Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsánynál több szidást...

Gyurcsánynál több szidást szerintem nem kapott ember a földön, na de írnának a kedves fideszesek ész érveket, hogy most miért élünk jobban, mint a Gyurcsány korszakban?

Figyelt kérdés

Nekem úgy rémlik, hogy Gyurcsány alatt voltak iskolák, nem zártak be mert nem támogadta a rezsijüket a kormány... Voltak tanárok, orvosok, igaz nem volt rendbe az egészségügy, de 10 szer jobb volt a helyzete mint most, nem voltak tönkretéve a vállalkozók, nem volt rekord infláció stb.


Ész érveket várok, nem újabb szidást, meg hülyeséget, hogy akkor nem volt háború meg Brüsszel xD


Azért fontos ez a kérdés, mert egyértelmű, hogy az élet minden területén sokkal rosszabb a helyzet mint Gyurcsány korában, mégis őt támadják, nem a fideszt aki ezt a sokkal rosszabb helyzetet okozta...



2023. jún. 15. 10:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
61%
A kérdés válogatott hazugságok gyűjteménye, egyáltalán nem éltünk jobban.
2023. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 D-Mano ***** válasza:
24%

A Fideszes "észérvek", amikre számíthatsz itt:

1) a fideszes válaszolók azt hazudják, hogy nekik most minden jobb (bár lehet, hogy ezt a hazugságot még maguk is elhiszik...)

2) ideráncigálnak félreértelmezett és félremagyarázott statisztikai adatokat, amelyek elsőre szépnek és jónak tűnnek, de ha mögéjük nézünk, akkor megláthatjuk a csúf valóságot.

2023. jún. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 D-Mano ***** válasza:
71%

Felvetődött itt a vizitdíj:

gyűlölöm Gyurcsányt, és az egész baloldali ("baloldalinak" nevezett) bandát, Gyurcsányék egészségügy privatizációs próbálkozásai is katasztrofálisak voltak.

De pl. a vizitdíj az pont egy jó gondolat volt tőlük.

2023. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
66%

Hát kedves kérdező, én nyilván a saját életemből, mondhatnám szubjektív elemeket tudnék kiemelni, de szerintem attól az még általánosságban is megállja a helyét.

Gyurcsány időszak: devizahitelesek csapdájában vergődtem, majdnem ráment a házunk.

Nem engedhettem meg magamnak egy jobb nyaralást, nem hogy emelkedett, csökkent a jövedelmem, a családban többen munkanélküliek lettek.

Egekbe szökött a gáz ára, emlékszem, a szüleim rezsiköltségeibe be kellett szállnom. Az inflációt is viszonylag magas volt, ez még rátett.

A régi Ládát javitgattuk, pénznyelő volt, akkor 150! ezret ért, esély nem volt egy jobb autóra. Megtakarításunk egy forint nem volt, hónapról hónapra éltünk, két fiatal diplomás...én államigazgatásban már vezető beosztásban.

Semmilyen módon nem támogatta az állam a lakáshoz jutást, a gyerekvállalást.

Orbán korszak;

2011 ben egy fix kamatozású forint hitellel megszabadultam a devizahiteltől. Az adósság a22 millióról egyből 17 millió lett, kiszámítható törlesztéssel. Azóta már az sincsen!

Lett munkahely, aztán folyamatosan nőtt a bérem, a Ladát lecseréltük egy Citroen re. Azt Renault ra, azt később Volvora. Elkezdtük a nyaralást, később külföldön is. Ausztria, Görögország, majd Málta.

Anyámékat nem kellett segíteni, sőt bevezették a gáz fűtést.

Később gyereket vállaltunk, kaptunk SZJA kedvezményt, aztán ingyen tankönyvet. Később otthonfelújítás, amiből milliókat visszakaptunk. Közben a bérek ismét nőttek, nem kicsit.

Lett SZJA visszatérítés, kettőnknek évi 800 ezer forint cafeteria.

