Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi folyik a magyar egészségügy...

Mi folyik a magyar egészségügyben? Miért nem lép ebben az ügyben a kormány? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit visszásan hangozhat ez a kérdés, hogyha egy 16 éves gyerek teszi fel. Abba a helyzetbe kerültem, hogy szombaton (07.29) kiment a bokám. Este bementünk a sürgősségire. Azt nem is mondom, hogy több órás várakozás várt ránk. Megröntgenezték, közölte a doki, hogy nincs eltörve, de meg lehet repedve, ill. a bokaszalagok is sérülhettek. Tovább küldte a leletemet a radiológiára. Engem hazaküldött. A zárójelentésre az került, hogy bokacsontrepedés és szalagszakadás


Tegnap hív a radiológus, hogy vélhetően elrepedt a bokacsontom, szóval kellene MR, de csak szeptemberre van időpont (fővárosi agglomeráció, fővárosi kórház). Amikor apu visszakérdez, hogy pontosan mi a csontrepedés, akkor közli, hogy a csontszövet megszakadása a csonteltörése (leválása) nélkül. A gyógyulási idő 3-4 hét, ehhez képest az időpont 7 hét, vagyis a duplája a jelzett gyógyulási időnek!


Ezzel ellentétben a magánegészségügy (ugyan búsás áron) azonnal fogad és az előzetes leletek alapján már jelzi, hogy milyen vizsgálatok kellhetnek, ill. ezekre milyen formában kerülhet sor. Ráadásul ezeket a vizsgálatokat - amennyiben egészségre nem veszélyes, akkor - azonnal, de legfeljebb 24-72 órán belül elvégzi.


A szüleim most először avattak be több pénzügyi dologba. Anyu és apu összesen kb. 65-70 ezer TB-t fizet. A szüleim legutóbb 2020 őszén voltak betegként orvosi ellátásra szorulók (COVID), ill. később az oltások miatt voltak orvosnál. Sem a testvéreim, sem én nem vagyunk betegesek. A COVID minket, gyerekeket is levert a lábunkról napokra. Oltáskor voltunk orvosnál. Bár sosem voltunk egyikünk sem ma született bárányok, de eddig mindig megúsztuk súlyosabb sérülés nélkül a dolgokat, ill. a koronavírus fertőzést kivéve, betegek emberemlékezet óta nem voltunk.


Mi folyik az állami egészségügyben? Miért nem lehet emberszámba venni a betegeket? Miért kell egy egyszerűnek tűnő sérülés tényleges súlyosságának kivizsgálására 1,5 hónapot várni? Ezzel miért nem foglalkozik a magyar kormány? Mi az oka annak, hogy a magánpraxisokba beleszállnak úgymond (választásra kényszerítik őket), de az államiba viszont hagyják, hogy egy egyszerűnek mondható MR vizsgálatra 1,5 (bizonyos helyeken akár 4-6) hónapos várólista legyen?



2023. aug. 2. 07:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

#19


"Biztos, hogy csak ez a kormány tehet róla? Ennek nem voltak alapjai, amivel senki nem foglalkozott valójában? ... De sokan mondják, hogy valójában már talán ’90 előtt is megvoltak ennek előjelei."


Biztos. 2010 előtt szétfikázták a szocikat a vizitdíj, meg a kórházbezárások miatt. Az ember azt gondolta hogy akkor ők nyilván jobban tudják. 2/3-al azt csinálhattak amit akartak, vagyis nem mutogathatnak visszafelé. Ők leragadtak a lopásnál.



13 éve hatalomba kerültek. Az eddig eltelt idő alat elérték, hogy megyeszékhelyeken ne lehessen hétvégén szülni. Elérték, hogy komplett kórházi osztályokat kelljen bezárni, mert nincs orvos. Elérték, hogy az egészségügynek sincs minisztériuma. (Ahogy az oktatásnak sincs.) stb.

2023. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
A kiemelésem oka nem a saját esetem, hanem az, hogy a leendő válaszolók saját pozitív vagy negatív tapasztalataikat, ill. véleményüket egyszerűbben megoszthassák az állami, ill. magánegészségügy ellátási prioritásaival kapcsolatban.
2023. aug. 15. 19:29
 23/26 anonim ***** válasza:
Ennek egy oka van, hogy rendszerváltáskor NEM az egészségügy, hanem a BANKOK voltak s legfontosabbak! Azokat fel kellett tőkésíteni! Az egészségügy mindenben a legutolsó volt, és ebben mindenki hibás, a Bajnai, a Gyurcsány, az Orbán! Én idős vagyok, de engem is nagyon bosszant pl. a hasi ultrahang csak három hónap múlva, vérvétel tíz nap stb. Magamat gyógyitom, mert elég volt a magyar egészségügy béna állapotából!
2023. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Tegnap múlt 16 hete, hogy bokatörést szenvedtem. Szintén tegnap múlt 7 hete, hogy levették a lábamról a gipszet. Hiába a gyógytorna, fizioterápia, még mindig bedagad, fáj és sokszor szinte egyáltalán nem tudom terhelni a sérült bokám. Az ortopédnek hiába szóltunk már többször, fittyet hány rá. Megpróbáltunk időpontot kérni röntgenre, kaptunk volna december 5-re, MR esetén meg január 24-re.
2023. aug. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy versenyszinten birkózok. Korábban fociztam. Kipróbáltam a kézi- és a kosárlabdát is.
2023. aug. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Az egész egészségügy egy vicc, csak legyen egy pár milliócskád és van minden! De ebben az országban milliók vannak pénz nélkül, akik napról napra élnek! EZT kellene látnia a kormánynak, de ők csak a saját, pénzzel jól kitömött NER tagjaikat látják!
2023. aug. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!