Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapestiek! Tarlós vagy...

Budapestiek! Tarlós vagy Karácsony munkájával vagytok/voltatok jobban megelégedve?

Figyelt kérdés

Én vidékiként életemben egyszer voltam Budapesten, 2022 telén. A várost nem jártam körbe, azonban a város pesti és budai oldalán is tartózkodtam. Utcán csövesekkel nappal és éjszaka sem találkoztam, emberi ürüléket nem észleltem a járdákon, a város sem volt koszos - pedig sokan írják ezt. Egy nagyon élhető város Budapest. Szívesen élnék ott.


KG-t miért támadják ennyire?



2023. aug. 9. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Sokan "hivatalból", országos politikai okokból utálják egyiket vagy másikat. Az ilyenek számára tök mindegy, hogy mit csinál, nem tudnának olyat csinálni, amibe nem kötnének bele.

Szerintem egyébként közepesen teljesít, rossznak semmiképp nem mondanám. Van akinek nem tetszik, hogy elment egy kerékpárosbarátabb irányba, ennek megítélését embere válogatja. Én örülök neki.

Hajléktalanok egyébként vannak, de azok régebben is voltak. Szemét úgyszintén, ezzel kapcsolatban viszont az embereknek is változtatniuk kellene és nem kéne elhajítani azt a szemetet. 24/7 nem lehet mindenhol valaki, aki összeszedje.

2023. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Tarlóssal, Karácsony nagyon béna, és szétbarmolja a közlekedést.
2023. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
#1 pontosan! Én egyébként nem érzek nagy különbségeket, mindkettőnek voltak jó döntései és fejlesztései, na meg voltak megosztóbbak. Tarlós is amúgy teljesen okés volt és ha nem lett volna fideszes, akkor még mindig ő lenne Bp élén.
2023. aug. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Kb. egyik kutya, másik eb. Nincs sok különbség köztük, (ha egyáltalán van).
2023. aug. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Nincs akkora különbség a kettő között, mint ahogy a jobb- és baloldali média elő szereti adni. Szerintem sokkal több múlik az adott kerület polgármesterén, mint a főpolgármesteren! Ami azért mégis lényeges különbség az az, hogy Karácsony Gergely nem szereti az autós forgalmat, így a Lánchidat, a rakpart egy részét lezárta az autós forgalom elől, és biciklisávokat fest fel sok helyre. Ez Budapesten elég megosztó téma, és független a jobb- vagy baloldaliságtól.


Nekem nem teljesen szokványos az életritmusom, mert a munkám kapcsán Mátyásföld, Békásmegyer, Újbuda, Ferencváros és Pestszentlőrinc között ingázgatok (amik a város teljesen különböző pontjai). Ez tömegközlekedéssel rengeteg átszállás, biciklivel nem kívánok napi 30 km-eket tekerni városi forgalomban, ezért autózom. Így az én véleményem Karácsony Gergelyről borítékolható. De aki teszem azt a belvárosban lakik, a belvárosban dolgozik, biciklivel akar ott helyben közlekedni, és ebben zavarja az autós forgalom, az valószínűleg imádja Karácsony Gergelyt.


Amit még megjegyeznék, hogy Puzsér Róbert is akart főpolgi lenni. Neki az a kritikája Karácsony Gergellyel kapcsolatban, hogy ő gyalogosbarát belvárost akart, nem csak autóellenes belvárost. Tehát például a Lánchídon jelenleg továbbra is a járdán mennek a gyalogosok, mert a híd nagy részén a buszok, taxik, motorok, biciklik közlekednek, csak a "rendes" autókat tiltották le róla. Mondom, én azzal se értek egyet, hogy Budapest belvárosában csak gyalogolni lehessen, de ha már csinálunk valamit, akkor inkább csinálnánk rendesen.

2023. aug. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Tarlóssal. Ő se volt nagy szám, nem sok mindent csinált, de legalább nem ártott. Karigeri minden bizonnyal szándékosan teszi tönkre a város közlekedését, ezt az ámokfutást nem lehet mással magyarázni.
2023. aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Egyik szarabb, mint a másik. Tényleges változást egyik sem hoz/hozott.
2023. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem mondom hogy a biciklis irány jó, de tény, hogy az autókat ki kell szorítani a belvárosból. Ezt mindenki tudja, el kellett volna kezdeni a folyamatot 20 éve amikor még nem volt ekkora szar. Most hogy 10x annyi autó van Budapesten, nyilván nehezebb lesz a folyamat.
2023. aug. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

"KG-t miért támadják ennyire?"


Egy szó: propaganda.


A fidesz mindenki ellen hadjáratot indít, aki nem vele van az ellenség.

2023. aug. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4%
Tarlós egyértelműen jobb volt.
2023. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!