MOST ott tartunk a nagy infláció közepette, hogy gyakorlatilag jobban figyelünk a vásárláskor, de semmivel, hangsúlyozom, semmivel nem élünk rosszabbul, mint 1-2 éve.

A megtakarításunk az utóbbi években rohamosan nő, 10 milliós már...és még sorolhatnám.

A két időszak közti különbséget zongorázni lehetne, pedig nem fuggök a Fidesztől, nem kapok krumplit, nem ismerek NER lovagokat, hanem saját erőből jutok előre és ez a legfontosabb.

2023. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én akkor is dolgoztam most is. Ha ész érv kell Gyurcsány idején nagyítóval kellett munkahelyet keresni hogy talàlj valamit. A munkaügyi központnál tömegek voltak munkát ajánlani nem tudtak. Most annyi a munka mint ègen a csillag. Csak az nem dolgozik aki nem akar. Ez azért nagy különbség. Most váltpttam munkát. 4 helyre jelentkeztem mindegyik helyre felvettek volna szemezgettem közülük melyik jobb minden téren. Ha most bemész a munkaügyi központba csak a dolgozók ülnek ott kong az üressègtől. Amit leírtam tények biztos vannak statisztikai adatok ezekröl akit èrdekel megkeresi. Időről időre mosdatja itt egy egy ember Ferencet de felesleges. Aki élt dolgozott az ö idejèn tudja mi volt. Csőd közelbe kormànyozta az országot csak az Imf mentett meg minket. Nem kell azzal jönni hogy vàlság volt mert az 2008 ban volt az ország meg már 2006 ban vàlságban volt. Vàlasztások előtt meghamisították az államhàztartási adatokat. Stb lehetne sorolni. Amiket keírtam mind tébyek megtörtént dolgok utána lehet nèzni. A mostani kormánynak is sok hibája van tudom én is más is de ne avassuk már szenté Gyurcsányt. És akkor még a 20 millió romànnal való ilyesztgetését is idevehetjük a kettős állampolgárságról döntö nèpszavazás előtt. Aljas történelmi léptékű tett volt összeugrasztani anyaországi és hatàron túli magyart.
2023. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Gyurcsány mellett nem nagyon lehet érveket felsorakoztatni.
2023. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%

14. a devizahitel miért is Gyurcsány hibája? Létezett akkor is forint hitel, senki nem kényszerített senkit hitel devizában felvételére, pláne nem gyurcsány.

Milyen nagylelkű is orbán, hogy az adófizetők pénzéből kisegítette azokat, akik úgy vettek fel évekkel korábban devizában hitelt, hogy nem érdekelte őket a kockázat.

Ez olyan, mintha valaki elkezdene tőzsdézne és arra fogadna, hogy a Google árfolyama felfelé megy majd, de az esik és ezért mindenfelé elmegy panaszkodni, hogy a google miatt veszített egy rakás pénzt.


Tehát orbánnak köszönhető az, hogy a ladából 10 év alatt volvo lett? Nem nektek, nem annak, hogy dolgoztatok és fizetést kaptatok, hanem orbánnak? Gondolom nem az államtól kapjátok a fizetéseteket, mert akik közalkalmazottak, azok nem keresnek olyan jól, hogy a fizetésükkel büszkélkedjenek. Tehát akkor miért is orbánnak köszönöd azt, hogy jól keresel és nem magadnak meg a cégnek, ahol dolgozol? Csökkent az adó orbán alatt? Nem, sőt nőtt. Neked csökkent, mert gyereked lett, de akinek nincs, annak semmivel se kell kevesebb adót fizetnie, mint gyurcsány alatt.

2023. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
70%

17# ne légy demagóg!

Csak egy példa, bizonyára te is forint hitelt vettél volna fel 2007 ben, amikor is a 15 milliós deviza hitel kezdő törlesztő részlete 110 ezer forint volt, a forint hitelé meg 150 ezer lett volna????

