Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem vezeti be a kormány a sziesztát nyáron, mint Olaszországban?

Figyelt kérdés

2023. jún. 22. 12:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
40%
29 leszek lassan. Nem, nem vagyok ettől Rambo, ahogy Te sem vagy Rambo attól amit írtál, viszont úgy írsz az ablakozásról, mintha valami aktatologatós munka lenne, meg semmi nagy hűhó. Nem egy ember bukott már ki mellettem, lehet nem 600 kilós kalapáccsal kalapálok egésznap, de elhiheted, hogy szakad Rólam a víz, függetlenül a koromtól. De Te 50-60 éves Emberekről beszélsz, de jelenleg a munkavállalók nagy része szerintem 20-30-40 éves. De nem tudom hányadszorra teszem fel a kérdést, Te mit csinálnál abban a 3 órában munka közben, amire nem kapsz pénzt, de cserébe bent kell lenned semmit csinálni, ugyanott, ahol eddig is voltál, 3 órával később hazaérve? Mert ez itt a kérdés. Hogy effektíve, konkrétan miért lenne jó ez bárkinek is. Tök jól hangzik a szieszta, de akkor na, indokoljuk meg miért az és hogyan is képzeltük el! Én leírtam, hogy szerintem baromság, és az ember inkább előbb szeret hazaérni, mint a tökét vakarászni ingyen 3 órával tovább. Egy választ sem írsz, csak fitymálod a koromat, meg hogy Én b*zis, műkörmös melót végzek, meg majd 50-60 évesen... De egy rohadt érvet nem írtál vagy gondolatot azzal kapcsolatban, hogy ezt hogy gondoltad kivitelezni és milyen előnyei lennének.
2023. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
60%

"De Te 50-60 éves Emberekről beszélsz, de jelenleg a munkavállalók nagy része szerintem 20-30-40 éves"


Az megvan, hogy a nyugdíj korhatár férfiaknál 65 év?


"De nem tudom hányadszorra teszem fel a kérdést, Te mit csinálnál abban a 3 órában munka közben, amire nem kapsz pénzt, de cserébe bent kell lenned semmit csinálni, ugyanott, ahol eddig is voltál, 3 órával később hazaérve? Mert ez itt a kérdés"


Pihensz, hűsölsz.

Mert ugye a másik lehetőség az, hogy hőgutát kaphatsz, vagy infarktust, vagy agyvérzést, vagy hasonlók.


"Hogy effektíve, konkrétan miért lenne jó ez bárkinek is. "


Ennél egyszerűebben már nem tudom leírni többször, nagyon nehéz értelmű ember lehetsz, ha még mindig nem fogod fel: az emberi élet/egészség védelme miatt.



"Én leírtam, hogy szerintem baromság, és az ember inkább előbb szeret hazaérni, mint a tökét vakarászni ingyen 3 órával tovább."


A kulcsszó a "szerintem", de rögtön a második tagmondatban pedig már az "ember" nevében beszélsz.

Következetesség zéró.

Ne haragudj meg, te egy hihetetlenül.. hm, hogy is mondjam, egyszerű elméjű ember vagy.

2023. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
35%

Mutass egyetlen egy kőművest, aki azt mondja Neked, hogy ugyanazért a pénzért 3 órával TOVÁBB marad bent a melóban! Egyetlen egyet sem fogsz találni. Te bent maradnál 3 órával TOVÁBB a melóban UGYANAZÉRT a pénzért? 3 óráig hűsöl minden nap az árnyékban. Ahaaa... Nem tudom Te hány építkezésen voltál, de eddig sem volt kötelező a munkásoknak 8/8 órát a tűző napon dolgozniuk. Vagy váltják egymást, vagy eleve lightosabban dolgoznak. Tudod... kezdem azt hinni, hogy Te csak benyögted azt, hogy mekkora fizikai munkás vagy... Én már rengeteg építkezésen jártam, voltam taknyosorrú térdigérő koromban segéd is alatta, pont képzeld el nyáron is. Nem tudom Te milyen helyeken voltál, hogy ott korbáccsal verték az Embereket, vagy mindegyik egy szorgalmas, magát halálba hajszoló élmunkás volt, de ahol Én jártam, ott egyszer nem láttam senkit sem összeesni, vagy égési sérüléseket szenvedni a napon (( nyilván a panelpocok az első napján lehet, de most a szakmában kicsit tapasztaltabbak a témák )) Én inkább azt látom, hogy +3 óra pihenő nélkül is időben elmennek árnyékba, isznak vizet, esetenként kicsit erősebbet, cigizgetnek, és inkább dolgoznak le lightosan 8 órát, mint kicsit lightosabban, ugyanazért a pénzért 11 órát.


Igen, 65 a korhatár, nagyon szép, és a Te általad említett 50-65 éves korosztály a veszélyeztetett. De szerintem a 18-50 év közöttiek halmaza kicsit nagyobb, és Ők inkább kicsit dolgoznak, hogy időben hazaérjenek, mert még esetleg otthon a házkörül is akadnak nekik munkájuk, és nem mellesleg ha már építőipar és idősebb korosztály, hát nem pont Ők szoktak lenni a szakik, akkor bent az épülő házban, árnyékban kenik a cucmákot, és nem pont a 18 éves fogdmeg Jóska az, aki tűzőnapon, rákvörösre égett háttal keveri a betont és talicskázza az idősebb mesterúraknak?


De biztosan Te tudod jobban, nem Én dolgozok a modern, jelenlegi korban, amiről a kérdés is szól, idestova 10+ éve, az hogy Te még a gőzgépek korában hogyan emelgetted a kalapácsot, meg mit láttál, nem annyira kompetens. De biztosan igazad van. De felteszem újra a kérdést, mert tuti nem fogsz rá válaszolni. Te, Te, Te Magad aki vagy, elvállalnád a jelenlegi munkádat ugyanazért a pénzért úgy, hogy minden nap 3 órával később érkezel haza a Családodhoz?


És igen, igen, annyira eszméletlenül, hihetetlenül hmmm... hogy is mondjam... nyomorék, idióta, gyökér f*sz vagyok. valóban., Annyira, de annyira hiányzott ebből a beszélgetésből a személyeskedés. Mert amint valaki mást vall, mint Mi, hát nyilván, hát NYILVÁN csak is egy gyengeelméjű inkompetens barom lehet. És hát az is nyilvánvaló, hogy egyből személyeskedni kell vele, hisz attól Mi csak okosabbaknak fogunk látszani. Annyira édes ez az internetben!

2023. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
akkor-akik* Bocsánat, kicsit kapkodva írtam, mert őszintén szólva felbosszantott a személyeskedésed és a lekezelő stílusod.
2023. jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha hőségriadó vol akkor óránként 10 perc felfríssítési szünet volt, 2019 nyarán.


Volt klíma, de a sok bírka ablakot nyitott, így annak előnye Nem érvényesült.

2023. jún. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
40%
Én vállalkozó vagyok,tarthatnék szünetet, csak nem akarok este 8-ig dolgozni. Gondolom a legtöbb ember így van vele. Ha lenne kötelező szieszta, valószínűleg te is azon háborognál, hogy a napközbeni 3 óra arra nem elég, hogy értelmes dolgot csinálj, viszont estig elhúzódik a munkaidő 😉
2023. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!