Gyurcsánynál több szidást szerintem nem kapott ember a földön, na de írnának a kedves fideszesek ész érveket, hogy most miért élünk jobban, mint a Gyurcsány korszakban?
Nekem úgy rémlik, hogy Gyurcsány alatt voltak iskolák, nem zártak be mert nem támogadta a rezsijüket a kormány... Voltak tanárok, orvosok, igaz nem volt rendbe az egészségügy, de 10 szer jobb volt a helyzete mint most, nem voltak tönkretéve a vállalkozók, nem volt rekord infláció stb.
Ész érveket várok, nem újabb szidást, meg hülyeséget, hogy akkor nem volt háború meg Brüsszel xD
Azért fontos ez a kérdés, mert egyértelmű, hogy az élet minden területén sokkal rosszabb a helyzet mint Gyurcsány korában, mégis őt támadják, nem a fideszt aki ezt a sokkal rosszabb helyzetet okozta...
Felejtsétek már el, hogy a politikában vannak a mieink akik mindig jók, meg vannak a gonoszok, és mind meghalunk. Én ugyan nem vagyok fideszes, de ízelítőül pár adat:
- 2002 és 2006 között a Medgyessy-, valamint az első Gyurcsány-kormány alatt az állami és önkormányzati óvodák és iskolák száma 616-tal csökkent.
- 2006-ban a második Gyurcsány-kormány kormány azt javasolta, hogy minden olyan iskola, amelyben nincs nyolc évfolyam, a jövőben csak tagiskolaként működhessen. Ez az intézkedés összességében 1151 iskolát érintett. A ciklus alatt 4 ezer tanár került utcára, a pedagógusoktól elvettek egyhavi bért, fizetős lett az óvodai és a bölcsődei étkeztetés, bevezették az egyetemi tandíjat.
- 2007-ben kórházi ágyszámcsökkentésbe kezdtek, 80 ezerről 71 ezer férőhelyre szűkítve az aktív ellátást.
- 2007 februárjában bevezették a 300 forintos vizitdíjat, ami lényegében az egészségügy fizetőssé tételét jelentette.
-2007-ben az éves infláció 3,9%-ról 8%-ra nőtt, a gazdasági növekedés 5%-ról 1,3%-ra csökkent.
Mi is jobb életszínvonalon élünk az utóbbi időkben, nehéz számszerűsíteni, ez inkább érzés, stabil háttér, növekvő megtakarítások. Nyilván a fizetésünk is több lett közben.
Ez persze nem jelenti azt, hogy mindenki jobban él, szegények minden kormány alatt voltak és lesznek is, de az átlag szerintem most jobban él. Magunkat se tartom kiemelkedőnek, az igazi gazdagságtól még messze vagyunk.
7. Én meg nem vagyok gyurcsányista, sőt eltűnhetne már a politikából, de
- a kórházi ágyszám csökkentése egyáltalán nem feltétlenül rossz dolog. Ez kiadás csökkentést jelent. Az számít, hogy hol és milyen (intenzív, stb.).
- A vizitdíj az orvosok terheltségét csökkentette volna, hiszen nem ment volna olyan orvoshoz, akinek nincs arra valóban szüksége. Akinek meg szüksége volt rá, az meg 300-3000Ft-ot ki bír fizetni, cserébe kevesebbet kell várnia, az orvosok kevésbé leterheltek, plusz pénz megy az egészégügybe. Ráadásul kivételek is voltak és maximalizálva is volt, tehát nem lehet, hogy valaki többtízezer Ft-ot fizetett volna mert annyiszor kellett mennie orvoshoz.
A vizitdíj egy nagyon jó döntés volt, az eltörlése meg nagyon rossz.
- Az éves infláció 8%-ra nőtt! Úúúúúristen! És mindezt egy gazdasági világválság kezdetén! Elképesztő! Most bezzeg csak 20-25% és a világ is csodájára jár, mert alig van ország a világon ekkora inflációval.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!