Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi folyik a magyar egészségügy...

Mi folyik a magyar egészségügyben? Miért nem lép ebben az ügyben a kormány? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit visszásan hangozhat ez a kérdés, hogyha egy 16 éves gyerek teszi fel. Abba a helyzetbe kerültem, hogy szombaton (07.29) kiment a bokám. Este bementünk a sürgősségire. Azt nem is mondom, hogy több órás várakozás várt ránk. Megröntgenezték, közölte a doki, hogy nincs eltörve, de meg lehet repedve, ill. a bokaszalagok is sérülhettek. Tovább küldte a leletemet a radiológiára. Engem hazaküldött. A zárójelentésre az került, hogy bokacsontrepedés és szalagszakadás


Tegnap hív a radiológus, hogy vélhetően elrepedt a bokacsontom, szóval kellene MR, de csak szeptemberre van időpont (fővárosi agglomeráció, fővárosi kórház). Amikor apu visszakérdez, hogy pontosan mi a csontrepedés, akkor közli, hogy a csontszövet megszakadása a csonteltörése (leválása) nélkül. A gyógyulási idő 3-4 hét, ehhez képest az időpont 7 hét, vagyis a duplája a jelzett gyógyulási időnek!


Ezzel ellentétben a magánegészségügy (ugyan búsás áron) azonnal fogad és az előzetes leletek alapján már jelzi, hogy milyen vizsgálatok kellhetnek, ill. ezekre milyen formában kerülhet sor. Ráadásul ezeket a vizsgálatokat - amennyiben egészségre nem veszélyes, akkor - azonnal, de legfeljebb 24-72 órán belül elvégzi.


A szüleim most először avattak be több pénzügyi dologba. Anyu és apu összesen kb. 65-70 ezer TB-t fizet. A szüleim legutóbb 2020 őszén voltak betegként orvosi ellátásra szorulók (COVID), ill. később az oltások miatt voltak orvosnál. Sem a testvéreim, sem én nem vagyunk betegesek. A COVID minket, gyerekeket is levert a lábunkról napokra. Oltáskor voltunk orvosnál. Bár sosem voltunk egyikünk sem ma született bárányok, de eddig mindig megúsztuk súlyosabb sérülés nélkül a dolgokat, ill. a koronavírus fertőzést kivéve, betegek emberemlékezet óta nem voltunk.


Mi folyik az állami egészségügyben? Miért nem lehet emberszámba venni a betegeket? Miért kell egy egyszerűnek tűnő sérülés tényleges súlyosságának kivizsgálására 1,5 hónapot várni? Ezzel miért nem foglalkozik a magyar kormány? Mi az oka annak, hogy a magánpraxisokba beleszállnak úgymond (választásra kényszerítik őket), de az államiba viszont hagyják, hogy egy egyszerűnek mondható MR vizsgálatra 1,5 (bizonyos helyeken akár 4-6) hónapos várólista legyen?



2023. aug. 2. 07:38
A kérdező szavazást indított:
Az állam úgy gondolja, hogy elég csak az orvosok, nővérek, szakdolgozók bérét megemelni és minden flottul fog működni!
Az állam ugyan minimális fejlesztést is végrehajt és az egészségügyi dolgozók bérével is törődik, de a betegjogok őket nem érdeklik!
Betegjogok ugyan érdeklik, de érdemben sosem foglalkoztak ezzel!
Az állam is tisztában van vele, hogy a magyar embernek birka türelme van és mindent eltűr, még azt is, hogy már az eü-ben sem veszik emberszámba őt!
Bárki is van hatalmon - az egészségügy, az oktatás nem kap elég figyelmet. Ezért tartunk itt az egészségügyben!
Kis taknyos vagy! Nincs is jogod reklamálni a hiányos egészségügyi ellátásért!
Bárkinek joga van a hiányos egészségügy ellen felemelni a hangját, ill. számon kérheti az államot is, hogy igenis több figyelmet fordítson erre is.
A jelenlegi államvezetés az egyedüli hibás a fennálló helyzetért!
Az ok-okozat miatt nem egyetlen kormány tehet róla, hanem az elmúlt 40 év egészségügyi vezetése, ami csak most csúcsosodik ki!
22 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%
A magyar egészségügyben már nem folyik semmi, mert összedőlt. A megmaradt egységei meg önmagát tartja fent, lásd a tegnapi hirt a dokiról, aki a saját fizetéséből adott át egy részt az asszisztensének, hogy megmaradjon a munkaköre.
2023. aug. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
31%
A fidesz eredeti kampány ígéretével ellentétben teljes magánosítást hajt végbe. Az állami E.Ü. ellátás az amúgy is jobb anyagi helyzetben lévő idősek. És a nagyon szegények, akik tudnak várni egy sérv műtétre akár 2 évet is(!) kiváltsága lesz. Igy az az aktiv dolgozók fizethetik a E.Ü hozzájárulást és mehetnek maszekba dokihoz. Persze erről az orvosok is tehetnek a milliós állami fizetésellenére nem látják el lelkiismeretesen a betegeket /sajnos tapasztalatból mondom/ rákényszerítik a magán éllátásra.
2023. aug. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