Ügye nem.... ráadásul a devizahitel mellé még járt ilyen, hogy akkor nincs közjegyzői díj, egy havi törlesztő részletet év végén jóváírják... nem véletlen ugrasztották be az embereket.

A többit is kategorikusan cáfolni tudnám, de hagyjuk.

Egy utolsó konkrétum ( államigazgatásban dolgozom 1995 óta, de írtam az imént is).

Szóval a párommal a hazvásárlas előtt rövid ideig albérletben laktunk 2007 ben. Egy közepesen lepusztult 2 szobás lakás, megyeszékhelyen. 20 ezer forint volt a bérleti díj és rezsire mindennel együtt még 15 ezer. Az 35 ezer. Tudod mennyit kerestem államigazgatásban vezető beosztásban akkor??? Konkrétan 72 ezer forint nettó!!

A párom pedig munkanélküli lett, nem saját akaratából.

Hát elég érdekes volt kb 35 ezerből megélni ketten, bútort, hűtőt venni, autót tartani, és hát éppen tanultam másoddiplomásként.

Nos, a fiam most kb ugyanebben van, a párjával ugyanilyen megyeszékhelyen albérletben élnek. Ketten keresnek, diplomások, havi 850 ezret nettóban!!!

Az albérlet 100 ezer, a rezsi 30 , azaz 130 a lakhatás.

Nekik most 700 ezer megmarad. Egy forintnyi segítség nélkül gyarapodnak.

Mi akkor mivel a jövedelem fele(!) elment a lakhatásra, napról napra éltünk, szinten diplomával és én vezetőként....

A többit rád bízom...

2023. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

18. továbbra sem értem ki kötelezett forinthitel helyett devizahitel felvételére és amiért te nem forintban hanem másban vettél fel hitelt, miért gyurcsány a hibás. És sajnos erre nem is válaszoltál, hiába kérdeztem.

Ha egy banknak jobban megéri devizahitelt adni, akkor logikus módon azt fogja javasolni. Az autókereskedő is azt az autót akarja rád sózni, amivel ő jobban jár. Ha te megveszed és kiderül, hogy nem olvastad el és nem figyeltél oda a kockázatokra, akkor azért te vagy a felelős vagy a kereskedő vagy a kormány? Mi köze a kormánynak ahhoz, hogy te milyen feltétellel veszel fel egy banktól hitelt ha van több opció? Újra megkérdezem: javasolta a kormány a devizahitel felvételét? Kényszerített? Volt bármiféle megegyezés közted és a kormány között?


Unalmas már ez a devizahiteles siránkozás. Hoz egy rossz döntést, aztán meg mindenki más hibás, csak ő nem. Aztán amikor kimentik őt mások által befizetett pénzből, akkor meg áldja annak a nevét, aki mások pénzét csak úgy odaadta neki. De ha az ő pénzét adták volna másnak, akkor meg fel lenne háborodva.



Te is írod, hogy akkor az államigazgatásban dolgoztál. Most is ott dolgozol? Vagy most már a privát szektorban és aztán összehasonlítod az almát a körtével?

2023. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Gurcsány idején volt ennyiféle adó, illeték, díj?

bankadó

hipermarketadó

telekomadó

közműadó

tranzakciós adó

kamat után fizetendő adó

most emeli meg az üzemanyag járulékát jóságos orbán

és akkor ne felejtsük el, hogy jóságos orbán király emelte az áfát is 27%-ra vissza.

De persze a 300ft akkora teher volt. Most ennek sokszorosát fizetik meg az emberek ilyen-olyan adók, járulékok, díjak, akármik formájában.

Persze a legtöbb nem közvetlenül terheli az embereket, mert megtanulta orbán gyurcsánytól, hogy 300ft-on is felháborodnak, de ha a cégeket, bankokat adóztatja meg és azokon keresztül szedi be az emberektől a pénzt, akkor azok nem rá fognak haragudni, mert hülyék, agymosottak.

2023. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!