Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt jobboldaliak! Mi volt az...

Volt jobboldaliak! Mi volt az a pont vagy ok amiért baloldaliak / vagy liberálisok lettetek?

Figyelt kérdés

2023. júl. 18. 18:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Nem vagyok baloldali se liberális. Egyszerűen utálom Orbánt meg a fideszt (is). Akkor fordultam el tőlük amikor szépen kezdtek kiépíteni a rendszerüket. 14-ben meg rájuk szavaztam. Szerintem akkor még viszonylag normálisak voltak. 18-ban már nem rájuk húztam az X-et.
2023. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem lettem baloldali vagy liberális, de a kormány ellen akkor fordultam, amikor elkezdték a Soros-ellenes és migránsellenes propagandát túltolni. Ami miatt pedig végleg kiábrándultam belőlük, az az EU-ellenes retorikájuk, amire az oroszpártiság már csak hab volt a tortán.

"Csak a Fidesz"? Ezen már csak mosolyogni tudok. Inkább "soha többé Fidesz".

2023. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

A kérésben megnevezett jelzők a magyar nép kedvenc szavai anélkül, hogy a többség meg tudná nevezni, mit jelent a szó. És főleg, hogy melyiknek mi a jó és mi a rossz tulajdonsága.


Számos dolgot fontosnak tartok, amit a jobboldalnak szoktak tulajdonítani (hibásan), mert a fejlődést, felemelkedést és az egyensúlyt szolgálja. Számos dolgot fontosnak tartok, amit a baloldalnak szoktak tulajdonítani (hibásan), mert a fejlődést, felemelkedést és az egyensúlyt szolgálja. És közülük sok nem azonos az előbbivel. Számos dolgot fontosnak tartok, amit a liberalizmusnak szoktak tulajdonítani (különösen hibásan), mert a fejlődést, felemelkedést és az egyensúlyt szolgálja.

Mindeközben kikérem magamnak, hogy jobboldalinak, vagy baloldalinak, vagy liberálisnak tartsanak, mert ezek ma itt nem érvényesek, megcsúfoltak és hamisak.

2023. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom hozzám szól-e a kérdés, mert baloldali nem lettem. Abban az értelemben liberális lettem, hogy ma már nagyon fontosnak tartom a szabad piacot, a liberális demokráciát, az emberi jogokat, stb.


Gyurcsány-korszakban voltam kamasz, amikor a nemzeti radikalizmus virágzott, és én is követtem ezt a szubkultúrát (tarsolylemez, nagy Magyarország póló, Kárpátia, stb). Igazából szerintem pont ugyanaz játszódott le bennem, mint amikor a mai kamaszok csak zöldek vagy szivárványos liberálisok. Lázadsz, akarsz valahova tartozni, ez most a menő, és a téma véleményvezéreinek olvasása / hallgatása után azt hiszed, hogy fú de nagyon átlátod a világ működését.


Mi volt a pont, amikor ez elmúlt: Nem tudom, benőtt a fejem lágya.

2023. júl. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Az végül kimaradt, hogy történelmi ismereteim szerint számos formáció létezett ebben az országban, nagyon jó és nagyon rossz, de ilyen mértékben elmebeteg változatról nem tudok.
2023. júl. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nincs olyan hogy jobb vagy bal vagy liberális amelyik párt épp a legszimpatikusabb arra szavazom.

Nyilván vannak értékek minden oldalon ami tetszik nekem.

2023. júl. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Tudomány pártiság és konteo ellenesség. Egyszerűen fáj nézni, ahogy a jobboldaliak még kb a gravitáció vagy a Balaton létezését is tagadják.

Evolúció? Hazugság! Hogy a magyar nyelv a finnel rokon? Hazugság! Mi Sziruszról jött szittya/hun/summér stb nép vagyunk! Jött egy vírus? Nem is létezik! Jó igen, létezik... de az oltástól két év alatt mindenki kihal! Ha a ciklikus kapitalista gazdasági rendszerben épp a ciklus "válság" időszaka van? Great Reste!..............és még sorolhatnám.

Jobboldalinak lenni többnyire annyit tesz, hogy nem tanultál tovább.

2023. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én nagyon szégyellem a jobboldali korszakom. 12 éves koromban lettem liberális, de 15-16 éves koromban bele esetem a jobboldaliságba. Most 17 évesen rájöttem hogy nem éltem a valóságban, és sokkal boldogtalanabb voltam. Arra is rájöttem hogy az illiberalizmus veszélyes a társadalomra, és a nemzetekre is. A woke trendnek semmi köze sincs a politikához , csak pár fiatal bohóckodik. Régen is lehettek ilyen hülye trendek csak más formában. Elhitteték velem hogy ez a világ főproblémája minden szempontból, és csak az utálatot teremtették belém. Azt is belém tömték hogy a feminizmus rossz, amit a legjobban szégyenlek. Keleten , főleg Közep-Keleten szükség van rá a radikális iszlám terror alatt élő nőknek. Senki se támadja a férfiasságot, ez is csak jobb oldali skizofrén paranoia.


Még 2020-ban láttam egy külföldi hírposztot Instagrammon amiben arról írtak hogy a Kínában a muszlimokat üldözték, halál esetek is voltak. És az ilyenekkel haverkodik a jelenlegi kormány......

2023. júl. 18. 18:57
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

“ Még 2020-ban láttam egy külföldi hírposztot Instagrammon amiben arról írtak hogy a Kínában a muszlimokat üldözték, halál esetek is voltak. És az ilyenekkel haverkodik a jelenlegi kormány......”



Krisztuskövetőket is üldöznek

2023. júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

Kedves #4, egyetértek a kamaszokkal kapcsolatos vélekedéssel általában, bár ettől még elég sokan nem lesznek ennyire szélsőségesek. Úgy vélem, ez elsősorban neveltetés kérdése minden korban.

Ami pedig az általad fontosnak tartottakat illeti, a szabad piacra muszály kitérnem, mert mára egyre kevéssé azt jelenti, amit kéne neki. A kapitalizmus és a technológia fejlődése elért egy olyan szintet, amikor egyre nagyobb a polarizáció (szociológusok sokat foglalkoznak ezzel) ezáltal egyre inkább az a piac nemcsak nem szabad, hanem kötöttebb, mint egy diktatúrában. Ennek kifejtése itt nem lehetséges terjedelmi (és egyéb) okokból, de ha érdekel, ajánlom figyelmedbe Pogácsa Zoltán A globális elit című könyvét. Meg fogsz döbbenni.

2023. júl. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!