Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar embereket mikor csapja...

Magyar embereket mikor csapja szembe a valóság?

Figyelt kérdés
Mikor jönnek rá, hogy a fidesz kicsinálja öket?

2023. júl. 7. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Jó részük már rájött erre.

A vakon hívőket pedig a valóság hidegen hagyja.

2023. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
A Fidesz jól tudja hogy a magyar emberek többsége fél szembe nézni a valósággal, nehogy szembe kelljen nézniük azzal hogy bizony átb@szták. Inkább tovább hisz egy alternatív válaszban csak hogy nyugodt lehessen a lelkiismerete.
2023. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Ez egy vallás. Istentől sem kapnak semmit az emberek, mégis hisznek benne.
2023. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%

Nekem például jócskán nőtt az életszínvonalam, mióta Fidesz kormány van, pedig egy egyszerű bolti melós vagyok.

Szóval a valóság az, hogy ha téged valami hátrányosan érint, abból nem követketik hogy ez valami univerzális jelenség. Te vajon ezt mikor látod be?

2023. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Bármilyen hihetetlen, az emberek többsége nem teljesen hülye. Persze nyilván van egy fanatikus réteg is mindkét oldalon, de a fő szavazóbázist azért nem ők alkotják.

Na most az átlagember, még ha nincs is egyetemi végzettsége, és a politikát sem igazán követi, annyit azért elég egyértelműen el tud dönteni, hogy mennyire tud megélni a fizetéséből, mennyire könnyen talál munkát, stb. És nagyon sokan nem azt tapasztalják, hogy ki lennének csinálva. Vagyis olyasvalamitől várnád hogy szembecsapjon mindenkit, ami a többséget nem is érinti. Hol látsz te ebben valóságot?

2023. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Soha: amíg van mindenféle kedvezmény nagyon sok embernek, addig el van felejtődve, hogy horribilis árak vannak minimalista fizuk mellett.
2023. júl. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

#4

"Nekem például jócskán nőtt az életszínvonalam, mióta Fidesz kormány van"

Ez pont, hogy egy érvelési hiba.

A legtöbb embernek BÁRMELY kormány alatt nő az életszínvonala, mivel egyszerűen tapasztalatot szerez. És igen, a legtöbb helyen 8-10 év gyakorlat után többet keresnek.

Viszont ebből nem következik, hogy nagy átlagban igaz lesz vagy hogy a kormány jó, mivel nem a kormány miatt élsz jobban, hanem a tapasztalatod miatt.


"Szóval a valóság az, hogy ha téged valami hátrányosan érint, abból nem követketik hogy ez valami univerzális jelenség. Te vajon ezt mikor látod be?"

Ahogy ha valami téged pozitívan érintett, akkor sem következik, hogy ez univerzális jelenség.

Ezért nem személyes példákon keresztül elemezzük a kormányt.

2023. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%

"Ez pont, hogy egy érvelési hiba."

Épp ellenkezőleg. Ez egy cáfolat volt a kérdező által elkövetett érvelési hibára. Ha neki címezted volna a kommentedet, tökéletes lett volna, hisz ő beszélt általánosságban, nem én.

2023. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

#9

"Épp ellenkezőleg. Ez egy cáfolat volt a kérdező által elkövetett érvelési hibára"

Lol.

A kérdező nem követett el érvelési hibát. Gyakorlatilag érvet se hozott, ezért nem is hibázhatott.


"Ha neki címezted volna a kommentedet, tökéletes lett volna"

Ez megint érvelési hiba.

A kommentem tartalma nem függ attól, hogy kinek mondom. Ha igaz az, amit itt leírtam és te azt állítod, hogy az, mivel tökéletes lett volna, ha másnak írom, akkor rád is igaz.


"hisz ő beszélt általánosságban, nem én."

Általánosságban beszélni nem érvelési hiba.

Az érvelési hiba abból adódik, amikor vagy egy általános esetből akarsz következtetni egyedi esetre. Pl. az emberek többsége jobbkezes, ezért te is biztos jobbkezes vagy.

Vagy ha egyedi esetből általánosra, ezt tetted te is, ami érvelési hiba.


A kérdező semmilyen érvet nem hozott, de ha mondott is volna valamit általánosan, akkor sem lett volna önmagában érvelési hiba.

2023. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj, hogy ez nem az igazság amit állítasz. Mármint jah, a fidesz hosszútávon nagyon rossz fele vezeti az országot, de a legtöbb ember a "most"-ban gondolkozik és egy választások előtti támogatás vagy pár tízezer forint plusz évente nekik sokat számít és nem fogja érdekelni őket, hogy milyen irányba megy az országunk. Meg hát ezek az emberek csak azt látják/hallják mindenhonnan, hogy a fidesz jó és az ellenzék rossz, szóval honnan is tudnák, hogy merre halad az országunk? A legtöbb ember nem elég tanult ahhoz, hogy kritikus gondolkodása legyen és/vagy nincs elég ideje mindennek utána olvasgatni neten. Megnyitják pl origót, elolvassák, hogy brüsszel mindenben sz*r, a fidesz mindenben jó és ezzel letudták a napi híreket, majd holnap jön a kövi 12 órás műszak.
2023. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!