Mert a kormány nem titkolt célja felszámolni az eüt.

És a 280-300 nettót kereső lakosságot áttereleni a magán eübe. Ahol 40 ezer csak az hogy rádnéznek.

De a fogorvosi ellátással ez már megtörtént régen.

Állami eüben már csak tömés és húzas van. Egy fogkő levételre eszközük sincs.

És ez vár minden osztályra.

Vagyis csak akkor fognak ellátni egy meszaros-orbán-magánkórhazban, ha keményen fizetsz érte a nincsböl, vagy komolyabb kezelésre jelzálogot veszel fel az ingatlanodra.

2023. aug. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
16%

Az egész világon panaszkodnak a lassú ellátásra. Mivel egyre több csodamasina meg csodaeljárás van, mindenki mindent igénybe akar venni (ha "ingyen" van), de ezt egy állam sem tudja finanszírozni. Aki gyorsabbat akar, annak meg kell fizetnie - ezen alapul a magán eü.


Pár évtizede még nem volt MR sem, azt mégis mindenki kiment bokája meggyógyult, nem kell ezeket túlhisztizni.

2023. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 szántóvető ***** válasza:
100%
MR minek?drága vizsgálat és semmi értelme.majd meggyógyul és kész.begipszelték?
2023. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%
4, az egész világon nem döglik bele nagyobb esélyel a beteg, ha bemegy a korházba, mintha be se menne. Magyarország ilyen hely.
2023. aug. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
2%
A cél a magyar nemzet kiirtása, ezért zülleszti az egészségügyet minden kormány.
2023. aug. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 szántóvető ***** válasza:
31%
7) ne ijesztgesd a kérdezőt,kiskorú még.tényleg,mit keresel itt a felnőttek közt?
2023. aug. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Ez ilyen sajnos... én is havi 100 -at fizetek TB -t mert kötelező adó.

Páromtól is 65 ezret vonnak, és 8 éve voltam utoljára orvosnál,

akkor akut jobb borda ív fájdalom, amire hasi UH -t kért az orvos,

11 hónapra kaptam időpontot az időpont kéréshez, vagy is minimum bő 1 év várakozás.

Magánklinikán másnap mehettem, kiderült semmi komoly, még gyógyszeresen kezelhető volt. De hónapok múlva már akár műtét is kellhetett volna.


Az a baj a korházaknál, hogy az egészségügy minimális finnanszirozást kap,

az ápolók, br. 260 + kötelező pótlékokért dolgoznak 12 órát.

Az orovosok viszonylag jól keresnek hazai viszonylatba, de még így is messze elmarad egy nyugati bérhez képest. Sőt már romániában is lassan többet keresnek.


A plusz gondot az okozza, hogy nagyon limitált az ellátási keret egy korházban.

Vagy is, meg van hogy mennyit finanszíroz az állam, mennyi a korház kvótája, és azt kell beosztani.

Így nagyon hosszú váró listák alakuhatnak ki, és nem ritka hogy haza küldik akkut problémával is a sürgősségiről.

2023. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 szántóvető ***** válasza:
79%
9) azt kihagytad hogy a covid alatt a fidesz leállította a betegellátást.a várólisták akkor nőttek ilyen nagyra,persze ezt is elviseli mindenki.
2023. aug. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!