Miért használják a két egymásnak ellentmondó szóból álló összetett "balliberális" szót?
Azért, mert jól hangzik, és megfelel a fő propagandista céljainak.
Vigyázz! Te gondolkodásra vetemedtél, és ez ciki.
Magyarországon a baloldalinak gondolt MSZP és a liberális SZDSZ mindig koalícióban kormányoztak, így jött ki a dolog.
De az is igaz, hogy identitáspolitikai kérdésekben a kettő átfedésben van: a baloldal az egyenlőség, a progresszív jobboldal a személyi szabadság jegyében került ugyanarra az álláspontra szemben a konzervatív jobboldallal.
Tony Blair brit miniszterelnök megvan? Kb. ő kezdte ezt az irányvonalat, új-baloldalnak is szokás nevezni. Magyarországon már csak átvették tőle a politikai mintát, az SZDSZ nevű törpepárt vitte ezt a vonalat, azóta inkább csak ráaggatják az ellenzéki pártokra, bár mindig úgy tűnik, hogy népszerű bizonyos gazdasági-politikai körökben.
Ebben a gondolatban a liberális szabadelvűség és a baloldali egyenlőség egyáltalán nem ellenségei egymásnak - a vállalkozásoknak szabadságot hirdet látszólag magasabb adókért cserébe (amit kiskapukkal könnyen ki lehet játszani), a munkásosztálynak pedig jobb szociális ellátást (amiket valójában különféle korlátok mögé rejt, hogy ne lehessen kihasználni).
Azért, mert nem ellentmondásos.
A liberalizmus gazdaságpolitikában jobboldali.
Társadalompolitikában meg szélsőbaloldali.A Szovjetunió is pénzelt a liberálisok által támogatott szervezeteket például négermozgalmamakat.Igen nagy az ideológiai átfedés.
Tehát a balliberális teljesen helytálló kifejezés.Ugyanis, társadalompolitikában semmi, abszolút semmi különbség nincs a baloldal és a liberálisok között.
#4 első mondatában megválaszolta, nálunk miért.
Egyébként a kérdés kommentje tévedés. Ahogy a válaszok is jól mutatják a hatalmas téveszméket.
Az "egyenlőség" még véletlenül sem az emberek egyenlőségét jelenti, az ugyanis természeti nonszensz. Ezzel szemben a JOGegyenlőség annál fontosabb. A tanuláshoz való hozzájutásnak egyenlőnek kell lennie (feltéve, hogy valaki akar tanulni). Ez viszont azt jelenti, hogy olyan oktatáspolitika kell, ahol származása, vagyona senkit sem zár ki a minőségi tanulásból, feltéve, hogy az illetőnek ez az igénye (de egyáltalán nem lesz igénye mindenkinek). E egyenlőség nincs a gazdagodás szabadsága nélkül. A liberalizmus pedig részben ugyanezt hirdeti, és nem ellentétes a verseny szabadságának igénye se (enélkül ugyanis nem lehet gazdagodni annak, akinek ehhez van tehetsége és akarata).
A megkülönböztetés, sőt ellentét képzete abból a hibás és leszűkített elképzelésből fakad, hogy a baloldal felzárkózást akar (amely a gazdagok pénzéből valósul meg), ami komplett baromság. Ma például nálunk minőségi oktatást csak igen vastag pénz árán lehet elérni, a gazdagodás pedig nem termelésből, hanem csalásból származik.
A kapitalizmusnak igen jól meghatározott ismérvei vannak, és hiába mondja még a legtöbb nyugati politikus is, hogy a mai kapitalizmus mit tesz vagy nem, ez már nem teljesíti az ismérvek zömét, tehát nem kapitalizmus. Hanem kisajátított rablógazdálkodás szinte minden értelemben. A kapitalizmus fontos ismertetőjegye a verseny. Aki azt képzeli, hogy a multik versenyeznek, annak fogalma sincs a gazdaságról. tessék utánanézni, a legtöbb terület 70-80%-a egy vag két multi kezében van. Az informatikában szinte minden. Keresés: Google 95%. Kommunikció: Facebook, Twitter 98%. Operációs rendszer (azaz a teljes ellenőrzés): Microsoft. Telefonokon Android. És ez verseny? Nem, ez röhej. Egy ország GDP-jének része a pénzgazdaság. Az uniós Lichtensteinben a pénzgazdaság a GDP-jének hússzorosa. De (kisebb mértékben) hasonlóan igaz ez Svájcra, Angliára, Hollandiára vagy Németországra. Így persze könnyű gazdagnak lenni. A magyar oligarchák (élükön a miniszterelnökkel) sem itt tartják mérhetetlen összelopott vagyonukat, hanem ahol nem kell adózni. Részben Európa említett országaiban, részben a Karibi térség adóparadicsomaiban és offshore-aiban.
Ez már a globális lenyúlás világa, az átverések világa, nem kapitalizmus. Nem véletlen volt a hatalmas felhördülés Biden javaslatára. nem véletlen a magyar amerikai ellentét. Hiszen ez a javaslat fizettetne ezekkel is. nerm is fogadta el a pénzvilág.
Amúgy a balliberális jelző egy hatalmas összemosás, egy primitiv ellenségkép megalkotása, hogy a bámész tömeg ne az átverésén merengjen. A végénmég eszébe jut valami.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!