Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezeknek a Románoknak miért...

Ezeknek a Románoknak miért van szavazati joguk?

Figyelt kérdés

[link]


Nem azért de ezek a székely emberek soha nem éltek Magyarországon és semmi közük a Magyarországi magyarokhoz.



2023. júl. 22. 09:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Világraszóló reprezentása a rendszernek.
2023. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Színes (főleg talpig műmagyarban)de nagyon gyenge.
2023. júl. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
58%

KÉRDEZŐ: "Ezeknek a Románoknak miért van szavazati joguk?

Figyelt kérdés

[link]



Nem azért de ezek a székely emberek soha nem éltek Magyarországon és semmi közük a Magyarországi magyarokhoz."


1. ŐK MAGYAROK. A külhoni magyaroknak van szavazati joguk, a románoknak nincs szavazati joguk.


2. "ezek a székely emberek soha nem éltek Magyarországon" DE

1920.ig 1000 évig, és 1938 tól 1945ig Magyarországon éltek, mert az Magyarország volt akkor. Wikipédia a barátunk.


3. Az angliai magyarok is magyarok, pedig nem élnek Magyarországon. Ők is szavazhatnak.


4. Magyarország is egy olyan ország a sok közül, ahol a nemzethatár nem esik egybe az országhatárral.

2023. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

13


1, de miért van nekik? ez volt a kérdés


2, Gondolod, hogy ez az ember élt mondjuk 1945 előtt? Kétlem.


3. Meg adót is fizettek ide már legalább.


4. Okés, és? Aki nem vállalja a következményeit annak, hogy itt mi történik, az miért szól bele?

2023. júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
8%

A romániai "magyaroknak" hogy tetszene ha innen szólnék bele,hogy melyik politikusuk lopja a pénzét és dönt a sorsáról.Ha annyira magyarok akkor költözzenek haza.

Nem vagyunk messze...

2023. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

#15

A romániai magyarok, legalább annyira magyarok, mint te csak éppenséggel román állampolgárok (is). Nem ők tehetnek róluk, hogy elkúszott a határ a fejük felett.

Egyébként pedig a Erdélyből is szavaztak- ha nem is sokan- abaloldali összefogásra, tehát ott sem mindenki Orbán rajongó.

2023. júl. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
51%

Akkor se szavazzanak ott, ahol nem élnek, és nem kell válallniuk a következményeit. Úgy könnyű ám szavazni, hogy küldjük nekik a zsozsót, ovit építünk nekik, de adót nem kell fizetni. Úgy én is tudok ám szavazni, ha valaki beigéri nekem a tutit, és semmibe sem kerül nekem. Miért akarnék a másikra szavazni, mikor az bőségesen megfizet a szavazatomért, és majd kifizeti az a sok hülye a határ másik oldalán?


Az én fszommal verni a csalánt azért könnyű, nem?

2023. júl. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"A romániai magyarok, legalább annyira magyarok, mint te csak éppenséggel román állampolgárok (is). Nem ők tehetnek róluk, hogy elkúszott a határ a fejük felett."


Nekem teljesen mindegy,hogy valaki román vagy magyar.Pont a határ a lényeg.

2023. júl. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

#17

"Akkor se szavazzanak ott, ahol nem élnek, és nem kell válallniuk a következményeit."

Ez érthető legitim álláspont, pláne úgy, hogy a levélbenszavazás nem elérhető az anyaországot elhagyó magyarok részére.

Volt erről szó, 1-3 mandátum sorsa dől el a határontúli szavazatokkal, szóval az utóbbi időkben max a kétharmad múlt ezen, de leginkább az sem.


"Úgy könnyű ám szavazni, hogy küldjük nekik a zsozsót, ovit építünk nekik, de adót nem kell fizetni."

Az még rendben is lenne, ha elmaradott, szegény határontúli magyarnyelvű cigányközösségeket is támogat a Magyar állam, a bosszantó inkább az mkor ezt a pénzt is lenyúlják a határontúli Mészároslőrincek.

A magyar állam támogat üldözött keresztényeket a Közel-Keleten és Afrikában illetve Kenyéban és talán Ruandában is volt valami program. Megkockáztatom, hogy az Amerikai kontinensen élő magyar diaszpórák is kapnak pénzt Állami Költségvetésből.


Az ok hogy nem értesz egyet a szavazati jogukkal, de a kérdésedben lerománozod őket, ami téged minősít.

2023. júl. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Én nem románoztam senkit.


És nem is én tettem fel a kérdést. És akinek probléma az üldözött keresztény, meg úgy az ember, az nem épp a kínai kommunista párttal spanol minden héten. ez képmutatás, tudtommal a Biblia sem szereti.

2023. júl. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!