Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsánynál több szidást...

Gyurcsánynál több szidást szerintem nem kapott ember a földön, na de írnának a kedves fideszesek ész érveket, hogy most miért élünk jobban, mint a Gyurcsány korszakban?

Figyelt kérdés

Nekem úgy rémlik, hogy Gyurcsány alatt voltak iskolák, nem zártak be mert nem támogadta a rezsijüket a kormány... Voltak tanárok, orvosok, igaz nem volt rendbe az egészségügy, de 10 szer jobb volt a helyzete mint most, nem voltak tönkretéve a vállalkozók, nem volt rekord infláció stb.


Ész érveket várok, nem újabb szidást, meg hülyeséget, hogy akkor nem volt háború meg Brüsszel xD


Azért fontos ez a kérdés, mert egyértelmű, hogy az élet minden területén sokkal rosszabb a helyzet mint Gyurcsány korában, mégis őt támadják, nem a fideszt aki ezt a sokkal rosszabb helyzetet okozta...



2023. jún. 15. 10:33
1 2 3 4
 21/31 mindentudó99 ***** válasza:
100%
# 19 Az állam szerepe a bankszektor szabályozása törvényekkel. Igazad van nem volt kötekező a deviza hitelt felvenni. De ahogy a 18 -as írta ha az egyiknek nagyságrendekkel kevesebb a törlesztöje a legtöbb ember azt választja. Nem volt rendes tájékoztatás és az átlagember nem közgazdász. A devizahitelről annyi volt a tájékoztatás hogy változó kamatozású lehet több vagy kevesebb is. Tudom mert én is vettem fel. Választhattam havi 2 és 35 ezres törlesztő között. Senki nem mondta nekem se el részletesen ezeket a dolgokat. Elég lett volna ha annyit mondanak a bankban hogy most 22 a törlesztő de 3 hónap múlva lehet ám ez 46500 forint is rossz esetben. Sose vettem volna fel ilyen hitelt. De miattam ne idegeld magad én időben kiszálltam belőle csakádi segítséggel. Nem a te adóddal. Azt meg végképp nem értem mit háborogsz azon hogy akinek lehetett segített az állam. Végtére is ezért választunk kormányt hogy segítsen a z embereken ha baj van. Vagy ha tud.
2023. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 mindentudó99 ***** válasza:
Mármint 22 és 35 ezres törlesztő
2023. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
49%

21. Ha van két ugyanolyan termék és az egyik jóval olcsóbb, mint a másik, akkor csak megnézem, hogy mi az oka. Ja, hogy az, hogy kockázatosabb? Akkor vagy elfogadom a kockázatot vagy nem fogadom el és a drágábbat választom (ahogyan azt tették is sokan) vagy nem veszek fel hitelt, hanem várok amíg 1) több önerőt tudok összeszedni és kevesebb hitelt kell majd felvennem 2) jobbak lesznek a feltételek (mert pl. csökken a jegybanki alapkamat).


Ez a "nem volt rendes tájékoztatás" már csak azért sem igaz, mert a szerződésben amit aláírtak a hitelt felvevők, minden le volt írva. Ja, hogy senki se olvassa el azt a sok betűt? És akkor ez is gyurcsány/a bank hibája? Ja, hogy nem vagyok jogász, veszek 20millióért egy lakást, de pártízezer Ft-ra egy jogászt megkérdezni, hogy "magyarázza el mielőtt aláírom, mert a bankban nem bízom" már nem telik?


A bankban egészen biztosan elmondták, hogy a svájci frank alapú hitel a svájci frank árfolyamához van kötve. Ezt még a hülye is tudta. Csak épp mindenki meg volt róla győződve, hogy "ááá úgyse fog az annyit változni". Aztán de, változott annyit. És akkor jött a sokmilliós, hitelből vett autókkal felvonulás, hogy "szegény mi, 20 éves hitelre vettünk 10milliós autót 10ezer ft-os részletre, de nem vagyunk hülyék, a kormány a hibás meg a csúnya bankok".

MINDENKI tudta, hogy deviza alapú hitelt vesz fel és az adott deviza árfolyamátől függ a részlet. Csak mindenki játszotta a hülyét (jó, a többség hülye is volt) utána.


Nem, nem azért választjuk a kormányt, hogy azoknak az adójából segítsen, akik felelősen gondolkodtak és nem vettek fel olyan hitelt, ami kockázatos, vagy legalább beismerték, hogy tudták, kockázatos és így jártak. És nem mentek mindenhova panaszkodni.

Azt a pénzt, amit ezeknek a felelőtlen embereknek a kártalanítására fizetett az állam, rengeteg értelmes dolgokra lehetett volna költeni és nem egy szűk réteg kártalanítására.

2023. jún. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

@18

A történetedre nem tudok mit mondani, de én 2001-ben kezdtem dolgozni, akkor pályakezdőként, ugyancsak államigazgatásban, semmiféle vezető szereppel. A kezdő fizetésem kereken 80.000 Ft volt bruttó, amiből 64 ezret kaptam kézbe, és három hónap után kaptam még 14.000 Ft-ot bruttó, amiből már olyan 75-77 ezer ft-om maradt nettóra.

Szóval ez hogy 2007-ben 72.000 Ft-ot kaptál vezető beosztásban, azt nem tudom hogyan csináltad, de akkor veled is probléma volt, nem csak a rendszerrel.

2023. jún. 16. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

25# miért is lett volna velem probléma???

A fizetéssel volt drága aggódó barátom!!!

2023. jún. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
A Bokros csomag 1-re miért kellett még a Bokros csomag 2? Azt mondjátok nagyon jól éltünk Feri idején, mégis szinte minden hónapban jött valami új adó. Túl voltunk fizetve?
2023. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

@25 "miért is lett volna velem probléma???"

Leírtam: én pályakezdőként kaptam annyit 6 évvel korábban, mint te vezető beosztásban 6 évvel később. Nem tudom mit csináltál, hogy ennyire alacsony fizut kaptál, de ez a te hibád is, hisz ha nekem sikerült nálad 6 évvel korábban ugyanazt a pénzt megkapni mezítlábas dolgozóként, mint neked vezető beosztásban 6 évvel később, akkor az nem csak a rendszer hibája szerintem.

2023. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 mindentudó99 ***** válasza:
46%
#23 Hogy te milyen bölcs és okos ember lehetsz te mindent tudsz előre. De igen a kormànyt azért vàlasztunk hogy segítsen ha kell. Ez lenne a dolguk. Az hogy te irigyled mástól az te bajod. Rajtam nem kelkett segìteni mègse irigylem azt ha máson segítettek. Sajnos sok ilyen ember van mint te nèg örül is ha másnak valami rossz
2023. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
48%

28. Nem, a kormányt nem azért választják az emberek, hogy ha valaki felelőtlenséget csinál, kockáztatja a saját vagyonát, akkor ezek kimentse az adófizetők pénzéből. Ugyanúgy nem kapja vissza a pénzét, aki tippmixen elveszíti.

Azt meg, hogy örülök ha másnak rossz, nem tudom honnan szeded, valószínűleg magadból indulsz ki.

2023. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 mindentudó99 ***** válasza:
56%
Ha nem örülnél neki nem írnál ilyen marhaságokat
2023. jún. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!