Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki albérletben lakik Budapest...

Aki albérletben lakik Budapesten az már effektíve úgy él mint egy indiai kb.?

Figyelt kérdés

Szerencsére én már több éve Nyugat-Európának is egy jó részén élek, ahol a lakásbérlés (1 szobás) az a fizetés 20%-a rezsivel együtt. Így itt nem megy el a pénzed jelentős része csak a megélhetésre.

De ahogy nézem Budapesten már ööö.. nem ez a helyzet. Úgy jött elő a téma, hogy egyik rokonom felkeresett, hogy pénzeljem már őket, mert nem tudnak fizetni még egy szobát sem Pesten a diák fiúknak továbbtanulásra. Természetesen leráztam őket, ezt oldják meg ők, nem vagyok én ilyen rokoneltartó balek. De erre fel megnéztem már milyenek a bérleti díjak ott, döbbenetes, már egy nyomor garzonért egy VIII/X. kerületi cigu kerületben is elkérnek 150 ezer + rezsi + közös költséget :D Miközben a medián bérek, ha a túlórát nem számoljuk, nem haladja meg a nettó 250 ezret. A mai rezsi árak mellett így marad kb. 30-40 ezer forintja ételre egy hónapja a bérlőnek, ha főállásban dolgozik és medián bért keres és nem túlórázik. A diákok hogy tudják ezt kifizetni arról fogalmam sincsen.

Ebből nyilván az következik, hogy még egy 1 szobás lakásba is kb. 3-an költöznek hogy kijöjjenek 0-ra. Mekkora balkáni! Sőt, ez mér nem is balkáni, egyenesen India szint.

Budapesten aki nem örökölt saját lakást és bérelni kényszerül az tényleg iszonyú nyomorban él már? Erre vitte az Orbán kormány? Gyurcsány idején még sokkal-sokkal megfizethetőbb volt.


2023. júl. 26. 11:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Aki kimegy az nem akar visszamenni.
2023. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mármint mo.-ra
2023. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Akkor be lehet jönni a kerepesi úti Burger Kingbe.

Másrészt még mindig nem látom, hogy hol van a kérdező kamu lakhelye.

Gondoltam hogy nem fog kiderülni 😊

2023. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Persze az előbb meki mostmár inkább burgerking
2023. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bemehetünk oda is, de úgy látom a kérdezőt leoffoltam, mert nagyon eltűnt.🤡🤡🤡🤡🤡🤡😁😁😁😁
2023. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!