Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsánynál több szidást...

Gyurcsánynál több szidást szerintem nem kapott ember a földön, na de írnának a kedves fideszesek ész érveket, hogy most miért élünk jobban, mint a Gyurcsány korszakban?

Figyelt kérdés

Nekem úgy rémlik, hogy Gyurcsány alatt voltak iskolák, nem zártak be mert nem támogadta a rezsijüket a kormány... Voltak tanárok, orvosok, igaz nem volt rendbe az egészségügy, de 10 szer jobb volt a helyzete mint most, nem voltak tönkretéve a vállalkozók, nem volt rekord infláció stb.


Ész érveket várok, nem újabb szidást, meg hülyeséget, hogy akkor nem volt háború meg Brüsszel xD


Azért fontos ez a kérdés, mert egyértelmű, hogy az élet minden területén sokkal rosszabb a helyzet mint Gyurcsány korában, mégis őt támadják, nem a fideszt aki ezt a sokkal rosszabb helyzetet okozta...



2023. jún. 15. 10:33
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Elég gáz a fideszesekre nézve, hogy sokkal jobban éltünk a Gyurcsány korszakban is, mint most xD
2023. jún. 15. 10:33
 2/31 anonim ***** válasza:
42%
Nekem az élet minden területén jobb. Akkor meg van engedve, hogy a Fideszre szavazzak?
2023. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
42%
Észérveket ne várjatok tőlük. Mint halottnak a csók.
2023. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
64%
Hülyeség, én egyszer sem szidtam Ferit pedig Fideszes vagyok.
2023. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%
Mer' nincs 300Ft-os vizitdíj! Igaz ennek a sokszorosát fizeti ki most mindenki a 30-50%-os élelmiszer infláció miatt, meg most orvosok is alig vannak, ezért van ahol terhességi ultrahangra 9 hónappal előre kell időpontot foglalni, máshol meg nincs szülészet csak hetente 1-2 napot, meg kórházakban penészes kenyeret adnak a betegeknek, de akkor sincs 300Ft-os vizitdíj, tehát logikus, hogy minden szép és jó és éljen orbán!
2023. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
18%
Ha olyan jó lett volna akkor nem bukik meg.
2023. jún. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
26%

Felejtsétek már el, hogy a politikában vannak a mieink akik mindig jók, meg vannak a gonoszok, és mind meghalunk. Én ugyan nem vagyok fideszes, de ízelítőül pár adat:

- 2002 és 2006 között a Medgyessy-, valamint az első Gyurcsány-kormány alatt az állami és önkormányzati óvodák és iskolák száma 616-tal csökkent.

- 2006-ban a második Gyurcsány-kormány kormány azt javasolta, hogy minden olyan iskola, amelyben nincs nyolc évfolyam, a jövőben csak tagiskolaként működhessen. Ez az intézkedés összességében 1151 iskolát érintett. A ciklus alatt 4 ezer tanár került utcára, a pedagógusoktól elvettek egyhavi bért, fizetős lett az óvodai és a bölcsődei étkeztetés, bevezették az egyetemi tandíjat.

- 2007-ben kórházi ágyszámcsökkentésbe kezdtek, 80 ezerről 71 ezer férőhelyre szűkítve az aktív ellátást.

- 2007 februárjában bevezették a 300 forintos vizitdíjat, ami lényegében az egészségügy fizetőssé tételét jelentette.

-2007-ben az éves infláció 3,9%-ról 8%-ra nőtt, a gazdasági növekedés 5%-ról 1,3%-ra csökkent.

2023. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Mi is jobb életszínvonalon élünk az utóbbi időkben, nehéz számszerűsíteni, ez inkább érzés, stabil háttér, növekvő megtakarítások. Nyilván a fizetésünk is több lett közben.

Ez persze nem jelenti azt, hogy mindenki jobban él, szegények minden kormány alatt voltak és lesznek is, de az átlag szerintem most jobban él. Magunkat se tartom kiemelkedőnek, az igazi gazdagságtól még messze vagyunk.

2023. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
59%

7. Én meg nem vagyok gyurcsányista, sőt eltűnhetne már a politikából, de

- a kórházi ágyszám csökkentése egyáltalán nem feltétlenül rossz dolog. Ez kiadás csökkentést jelent. Az számít, hogy hol és milyen (intenzív, stb.).

- A vizitdíj az orvosok terheltségét csökkentette volna, hiszen nem ment volna olyan orvoshoz, akinek nincs arra valóban szüksége. Akinek meg szüksége volt rá, az meg 300-3000Ft-ot ki bír fizetni, cserébe kevesebbet kell várnia, az orvosok kevésbé leterheltek, plusz pénz megy az egészégügybe. Ráadásul kivételek is voltak és maximalizálva is volt, tehát nem lehet, hogy valaki többtízezer Ft-ot fizetett volna mert annyiszor kellett mennie orvoshoz.

A vizitdíj egy nagyon jó döntés volt, az eltörlése meg nagyon rossz.

- Az éves infláció 8%-ra nőtt! Úúúúúristen! És mindezt egy gazdasági világválság kezdetén! Elképesztő! Most bezzeg csak 20-25% és a világ is csodájára jár, mert alig van ország a világon ekkora inflációval.

2023. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
29%
8."stabil háttér, növekvő megtakarítások." Gratulálok neked! Áruld el a titkodat elöször a megtakaritásaid hogyan tudnak növekedni (reálértékben!!!) ekkora inflácio mellett? Mibe fektettél? Meg ez a nagyon stabil háttér. Hol látod ezt? A lerohasztott egészségügy, oktatás, nyomorba süllyedö idösek, megoldatlan roma kérdés, törvények napi politika szerinti változtatása, stb mellett? Ja megvan! Kizárolag a Metropolra fizettél elö és onnan tájékozodsz? Akkor OK igazad van!
2023. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!