Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki, aki ért is hozzá,...

Valaki, aki ért is hozzá, megmagyarázná Magyarországon miért ennyivel magasabb az infláció, mint a többi uniós országban?

Figyelt kérdés

2023. máj. 21. 18:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Háborús infláció. Azóta van mióta kitört a hábi
2023. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy érdekes írás:


György László: A magyaroknak drágábban adják el ugyanazt, mint a szlovéneknek és a németeknek [link]

2023. máj. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%
Ezt kell megnézni https://www.youtube.com/watch?v=xpjds5LqNtE mert én nem tudom így elmondani
2023. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Egészen egyszerűen nagyon elb*szta a gazdaságpolitikát a kormány és az MNB. Nem egyszer, nem kétszer. Árstop? Kamatstop? Még okosabb ötletek és ugatás az EU-nak? Íme az eredménye, ezen nincs is mit magyarázni, bravo.
2023. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyire is szeretik egyesek a közgazdaságot szinte természeti törvényszerűségként feltüntetni, valójában bizalmi alapú, és ez most nincs meg a magyar gazdasággal szemben (jogállamisági eljárás, orosz függés, különadók, forintgyengülés, árstop, recesszió van), ezért van infláció.
2023. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Az Óbán' miatt! Mert nem teszi azt, amit mondanak neki!
2023. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%

Megerősztakolják a papjainkat!! Átoperálják az erdeinket!!! Stop Prüsszel!

SToP EjÚ! Küggyetek péézt!

2023. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
A 2/3-ados sikert, amit a zemberek akartak, automatikusan elfogadták, hogy az infláció is ilyen magas legyen.
2023. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a kormány elk*rta a választások kedvéért. Nem igazán esik le az embereknek, hogy a 13.havi nyugdíj, a 25 éven aluliak adómentessége és hasonló mézesmadzagok infláció szempontjából nem támogatások voltak, hanem olaj a tűzre. Tökéletesen ugyanaz zajlott le, mint annak idején a CSOK-kal. Ha a keresleti oldalhoz vágsz hozzá ingyenpénzt, azzal drágítod a kínálatot.

Szóval kipakolták a költségvetést. Aztán mi történt? Kitört a háború és megdrágultak az energiahordozók, ami újabb nyomás alá helyezi a kormányt, hisz tartani kell a rezsicsökkentést. De ha nem is kellene tartani, az állami intézményrendszernek is ugyanúgy megnőnek a működési költségei.

Mivel lehetett volna ezeket a nehézségeket kiblekkelni pénzügyileg? Az EU-s támogatásokkal, de hajjaj, jó 10 évnyi ellenségeskedés az EU-val most meghozta gyümölcsét. Ebben persze vastagon közrejátszik az is, hogy mikor volt elérhető kamatkedvezményes forrás a poszt-covid kapcsán, azokat politikai döntés alapján nem hívtuk le, csak 1 évvel késöbb jeleztük iránta az igényünket, mikor rájöttünk, hogy nem fogunk tudni meglenni nélküle. A kihagyott ziccerek gazdaságpolitikai megfelelői.

Az árstopról és különadókról pedig még ennyit sem szeretnék beszélni, ezeket már épp eléggé kiveséztük. Csak annyit fűznék hozzá, hogy mégis ki az a barom, aki ha növeli a kiskereskedelmi (alias élelmiszer-) adót és befagyasztja számos alapélelmiszer árát, akkor azt hiszi, hogy majd nem fogják minden más termék árát megnövelni azokon kívül?

2023. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Annyival egészíteném ki az előzőt, hogy a jövőbeli kilátásaink sem igazán jók, mégha meg is kapjuk az EU-s forrásokat.


Egyrészt azért, mert az orosz gázkifizetések egyik, ha nem nagyobb részét halasztottuk az oroszoknál. Ez azt jelenti, hogy később hiába lesz több pénze a kormánynak az EU-nak hála, egyből utalhatja azt az oroszoknak.

Másrészt még mindig van egy csomó pénznyelő, adóssághalmozó állami szerv, amiknek a tartozásait rendezni kell. Pl. békeidőben is egy csomó hír felröppent már, hogy a kórházak 20-40-60 milliárd adósságokat halmoztak fel. Vajon megannyi válság és megemelkedett költség után most mennyi lehet ugyanaz az adósság?

Harmadrészt pedig vajon mi fog történni, ha megint egy pénzcunami önti el az országot? Újabb inflációs hullám? De ha nem, akkor is mit számít? Már így is 2 éves lemaradásban vagyunk az EU-s források osztogatásából. Lehet, hogy évről évre lesz még itt GDP növekedés, de azt is csak a multik fogják megtermelni ÉS kivinni innen.

2023. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!