszel...


Én láttam már az utcán meleg párt kézenfogva sétálni, a kutya nem szólt hozzájuk. Az hogy néhányan furcsának találják és megnézik őket, hát könyörgöm ezt ne tekintsük már támadásnak. Aki meg beszólogat vagy neadjisten beléjük köt, az egy bunkó paraszt, de szerintem a társadalom nagyrészét pont nem érdekli hogy ki sétál kézenfogva. Nekem heteróként is szóltak már be az utcán, gyökerek sajnos mindig is voltak és lesznek, ez ellen nem tudsz mit tenni. Viszont ha valaki azzal akar kiteljesedni hogy ripacskodik, felvonulgat, jogokért tüntet és más emberek arcába tolja a másságát, akkor ne csodálkozzon hogy ez egyes emberekből ellenszenvet vált ki.


Egy dolgot meg tudok hagyni, a bejegyzett élettársakra más szabályok vonatkoznak mint a házastársakra (pld nem számítanak közeli hozzátartozónak), ezeket én is megadnám nekik. De a házasság intézményét ne írjuk már át csak mert az épp aktuális korszellem megkövetelné. A házasság amolyan szimbolikus dolog, a kultúrális örökség része.


Az örökbefogadást meg szintén ne keverjük már ide, ez ne megy alapvető emberi jog. Nem egy birtokolható tárgyról van szó, ez elsősorban gyerekjogi kérdés. Másrészt meg fogadhatnak örökbe (és én sem tiltanám, elvégre még mindig jobb mint árvaházban felnőni), de az azonos nemű párok előnyt élveznek. Ahogy élvezzenek előnyt az egyedülállóakkal szemben, vagy azok akik mindent meg tudnak adni a gyereknek, azok élvezzenek előnyt azza lszemben aki szegényesen él. Itt azt kell figyelembe venni hogy a gyereknek hol lenne az ideális.


Szóval nem látom azt a hatalmas kirekesztést ami őket sújtaná, az meg hogy folyamatosan az áldozatszerepben akarnak tetszelegni az minden jóérzésű embernek elég visszás. Eleve saját magukat rekesztik ki ezzel az lmbtqxzhgyök13-al, azt sugallva hogy ők nem is tartoznak a társadalomba. Ha végre abbahagynák ezt az értelmetlen vergődést, állítom senki nem foglalkozna velük, ahogy normális ember nem is foglalkozik azzal hogy más kit szeret/kihez vonzódik.

2023. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

A gond az hogy a kormány konstans a melegek ellen hergelik a népet. Mielőtt a kormány belekezdett ebbe a kampányba évente 1x a Pridenál jött fel egyedül a meleg téma addig most a jobboldal konstans ezen a témán lovagol.


A hergelés eredménye pedig a diszkrimináció, legyen szó munkahelyről vagy éppen lakhatásról, amik talán a legalapabb dolgok amik az élethez szükségesek.

De ha megfogod az azonos nemű társad kezét már az veszélybe sodorhat, amíg egy hetero pár kb letolhatják a nyelvüket a másik torkán egy főtér közepén.

De ugyanez igaz a filmekre is, míg egy hetero pár szexjelenete teljesen oké 12 év felettieknek addig mamár nem játszhatsz le 11 előtt olyan filmet amibe vannak meleg karakterek. A könyvfóliázás pedig a nevettség csúcsa.

2023. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

A heteró párkapcsolatból sem kell feltétlenül gyereknek születnie

A házasság meg lehetséges azonos nemű emberek között, vagy ezt ki mondta, hogy nem?

2023. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
27%

12-es


Miért nem engednéd a házasságot nekik? Miben befolyásolja az életedet hátrányosan, ha tőled x kilométerre 2 azonos nemű házasodni akarna? Szerintem semmiben sem. Ha házasodni akarnak, hagy házasodjanak.


"Másrészt meg fogadhatnak örökbe"


Nem komám nem....2020 óta törvényileg tiltva van Magyarországon.


Szerintem, ha megadnák nekik a házasságot meg a gyermekvállalást, nem kellene hallgatnotok ezeket a követeléseket és akkor mindenki happy lenne. :)

2023. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

#15

"Miben befolyásolja az életedet hátrányosan, ha tőled x kilométerre 2 azonos nemű házasodni akarna?"

Semmiben, ahogy az sem ha 5 felesége lenne meg az sem ha a nővérével akarna házasodni. Ettől függetlenül egyik sincs engedélyezve nálunk, nem véletlenül. A házasságot meg alapból férfire és nőre találták ki, mindig is ezt jelentette. Attól hogy bizonyos csoportnak igényei támadtak még nem kell átírnunk többszáz éves fogalmakat. Mondom ezeket úgy hogy engem hidegen hagy a házasság, de megértem azokat akik ellenzik a dolgok.


Az azonos jogokat viszont támogatom, a gyerekvállalást is (ezekszerint ezt rosszul tudtam, bocsi), de továbbra is azt mondom hogy a heteró párok élvezzenek előnyt.

2023. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%

Az való igaz, hogy nem örökölnek automatikusan, ezt külön kell rendezni (kb. egy délután alatt elrendezed). De ha ez a legnagyobb joghátrány, akkor én szeretnék melegként egy ilyen országban élni.

A melegházasság meg egy tisztán politikai agybaj, senkinek, még a melegeknek sem jutott eszébe ez évezredekig, hogy ez bármilyen szinten állami szinten legyen. Tipikusan az az eset, amikor bedobsz a közéletbe egy teljesen képtelen baromságot, majd addig ütöd és nyomod pénzzel hátulról, amíg az emberek végül átmegy, mert mindenki belefárad.

2023. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%

#17 "Az való igaz, hogy nem örökölnek automatikusan, ezt külön kell rendezni "

A bejegyzett élettársi kapcsolat tagjai éppen úgy örökölnek egymástól, mint a házaspárok. A törvény szerint mindenben megegyeznek a jogaik a házaspárokéval, kivéve ami a gyerekekkel és a név felvételével kapcsolatos. Még özvegyi nyugdíj is pont ugyanúgy jár nekik.

2023. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam bárkire rá lehet hagyni örökségileg bármit. Akár egy idegenre is.
2023. aug. 13. 19:34
 20/20 anonim ***** válasza:
55%
18 Akkor a házasságot kell megszüntetni, mert semmi értelme
2023. aug. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!